Ninjago: Z minisérie po obří hit #1 | Matyho kostky

Ninjago: Z minisérie po obří hit #1

Ninjago je jedna z nejúspěšnějších originálních LEGO řad vůbec a snad každý o Ninjago sérii někdy slyšel. Víte však vlastně o čem pojednává jeho příběh a jakou historií vývoje si seriál prošel? Pokud ne, tak je tento článek ideální příležitostí o tomto světě něco zjistit!

Hlavní postavy

Nejprve bych chtěl alespoň v krátkosti představit hlavní postavy. Původní tým nindžů (v pilotní sezóně) byl tvořen:

Tyto nindži trénoval moudrý a zkušený mistr Wu. V první sérii seriálu se k hlavnímu týmu připojili ještě Lloyd (syn Lorda Garmadona), který chtěl jít původně v otcových padoušských stopách, ale nakonec se z něho stal zelený nindža (mistr energie) a vůdce týmu. Přidala se taktéž Kaiova sestra Nya (pozdější mistryně vody), která byla dlouho jedinou ženskou posilou týmu.

Snad nejznámějším Ninjago záporákem je pak Lord Garmadon (bratr mistra Wu), který byl v dětství uštknut Bájným požíračem (hadem), který mu do žil zanesl zlo, jež se Garmadona později plně zmocnilo.

V roce 2023 se pak k hlavnímu týmu nindžů připojilo ještě několik hrdinů, a to obrovský fanoušek nindžů Arin, odbornice na techniku Sora (holka s kočičíma ušima), impulzivní Wyldfyre a dračí mládě Riyu.

Co je Spinjitzu?

Spinjitzu je bojové umění, které nindži naučil mistr Wu. Při použití Spinjitzu nindžové vytvoří jakési tornádo, díky kterému se mohou rychleji pohybovat a snáze porážet nepřátele. Spinjitzu je zároveň jeden z nejikoničtějších Ninjago prvků.

Historie a vývoj Ninjago seriálu

Ninjago začalo svou televizní historii psát na začátku roku 2011, konkrétně 14. ledna 2011, kdy vyšla první epizoda tohoto seriálu (ačkoliv první sety byly vydány již 1. ledna onoho roku). Tato pilotní řada seriálu z roku 2011 byla složena ze 4 epizod po 11 minutách a díky skvělému přijetí mladších diváků bylo jisté, že seriál bude pokračovat i další rok, kdy přišla řada s názvem Vzestup hadích kmenů, číslovaná jako řada 1 a tentýž rok se stihla odvysílat i řada 2 pojmenovaná Zelený nindža. Tyto dvě série dohromady čítaly 26 epizod (13+13) po 22 minutách. Zároveň toto byly původně plánované série a příběh měl sezónou 2 skončit.

Díky velkému zájmu o sérii se však tento seriál podařilo znovu oživit a v roce 2014 tak přišla série s názvem Restart, která svým názvem tak trochu odkazuje na tento fakt. I když název úzce souvisí i s dějem sezóny, protože tato sezóna se zaměřovala především na nindžu ledu Zanea, který je nindroid. Následovala řada dalších sezón, TV speciál a množství miniepizod, avšak v září roku 2017 se Ninjago dočkalo dokonce i vlastního kino filmu, který ovšem nemá žádnou návaznost na seriál (jsou tu pouze stejné hlavní postavy a různé odkazy).

V roce 2018 se pak rozběhla kapitola zvaná Oni Trilogie sestávající ze třech sezón, které byly již více laděné pro starší fanoušky a nindžové v této éře také prošli zásadní změnou vzhledu. V roce 2019 doběhla 10. řada, příběh se v jistém smyslu uzavřel a seriál nesoucí název Ninjago: Mistři Spinjitzu byl oficiálně ukončen.

Ovšem to neznamenalo úplný konec Ninjago, ještě tentýž rok byl oficiálně oznámen a spuštěn seriál nesoucí název čistě Ninjago, který měl za cíl oslovit nové mladší diváky a přišel s několika zásadními změnami jako zkrácení stopáže epizod na 11 minut, výraznější změnou animace a od projektu odešli jedni z hlavních scénáristů, a to bratři Hagemanovi. Tento seriál vyvrcholil v roce 2022 sérií zvanou Crystalized a původní příběh dospěl do svého konce. V tomto bodě seriál opustil jeho hlavní tvůrce Tommy Andreasen, který přešel plně na projekt LEGO DREAMZzz a příběh Ninjago byl předán do rukou Chrise „Doc“ Waytta a Kevina Burkeho, kteří se podíleli na scénáři mnoha předešlých epizod.

V roce 2023 tak začala další nová kapitola Ninjago nesoucí název Ninjago: Dračí povstání (z komerčního pohledu opět nový a v pořadí již třetí seriál). Tento seriál přinesl opět spousta změn jako je další výrazná změna animace, vrácení stopáže epizod na 22 minut, předání hlavního kormidla zmiňovaným tvůrcům a taktéž byly začleněny nové hlavní postavy (původní postavy však v příběhu zůstali). Ninjago: Dračí povstání mělo minulý rok premiéru s dosud nejdelší řadou čítající 20 epizod po 22 minutách a letos v dubnu by se měla začít vysílat druhá série.

Ninjago má za sebou jednoduše zajímavou a již poměrně dlouhou historii a řekl bych, že se řadí k jedněm z nejznámějších animovaných seriálů na světě vůbec.

V příští části článku o Ninjago seriálu se budu věnovat prvním konceptům a samotnému příběhu úvodních tří originálních řad.

Viděli jste vy nebo vaše děti někdy Ninjago a jak se vám případně seriál líbil? Napište nám do komentářů.

MYSTERY

Jsem dlouholetý fanoušek LEGO stavebnic a zapálený stavitel. Rád sleduji aktuální novinky ohledně LEGO setů, časopisů, filmů i seriálů a velké události spojené s LEGO. Má oblíbená témata jsou především Ninjago a Technic, ale zajímám se v podstatě o všechny sety, které vyjdou.

4 2 hlasů
Hodnocení článku
guest

0 Komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře

Ahoj, já jsem Pavel a Matyho kostky jsem v roce 2021 založil jako spojení mé touhy sdílet s ostatními českými AFOLy zajímavosti i novinky z fascinujícího světa kostek LEGO a lásky k mému synovci Matymu, který bohužel od narození bojuje se zákeřnou mozkovou obrnou a po kterém jsem taky tento projekt pojmenoval.

Od poloviny roku 2022 mi s naplňováním této mise pomáhá parťák Vlastimil, se kterým krom tohoto blogu také pravidelně tvoříme náš Podcast v kostce.

Reklama