GWP Květinářství navazuje na Domy světa | Matyho kostky

GWP Květinářství navazuje na Domy světa

Pamatujete na sérii dárků k nákupů v podobě čtyř stavebnic pojmenovaných Domy světa? LEGO na ně duchovně navazuje aktuálním GWP, které už se nezaměřuje na konkrétní architektonický styl z vybrané části světa, ale nabídne obchod s květinami. Dárek k nákupu 40680 Květinářství je možné získat do 10. března 2024 za nákup v hodnotě alespoň 4 800 Kč v LEGO obchodech a na e-shopu. Nabídka samozřejmě platí jen pro členy programu Insiders.  

Výrobce sice explicitně neurčil, kde by takové květinářství mohlo stát, ale já si ho představuji někde v ulicích Paříže či Říma. Ať už se fiktivní obchod nachází kdekoliv, jisté je, že ke složení budete potřebovat 338 kostek. Ty dají dohromady budovu o rozměrech 10 cm na šířku, 8 cm do hloubky a 11 cm na výšku. Svými rozměry bude novinka k Domům světa perfektně pasovat. Dohromady už vytvoří docela dlouhou a divokou ulici.

O nabídce zboží nemůže být po prvním pohledu žádných pochyb, neboť prostor před prodejnou, a vlastně i většinu fasády domu, zakrývá bohatá květena a další sortiment známý z podobných obchodů.  Spodní, pískově zelené, patro je doslova v obležení rostlin, pouze ke vstupním dveřím vede ulička pro zákazníky. Horní patro už tolik neobklopuje zeleň, naopak vyniká práce architekta. Fasáda nabídne pěkné zdobení. Vzhled celé budovy sjednocují pruhované markýzy nad výlohami, dveřmi a okny.

Oproti přeplněnému vnějšku působí interiér obchodu až překvapivě uspořádaně. Police s květinami doplňuje pokladna a další drobnosti. Nad prodejnou se nachází byt. Ten je sice malý, ale nabídne alespoň místo pro denní aktivity (posezení, stůl a komodu) a ložnici (postel a šatní skříň). Chybět samozřejmě nemohou další květinové motivy.

40680
Květinářství
🧱  338 kostek
🗓️  Dárek k nákupu pro členy programu Insiders od 1. do 10. března 2024 při útratě alespoň 4 800 Kč.

Ponoř se do LEGO světa hlouběji 🤿

Pro milovníky podcastů nově připravujeme Podcast v kostce. V něm každý měsíc probíráme nové stavebnice, články i události trochu více do hloubky a trochu méně objektivně. 🙂

Týden v kostce je můj pravidelný e-mailový newsletter, který každé úterý přináší přehled nových článků na mém blogu, aktuality ze světa LEGO, nově odhalené sety a nejzajímavější aktuální slevy. Starší vydání si můžete přečíst zde.

Vlastimil Novák

Chlapík, kterého baví LEGO, a to nejen jeho stavění, ale i psaní o něm. Kromě této stavebnice mezi jeho koníčky patří moderní technologie (vesmírné lety, mobily, PC, 3D tisk), cestování, četba a samozřejmě trávení času s rodinou. 

5 1 hlas
Hodnocení článku
guest

0 Komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře

Ahoj, já jsem Pavel a Matyho kostky jsem v roce 2021 založil jako spojení mé touhy sdílet s ostatními českými AFOLy zajímavosti i novinky z fascinujícího světa kostek LEGO a lásky k mému synovci Matymu, který bohužel od narození bojuje se zákeřnou mozkovou obrnou a po kterém jsem taky tento projekt pojmenoval.

Od poloviny roku 2022 mi s naplňováním této mise pomáhá parťák Vlastimil, se kterým krom tohoto blogu také pravidelně tvoříme náš Podcast v kostce.

Reklama