Minifigurka slaví 45 let a my můžeme s ní | Matyho kostky

Minifigurka slaví 45 let a my můžeme s ní

V posledních letech se stalo zvykem, že LEGO vydává exkluzivní sety oslavující slavné momenty a výrobky své historie. Loni to byl pracovní stůl mistryně stavitelky Dagny Holm (40503 Dagny Holm – Master Builder), předloni vstřikovací lis na kostky (40502 The Brick Moulding Machine) a v roce 2020 legendární dřevěná kachna (40501 The Wooden Duck). Právě tato kachnička započala sérii exkluzivních číslovaných setů, které jsou k dostání jen a pouze v LEGO House v dánském Billundu. Letos se řada rozšířila o poctu minifigurkám, a to díky setu 40504 A Minifigure Tribute.

LEGO minifigurka, tak jak ji známe a milujeme dnes, se poprvé objevila v roce 1978. V letošním roce tedy slavíme její 45. narozeniny. Od svého uvedení se dočkala neuvěřitelných více než 8 tisíc různých podob. Jens Nygaard Knudsen, LEGO návrhář a otec minifigurky, vytvořil přes 50 prototypů, než byl definitivně spokojen. Svým dílem změnil hraní si s LEGO stavebnicemi navždy.

Jako předlohu pro nový set si LEGO zvolilo jednu z nejvíce ikonických minifigurek. Jde o Kapitána Rudovouse, který se poprvé objevil ve stavebnici 6285 Black Seas Barracuda z roku 1989. Jeho detailně vyvedená uniforma, včetně náramenních ozdob, je skvělá volba. Nechybí ani typický hák, dřevěná noha a klobouk. A žádný pirát se samozřejmě neobejde bez mapy pokladu. „Maxifigurka“ se skládá z 1 041 kostek a má výšku 30 centimetrů. Jako každý sběratelský předmět, i Kapitán Rudovous má vlastní podstavec se jménem.

Kapitán Rudovous se poprvé objevil v setu 6285 Black Seas Barracuda.

Set 40504 A Minifigure Tribute obsahuje 1 041 kostek a bude exkluzivně k dostání v LEGO House od 1. března 2023 za cenu 599 Dánských korun (přibližně £70 / $85 / €80).

Ponoř se do LEGO světa hlouběji 🤿

Pro milovníky podcastů nově připravujeme Podcast v kostce. V něm každý měsíc probíráme nové stavebnice, články i události trochu více do hloubky a trochu méně objektivně. 🙂

Týden v kostce je můj pravidelný e-mailový newsletter, který každé úterý přináší přehled nových článků na mém blogu, aktuality ze světa LEGO, nově odhalené sety a nejzajímavější aktuální slevy. Starší vydání si můžete přečíst zde.

Vlastimil Novák

Sociální pracovník, kterého baví LEGO, a to nejen jeho stavění, ale i psaní o něm. Kromě této stavebnice mezi jeho koníčky patří moderní technologie (vesmírné lety, mobily, PC, 3D tisk), cestování, četba a samozřejmě trávení času s rodinou. 

0 0 hlasů
Hodnocení článku
guest

2 Komentářů
Nejstarší
Nejnovější Nejoblíbenější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Petr
Petr
před 1 rokem

Tak tento pirát je naprostá pecka. Konečně něco jiného než jen nějaké postavy z filmů ze světa harryho pottera nebo marvelu 🙂

1
Pavel
Maty Crew
Pavel
před 1 rokem
Odpověď pro  Petr

Ahoj Petře, naprosto souhlasím, taky jsem rád, když LEGO oslavuje své vlastní hrdiny z minulosti 🙂. Ještě by se mohl vrátit Johnny Thunder! 😀

Ahoj, já jsem Pavel a Matyho kostky jsem v roce 2021 založil jako spojení mé touhy sdílet s ostatními českými AFOLy zajímavosti i novinky z fascinujícího světa kostek LEGO a lásky k mému synovci Matymu, který bohužel od narození bojuje se zákeřnou mozkovou obrnou a po kterém jsem taky tento projekt pojmenoval.

Od poloviny roku 2022 mi s naplňováním této mise pomáhá parťák Vlastimil, se kterým krom tohoto blogu také pravidelně tvoříme náš Podcast v kostce.

Reklama