Pět nikdy nevydaných LEGO setů | Matyho kostky

Pět nikdy nevydaných LEGO setů

Jedním z nejpopulárnějších článků, které na mém blogu doposud vyšly, byl ten o pěti plánovaných, ale nikdy nevydaných sériích. Proto jsem se rozhodl, že se zkusím ponořit do hlubin internetu ještě jednou a zkusím najít nějaké další zajímavé a nerealizované prototypy. Podívejte se, co jsem tentokrát vyhrabal!

1. Lochneska

Nikdy nerealizovaný prototyp pocházející někdy z 90. let byl geograficky zasazen do Skotska (všimněte si kiltu u hlavní brány hradu) a to znamená, že zde nesměla chybět ani Lochnesská příšera! Tento nápad řadím mezi ty nejpovedenější koncepty vůbec, a to nejen díky Lochnesce, ale především velmi elegantnímu hradu.

2. Červeno-šedý vesmír

Tato vesmírná stanice se pravděpodobně někdy v osmdesátých nebo raných devadesátých letech měla stát součástí dalšího nového vesmírného rodu. Podle moc povedeného červeno-šedého barevného schématu soudím, že se mělo asi jednat o zlouny ve stylu Blacktronů.

3. Westernové vlaky

I přesto, že série LEGO Western měla poměrně krátké trvání – vydáno bylo jen 16 setů v průběhu let 1996 – 1997 – dodnes se mezi AFOLy těší obrovské popularitě. Pokud mezi fanoušky této série patříte také, určitě vás potěší (nebo možná spíše zklame 🙂 ), že pro ni byly plánované také vlaky, které můžete vidět na ne příliš kvalitním snímku níže.

🗞 Týden v kostce

Pokud vás článek zaujal, budu rád, když se přihlásíte k odběru Týdne v kostce, newsletteru, ve kterém každý týden najdete nově představené stavebnice, nové články z mého blogu, zajímavosti i aktuální slevy. 🙂

4. Trpasličí důl

V roce 2007 se řada LEGO Castle vydala fantaskním směrem, když se v ní vůbec poprvé objevili trollové a trpaslíci. Hlavním a největším setem této řady byl Důl trpaslíků, který ale, jak dokazuje fotografie níže, už byl minimálně jednou v historii LEGO Group navržen, a to o cca 20 let dříve. Tehdy však set zůstal u pouhého prototypu a podle mně dostupných informací designér setu z roku 2007 neměl při jeho návrhu o tomto prototypu vůbec tušení.

5. Velká vlaková nálož prototypů

Teprve poměrně nedávno jsem při brouzdání Flickrem objevil účet Waltera Whitesida. Mezi mnoha pěknými MOCy jsem však objevil také velmi staré snímky výstavy obrovského množství různých vlaků, které mě pochopitelně zaujaly. Po rozkliknutí jsem ale jistil, že se nejedná o výstavu, nýbrž o snímky z návrhářského oddělení LEGO Group a vystavené vlaky nejsou MOCy, nýbrž prototypy prvních vlaků 9V systému, který byl uveden do prodeje v roce 1991! Na snímcích je například vidět, že pro budoucí vzhled Metrolineru bylo zvažováno mnoho různých barevných kombinací podle snad všech tehdejších evropských vlakových dopravců.

Kterou z těchto setů byste nejvíce přivítali a proč? Dejte vědět v komentářích! ⬇️ 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ahoj, já jsem Pavel a Matyho kostky jsem v roce 2021 založil jako spojení mé touhy sdílet s ostatními českými AFOLy zajímavosti i novinky z fascinujícího světa kostek LEGO a lásky k mému synovci Matymu, který bohužel od narození bojuje se zákeřnou mozkovou obrnou a po kterém jsem taky tento projekt pojmenoval.

Od poloviny roku 2022 mi s naplňováním této mise pomáhá parťák Vlastimil, se kterým krom tohoto blogu také pravidelně tvoříme náš Podcast v kostce.

Reklama