Kytice růží: Ideální dárek pro nestavitele | Matyho kostky

Kytice růží: Ideální dárek pro nestavitele

LEGO je můj denní chleba. Stavění je pro mě hračka, a i ty největší sety sfouknu za pár hodin. Nevýhodou mé zkušenosti je omezená schopnost vžít se do pocitů příležitostných stavitelů, nebo dokonce lidí, kteří drží LEGO v ruce poprvé. A tak když se naskytla příležitost zrecenzovat set 10328 Kytice růží, který bude velmi pravděpodobně častým dárkem k narozeninám, či ke dni zamilovaných, napadlo mě požádat o recenzi mou drahou maminku. K mé radosti souhlasila, a my si tak můžeme přečíst, jak se na tuhle novinku dívá amatérské oko. 

Pohled nezkušeného stavitele

Zdravím všechny milovníky LEGO kostek, od svého syna, vášnivého fanouška a recenzenta, jsem dostala úkol – postavit model kytice růží. Přiznávám, že jsem LEGO nestavěla přibližně půl století, naposledy když byl syn malý. Nejdříve mi to přišlo jako praštěný nápad, ale po chvilce přemýšlení se z toho stala výzva. Přece nejsem ještě tak stará, abych nezvládla sestavit model určený pro osoby 18+ (model 50+ se asi nevyrábí). 

Po náležitém zbystření smyslů, tedy kávě, jsem se do toho pustila. Ačkoli u všech věcí, které jsou opatřeny návodem, ho dopředu odmítám a používám systém pokus-omyl, tentokrát jsem neponechala nic náhodě. Připravila jsem si dva plastové tácky, krabici vzorně otevřela, sáčky, celkem jich bylo v krabici 6, rozložila podle číselného označení a otevřela příslušný návod. Začala jsem sáčkem číslo 1, jak jinak, a sáčkem číslo 2, které obsahují po dvou kusech totožných růžových poupat. Jednotlivé pytlíky jsem vysypala a začala zkoumat návod. Musím říct, že díky opravdu podrobnému a názornému manuálu jsem měla první růži složenou za 18 minut. Pro mě překvapení, zdatní stavitelé právě omdleli, co že jsem takovou dobu dělala.  

Potom už šlo všechno úžasně rychle. První čtyři poupata růží byla složená. Následovaly sáčky číslo 3 a 4, kde byl další set růží, tentokrát mírně rozvitých. Po sestavení první květiny se všechno opakovalo, šlo to už velmi rychle. Nicméně jsem si dala krátkou přestávku na odpočinek šedých buněk mozkových a šla do finále po hlavě. Sáček číslo 5 a 6 obsahoval také po dvou květech růže, tentokrát plně rozvinutých. A jak jinak, po první růži už to byl fičák. Když jsem skončila, nevěřila jsem vlastním očím. Já jsem to dala, a ještě mě to neskutečně bavilo. Nejsem kvalifikovaný recenzent, na to bych musela složit stavebnic opravdu o trochu víc, ale musím říct, že LEGO není JEDNIČKA náhodou. Všechno bylo úžasně připravené, přehledné… prostě pro neználky. Přesto jsem si mozek namáhat musela, což je účel. 

Moc se mi líbilo, že si designeři vyhráli s fázemi květu od poupat, po plně rozvinutou růži. Jako bonus ještě doplnili nevěstin závoj neboli Gypsophyla, jako doplnění a oživení kytice. Květiny, to je oblast, ve které se zase vyznám já. Líbily se mi i detaily, jako jsou trny na stoncích. Možná jediné, co mi chybělo, byly klasické listy na stoncích. Z praktického hlediska je to asi lepší, ony by ve váze stejně asi žádný účel neplnily. Co mi přišlo opravdu vychytané, byl efekt skládání květu, který byl při stavění pohyblivý, nikoli statický. Vy odborníci na LEGO asi nejste něčím takovým překvapení, ale mě se to fakt líbilo, bylo to takové opravdové. Závěrem musím říct, že z mého hodně laického pohledu není co vytknout, byla to úžasná zábava a přiznávám, že i určité zklidnění nervů při stavění. Na druhou stranu také lehké napětí, když se jednotlivý květ blížil do finále a jeho tvar se začal rýsovat.  

Tímto děkuji svému synovi, že mi dal důvěru a svěřil mi tuto novinku k amatérské recenzi. Současně děkuji společnosti LEGO, které dělá spoustu let takové skvělé věci a baví děti i dospělé (někdy až moc) po celém světě. Všem, kteří budou tento článek číst vzkazuji: „Nebojte se toho, nestyďte se ve vyšším věku začít, tohle není jen hračka pro děti.“ LEGO je úžasné a já jsem ráda, že mého syna baví už od útlého věku (začal v 6 měsících s DUPLO) a vydrželo mu to dosud. Doufám, že u něj zůstane i dál, přestože má už vlastní rodinu. Současně tajně doufám, že budu zase někdy požádána. LEGO drž se a bav nás dál, bylo to skvělé. 

10328
Kytice růží
💰  Doporučená cena: 1 449 Kč
🧱  822 kostek
🗓️  V prodeji od 1. 1. 2024
🔗  LEGO

Stavebnici na recenzi nám poskytla LEGO Group, veškeré názory jsou však naše vlastní. 

Ponoř se do LEGO světa hlouběji 🤿

Pro milovníky podcastů nově připravujeme Podcast v kostce. V něm každý měsíc probíráme nové stavebnice, články i události trochu více do hloubky a trochu méně objektivně. 🙂

Týden v kostce je můj pravidelný e-mailový newsletter, který každé úterý přináší přehled nových článků na mém blogu, aktuality ze světa LEGO, nově odhalené sety a nejzajímavější aktuální slevy. Starší vydání si můžete přečíst zde.

0 0 hlasů
Hodnocení článku
guest

0 Komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře

Ahoj, já jsem Pavel a Matyho kostky jsem v roce 2021 založil jako spojení mé touhy sdílet s ostatními českými AFOLy zajímavosti i novinky z fascinujícího světa kostek LEGO a lásky k mému synovci Matymu, který bohužel od narození bojuje se zákeřnou mozkovou obrnou a po kterém jsem taky tento projekt pojmenoval.

Od poloviny roku 2022 mi s naplňováním této mise pomáhá parťák Vlastimil, se kterým krom tohoto blogu také pravidelně tvoříme náš Podcast v kostce.

🗄 Moje sbírka

199

setů

47 872

kostek

299

minifigurek

Reklama