FaBiOX: Skvělý způsob, jak (nejen) vystavovat figurky | Matyho kostky

FaBiOX: Skvělý způsob, jak (nejen) vystavovat figurky

Když jsem v červnu publikoval článek o 10 nejbláznivějších LEGO světových rekordech, krátce jsem se v něm zmínil, že Fabio Bertini, majitel vůbec největší sbírky unikátních minifigurek, také od roku 2011 vyrábí krabičky FaBiOX, ve kterých můžete svou sbírku figurek vystavovat bez obav, že by je zanesl prach. A právě na základě tohoto článku mě kontaktoval obchod 24BRICK.cz, který zmíněné krabičky prodává, a nabídl mi je k otestování.

Samozřejmě jsem souhlasil a nedlouho poté mi dorazila zásilka obsahující krabičky FaBiOX ve dvou velikostech:

FaBiOX 4×4 mají, jak již název napovídá, šířku a délku o velikosti 4×4 studů a jejich výška dosahuje velikosti 6 kostek, díky čemuž se dovnitř pohodlně vlezou standardní minifigurky, minidolls z LEGO Friends, ale i bizarnější figurky, jako například ty z řady FABULAND nebo Jack Stone.

Boxy FaBiOX 6×6 jsou nejen šiřší (6 studů). ale také vyšší (8 kostek). Díky tomu jsou skvělým řešením pro figurky, které mají objemnější příslušenství či pro dnes již historické figurky LEGO Technic.

Figurka Nesquika je pro box 4x4 příliš vysoká, do boxu 6x6 ale zapadne krásně.

🗞 Týden v kostce

Pokud vás článek zaujal, budu rád, když se přihlásíte k odběru Týdne v kostce, newsletteru, ve kterém každý týden najdete nově představené stavebnice, nové články z mého blogu, zajímavosti i aktuální slevy. 🙂

Oba druhy boxů jsou podle mě krásně a minimalisticky navrženy tak, aby vám umožnily maximální flexibilitu, což je jejich hlavní plus oproti oficiálním skříňkám od společnosti LEGO. To znamená, že například nemají žádnou podstavu ani k sobě nejsou nijak pevně spojeny. Vrchní strana krabiček je pak poseta study, což znamená, že je můžete skládat na sebe, nebo na ně přicvaknout libovolné LEGO kostky. 

Způsob jakým si figurky vystavíte tak záleží zcela na vás: boxy tedy můžete prostě jen spojit s plate 4×4 a kdekoliv položit, vyskládat si jich několik za sebe či na sebe, nebo zkusit nějaké kreativnější řešení. Ať vymyslíte cokoliv, plná kompatibilita s LEGO Systémem vám zaručuje, že boxy do vaší LEGO kreace vždy krásně zapadnou.

Boxy můžete ponechat samostatně...
... vyskládat vedle sebe ...
... nebo třeba na sebe!

Jediné negativum spatřuji v nedostupnosti figurek jakmile krabičky zastavíte do komplikovanější struktury. Pokud totiž posléze budete chtít danou figurku vytáhnout, musíte celou stavbu rozebrat, abyste se k ní dostali. Doporučuji vám tedy na tento fakt myslet už ve stádiu plánování vaší výstavky. 🙂

Pro sběratele LEGO Minifigures se může stát překážkou také čtvercový rozměr krabiček. Podstavce z této řády totiž mají velikost 4×3 study a tak vám po přiklopení boxem zůstanou ve spodní části malé mezery. Figurky je tedy asi lepší přemístit na stabilnější podklad o velikosti alespoň 4×4 study.

Nemusíte se ale omezovat jen na prosté vystavování figurek a posunout svou kreativitu ještě dál – začlenit je třeba do některého z vašich MOCů! Pokud sledujete Týden v kostce nebo můj Instagram či TikTok, mohli jste si všimnout videa, ve kterém jsem z boxů 6×6 postavil fasádu obchodu s oblečením:

@matyhokostky Boxy Fabiox od 24toys jsou sice primárně určeny k ochraně vystavených figurek proti prachu, výlohy z nich jsou ale taky parádní 🤩 #lego #legocz ♬ Heavydirtysoul - twenty one pilots

Krabičky FaBiOX prodává e-shop 24BRICK.cz vždy v balení po 8 kusech za cenu 440 Kč (4×4), případně 472 Kč (6×6).

Máte FaBiOXy doma? Budu rád když mi třeba do komentářů dáte vědět, jak jste je využili vy 🙂

0 0 hlasů
Hodnocení článku
guest

0 Komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře

Ahoj, já jsem Pavel a Matyho kostky jsem v roce 2021 založil jako spojení mé touhy sdílet s ostatními českými AFOLy zajímavosti i novinky z fascinujícího světa kostek LEGO a lásky k mému synovci Matymu, který bohužel od narození bojuje se zákeřnou mozkovou obrnou a po kterém jsem taky tento projekt pojmenoval.

Od poloviny roku 2022 mi s naplňováním této mise pomáhá parťák Vlastimil, se kterým krom tohoto blogu také pravidelně tvoříme náš Podcast v kostce.

🗄 Moje sbírka

199

setů

47 872

kostek

299

minifigurek

Reklama