Osvětlení posune vaše LEGO na další úroveň | Matyho kostky

Osvětlení posune vaše LEGO na další úroveň

Téměř před rokem jste si u nás mohli přečíst recenzi krabiček na minifigurky FaBiOX z e-shopu 24BRICK.cz. Protože se nám tento produkt zalíbil, ani chvíli jsme neváhali, když se stejný prodejce ozval znovu, tentokrát s možností podívat se na zoubek osvětlení pro LEGO sety od značky Lightailing.

Obchod v tuto chvíli nabízí osvětlení již pro desítky různých stavebnic a jejich počet se neustále zvyšuje. Věřte, že ten správný produkt naleznete, ať už sbíráte LEGO Star Wars, Harry Potter, Architecture, různá auta, nebo třeba Technic. Já jsem pro ukázku zvolil sadu na osvětlení setu 21313 Loď v lahvi, a to z jednoduchého důvodu, že díky velkému množství transparentních dílků bude efekt nasvícení dobře viditelný. E-shop tento výrobek v době psaní recenze prodává za 790 Kč. Balíček s požadovaným zbožím dorazil do mé oblíbené výdejní sítě za pár dní a nastal čas instalace.

Relativně nenápadná černá krabička, které dominuje hlavně obrázek zvoleného setu, v sobě obsahuje vše, co budete pro instalaci osvětlení potřebovat. Konkrétně jde o manuál a další potřebné dokumenty, bateriový box k napájení světel, šroubovák k otevření tohoto boxu, dvě sady s diodami v kostkách, propojovací destičku a několik LEGO kostek. Obsah balení se samozřejmě liší podle toho, pro kterou stavebnici je osvětlení určeno. Jediné, co musíte dodat sami, jsou 3 kusy tužkových baterií, případně vlastní powerbanku, kterou lze světla také napájet.

Balení mě na první dojem zaujalo, vše je v něm pěkně roztříděno a chráněno při přepravě. Potěšilo mě také, že výrobce používá originální LEGO kostky, což u podobných produktů není zdaleka standardem. Celkově na mě balení a prezentace působilo velmi profesionálním dojmem.

Týden v kostce je můj pravidelný e-mailový newsletter, který každé úterý přináší přehled nových článků na mém blogu, aktuality ze světa LEGO, nově odhalené sety a nejzajímavější aktuální slevy. Starší vydání si můžete přečíst zde.

A teď již k samotné instalaci. Celý její průběh si můžete prohlédnout na přiloženém videu, které jsem pouze zrychlil, ale nechal v něm všechny své přešlapy a zamyšlení. I přes ně a své nemotorné prsty jsem byl schopen projít celý proces až do úspěšného konce za necelých 25 minut. Bez stresu z natáčení bych byl ale určitě rychlejší.

Instalace mi trvala necelých 25 minut, ale bez nervozity z natáčení bych to stihl určitě rychleji 🙂

Instalace osvětlení pro tento set není o mnoho složitější než stavba samotného setu, umím si ale představit, že u komplexnějších modelů může být složitější. Je potřeba klást zvýšenou pozornost na tenké drátky k jednotlivým diodám. Na možnost jejich relativně snadného poškození opakovaně upozorňuje i sám výrobce v přiložených dokumentech. Návod je obrázkový a vytisknutý ve vysoké kvalitě. Obrázky však nejsou počítačové rendery, jak jsme zvyklí z LEGO manuálů, ale klasické fotografie. To mi trochu ztížilo práci, protože se občas nějaké detaily vytratily, ale i tak je postup celkem intuitivní.

Téměř ve finále jsem narazil na jednu nepřesnost – autorovi manuálu se podařilo podstavec lodi špatně postavit, a to se promítlo i do fotografií v něm. Není to nic s čím bych si neporadil, ale méně zkušeného stavitele by to mohlo na chvíli potrápit.

Během necelé půlhodiny jsem mohl slavnostně rozsvítit a musím přiznat, že jsem byl mile překvapen. Diody jsou jasné, ale ne natolik, abyste museli nasadit sluneční brýle. Osvětlení si tedy můžete s klidem pořídit i jako náladové světlo třeba k večernímu posezení u televize. Na fotografiích se mi úplně nepodařilo věrně zachytit pocit z osvětlení v celé síle, ale věřte mi, že je skvělý.

Na fotografii to tak nevynikne, ale na vlastní oči je efekt osvětlení opravdu působivý.

Kdybych měl celkovou zkušenost shrnout, tak jedině pozitivně. Balení je profesionální, instalace nenáročná a výsledný efekt perfektní.

Osvětlení na celou řadu LEGO stavebnic prodává e-shop 24BRICK.cz s cenou začínající na 455 Kč.

Vlastimil Novák

Sociální pracovník, kterého baví LEGO, a to nejen jeho stavění, ale i psaní o něm. Kromě této stavebnice mezi jeho koníčky patří moderní technologie (vesmírné lety, mobily, PC, 3D tisk), cestování, četba a samozřejmě trávení času s rodinou. 

0 0 hlasů
Hodnocení článku
guest

0 Komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře

Ahoj, já jsem Pavel a Matyho kostky jsem v roce 2021 založil jako spojení mé touhy sdílet s ostatními českými AFOLy zajímavosti i novinky z fascinujícího světa kostek LEGO a lásky k mému synovci Matymu, který bohužel od narození bojuje se zákeřnou mozkovou obrnou a po kterém jsem taky tento projekt pojmenoval.

Od poloviny roku 2022 mi s naplňováním této mise pomáhá parťák Vlastimil, se kterým krom tohoto blogu také pravidelně tvoříme náš Podcast v kostce.

🗄 Moje sbírka

199

setů

47 872

kostek

299

minifigurek

Reklama