Mezihvězdná vesmírná loď: Do LEGO City dorazilo tetování | Matyho kostky

Mezihvězdná vesmírná loď: Do LEGO City dorazilo tetování

Uvnitř krabice o rozměrech 26x19x4,5 cm nalezneme jeden návod a 240 dílků ve dvou sáčcích. Jako první stavíme minifigurku pilotky, potom dron, který může použít i jako raketový batoh a nakonec samotnou vesmírnou loď.

Návod je opět přehledný a jednotlivé kroky velmi jednoduchý. Ke každému kroku tu samozřejmě máme seznam dílků, které budeme v daném kroku potřebovat. Navíc jsou na každém obrázku červeně olemovány kostky, které právě přibyly. Ve spodní části návodu nám pochodující modrá minifigurka pilotky ukazuje, jak jsme ve stavbě pokročili. Se stavbou by neměl mít potíže ani úplný začátečník. Další výhodou je absence samolepek.

Astronautka má kombinézu, kterou nosí většina minifigurek ze série. Zřejmě se jedná o elitní pilotku, protože místo světle modrých rukávů a helmy má tyto části v tmavém provedení. Její outfit doplňují zlaté rukavice. Na záda dostala světle modrý úchyt, na který si může připojit dron a požívat ho jako raketový batoh. 

 Kromě barvy skafandru je pilotka výjimečná ještě tím, že jako jediná z celé kolonie na Marsu má tetování. Vidět ho můžeme na její levé tváři a mělo by znázorňovat souhvězdí raka. Pokud tam vidíte jiné, napište to prosím do komentářů.

Raketový batoh/dron je složen ze čtrnácti dílků a je napájen jedním fialovým bateriovým článkem. Dron je ovládán panelem, který můžeme vyjmout z kokpitu. Tento doplněk má jedinou chybu. Kam s ním, když ho minifigurka nemá na zádech? Abychom ho neztratili, provizorně připínáme dron na křídlo. Další možnost je pomocí drobné přestavby vytvořit za kabinou pilota místo k uchycení.

Jednomístná loď zaujme na první pohled.

Malou nevýhodou je nízký prostor v kabině. Pilotka musí být hodně zakloněná, aby se do ní vešla.

Jinak už na raketce nalezneme jen samá pozitiva. Na to, že je při stavbě použito minimum technic dílků, výborně drží pohromadě. Loď má jednoduchý elegantní design. Dobře vypadá ze všech úhlů. Skvělým herním prvkem je možnost rozevření motorů do třech stran pomocí jednoduchého stlačení baterie na střeše. Spolu s roverem 60431 jsou nejpovedenějšími dvěma sety ze sérice City Space.

60430
Mezihvězdná vesmírná loď
💰  Doporučená cena: 449 Kč
🧱  240 kostek
🗓️  V prodeji od 1. 1. 2024

Martin Hnilica

O tom, že jeho nejoblíbenějším Lego tématem bude vesmír, rozhodla hned první stavebnice pod stromečkem a sledování seriálu Okna vesmíru dokořán. Ve volném čase se nejraději věnuje rodině a sportu.

0 0 hlasů
Hodnocení článku
guest

0 Komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře

Ahoj, já jsem Pavel a Matyho kostky jsem v roce 2021 založil jako spojení mé touhy sdílet s ostatními českými AFOLy zajímavosti i novinky z fascinujícího světa kostek LEGO a lásky k mému synovci Matymu, který bohužel od narození bojuje se zákeřnou mozkovou obrnou a po kterém jsem taky tento projekt pojmenoval.

Od poloviny roku 2022 mi s naplňováním této mise pomáhá parťák Vlastimil, se kterým krom tohoto blogu také pravidelně tvoříme náš Podcast v kostce.

🗄 Moje sbírka

199

setů

47 872

kostek

299

minifigurek

Reklama