Pavoučí muž ve 3D vlétl do série Art | Matyho kostky

Pavoučí muž ve 3D vlétl do série Art

Série Art si našla své pevné místo v srdcích LEGO fanoušků po celém světě. Výrobce si je tohoto faktu dobře vědom, a tak pravidelně odhaluje nové sety. Někdy ztvárňuje klasická díla uznávaných umělců, jindy se nechá inspirovat ikonami popkultury. Právě o zástupce druhé kategorie se nabídka rozšířila tentokrát. LEGO totiž ukázalo stavebnici 31209 Úžasný Spider-Man.

Novinka představuje obraz s prostorovým efektem připomínající obálku komiksů s oblíbeným hrdinou. Musím uznat, že efekt vystoupení postavy z obrazu se návrhářům podařilo vytvořit na jedničku. Opravdoví znalci si možná všimnou 15 pavouků rozmístěných po díle. Ti připomínají 15. vydání komiksu Amazing Fantasy, kde se Spider-Man v roce 1962 objevil vůbec poprvé. Dalším odkazem do minulosti je pozadí tvořené kulatými tiles. Ty odkazují na tiskařskou techniku Ben-Day, která je pro komiksy typická.

Finální model měří 54 cm na výšku a 41 cm na šířku. Složen je z 2 099 dílků. Dílo je určeno k zavěšení na zeď. I přesto, že jde primárně o statickou stavebnici určenou jen na výstavu, malé individuální změny u ní provést lze. Polohovat můžeme hlavu a prsty superhrdiny. Bonusem pro všechny stavitele je soundtrack přímo vytvořený ke stavění. Dostupný je po naskenování QR kódu. Obvykle se mi podaří na novinkách najít alespoň malý detail, který se mi tak úplně nelíbí, v tomto případě jsem ale hledal marně.

Set 31209 Úžasný Spider-Man obsahuje 2 099 dílků a bude v prodeji od 1. srpna 2023 za doporučenou cenu 5 099 Kč.

Ponoř se do LEGO světa hlouběji 🤿

Pro milovníky podcastů nově připravujeme Podcast v kostce. V něm každý měsíc probíráme nové stavebnice, články i události trochu více do hloubky a trochu méně objektivně. 🙂

Týden v kostce je můj pravidelný e-mailový newsletter, který každé úterý přináší přehled nových článků na mém blogu, aktuality ze světa LEGO, nově odhalené sety a nejzajímavější aktuální slevy. Starší vydání si můžete přečíst zde.

Vlastimil Novák

Chlapík, kterého baví LEGO, a to nejen jeho stavění, ale i psaní o něm. Kromě této stavebnice mezi jeho koníčky patří moderní technologie (vesmírné lety, mobily, PC, 3D tisk), cestování, četba a samozřejmě trávení času s rodinou. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ahoj, já jsem Pavel a Matyho kostky jsem v roce 2021 založil jako spojení mé touhy sdílet s ostatními českými AFOLy zajímavosti i novinky z fascinujícího světa kostek LEGO a lásky k mému synovci Matymu, který bohužel od narození bojuje se zákeřnou mozkovou obrnou a po kterém jsem taky tento projekt pojmenoval.

Od poloviny roku 2022 mi s naplňováním této mise pomáhá parťák Vlastimil, se kterým krom tohoto blogu také pravidelně tvoříme náš Podcast v kostce.

Reklama