Skoro metr a 31 minifigurek, to je Avengers Tower | Matyho kostky

Skoro metr a 31 minifigurek, to je Avengers Tower

Dnešní den se zapíše zlatým písmem do deníčků všech hardcore LEGO Marvel fanoušků. Náš oblíbený severský výrobce totiž představil obří set právě s tematikou superhrdinů od Marvelu. Novinka dostala jednoduchý název 76269 Věž Avengerů a počtem dílků se okamžitě ujala místa největšího setu ve své produktové řadě a jednoho z největších obecně. Stavebnice vychází k 60. výročí vydání první komiksové knihy Avengers.

Abych vás dlouho nenapínal – v krabici najdete dílků přesně 5 201! Využijete je na stavbu několikapatrového sídla Avengers, létajícího stroje quinjet a něco málo zbude ještě na záporáka Leviathana. Budova má 6 pater, ve kterých si můžete přehrát hned několik ikonických filmových scén. Pod vrcholem věže se má své místo přistávací plocha vyčnívající z jinak pravidelného půdorysu a uvnitř hangár pro quinjet. Aby se do něj vešel, jeho křídla musí být složena. Přední prosklenou fasádu budovy i část střechy lze odebrat pro lepší přístup do interiéru. Stavba měří úctyhodných 90 centimetrů na výšku, 34 centimetrů do hloubky a 25 centimetrů na šířku. Pomocí technic pinů ji lze připojit k ostatním modulárním budovám.

Věž Avengerů je samozřejmě highlightem této stavebnice, ale figurky za ní rozhodně nezaostávají. V balení najdete neuvěřitelných 31 minifigurek (a jednu nanofigurku), což je aktuálně nejvíc v historii (nepočítám speciální sety obsahující pouze figurky a produkty z řady Games). Všechny vyjmenovávat nebudu, ale věřte mi, že mezi nimi nechybí nikdo ze známých hrdinů. Ty doplňují generičtí nepřátele rasy Chitauri nebo bezejmenní agenti Shieldu. Svou exkluzivní figurku tu má i prezident Marvel Studios Kevin Feige.

Osobně jsem z nové stavebnice, jako fanoušek Marvel Cinematic Universe (MCU), naprosto unešený a cítím se poctěn, že nám LEGO zaslalo právě tenhle set k otestování. S celým produktem mám vlastně (zatím) jen jeden problém – quinjet měřítkově vůbec neodpovídá zbytku stavby. Zatímco v MCU pojme hned celou partu superhrdinů, v tomto případě sveze jen jednu postavu. To samé vlastně platí pro kreaturu zvanou Leviathan. Kdybych měl něco na první pohled vyzdvihnout, byla by to zaoblená prosklená fasáda, která nejen dobře vypadá, ale bude i skvělým zdrojem dílů pro budoucí stavby.

Set 76269 Věž Avengerů obsahuje 5 201 dílů a bude v prodeji od 24. listopadu 2023 za doporučenou cenu 12 699 Kč.

Ponoř se do LEGO světa hlouběji 🤿

Pro milovníky podcastů nově připravujeme Podcast v kostce. V něm každý měsíc probíráme nové stavebnice, články i události trochu více do hloubky a trochu méně objektivně. 🙂

Týden v kostce je můj pravidelný e-mailový newsletter, který každé úterý přináší přehled nových článků na mém blogu, aktuality ze světa LEGO, nově odhalené sety a nejzajímavější aktuální slevy. Starší vydání si můžete přečíst zde.

Vlastimil Novák

Chlapík, kterého baví LEGO, a to nejen jeho stavění, ale i psaní o něm. Kromě této stavebnice mezi jeho koníčky patří moderní technologie (vesmírné lety, mobily, PC, 3D tisk), cestování, četba a samozřejmě trávení času s rodinou. 

0 0 hlasů
Hodnocení článku
guest

0 Komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře

Ahoj, já jsem Pavel a Matyho kostky jsem v roce 2021 založil jako spojení mé touhy sdílet s ostatními českými AFOLy zajímavosti i novinky z fascinujícího světa kostek LEGO a lásky k mému synovci Matymu, který bohužel od narození bojuje se zákeřnou mozkovou obrnou a po kterém jsem taky tento projekt pojmenoval.

Od poloviny roku 2022 mi s naplňováním této mise pomáhá parťák Vlastimil, se kterým krom tohoto blogu také pravidelně tvoříme náš Podcast v kostce.

Reklama