Velké skenování začalo – program LEGO Insiders je spuštěn | Matyho kostky

Velké skenování začalo – program LEGO Insiders je spuštěn

Pokud jste AFOLkou nebo AFOLem a pravidelným čtenářem našeho blogu, pravděpodobně také znáte tzv. „LEGO VIP program“ – věrnostní program přímo od LEGO Group, ve kterém jste získávali body za každý nákup v oficiálním LEGO online obchodě a také kamenných LEGO Storech. Ty jste pak mohli měnit za opravdu obrovskou hromadu exkluzivních odměn, ale nebylo to jen o bodech – jako členové jste totiž získávali také přístup k exkluzivním dárkům k nákupu a dokonce jste si některé stavebnice mohli objednat o pár dnů dříve, než „obyčejní smrtelníci“. Osobně jej považuji za vůbec nejlepší věrnostní program, se kterým jsem se doposud setkal. LEGO pro členy neustále vymýšlí nové speciální akce, z odměn si vyberou jak rodiče, tak AFOLové a je skvěle provázán s ostatními produkty LEGO – za body jste si tak mohli koupit také třeba vstupenky do LEGOLANDu a LEGO House nebo doplňkový „merch“ ke stavebnicím. No a dnes LEGO Group spustila novou verzi tohoto programu společně s novým názvem LEGO Insiders.

Co je nového?

Rebrand na „Insiders“ však nemění prakticky nic na funčnosti dosavadního VIP programu – stejné zůstaly odměny, dárky k nákupu i počet bodů, které za svou útratu získáte. Jedinou, ale poměrně velkou, novinkou je možnost registrace stavebnic, které už máte doma, nebo které si zakoupíte v jakémkoliv obchodě. Za každou takto zaregistrovanou stavebnici získáte na své konto 20 bodů a registrovat můžete stavebnice vyrobené v roce 2018 a novější.

Jak stavebnici zaregistruji?

Kde je „háček“?

Když jsem před týdnem o LEGO Insiders psal na našem Instagramu a v Klubu LEGO sběratelů a stavitelů, někteří z vás si všimli, že ne všechny stavebnice QR kód mají (z celého světa jste si tohoto faktu všimli jako první, je skvělé mít takhle úžasnou komunitu 🥰). Obrátil jsem se s tímto problémem proto přímo na LEGO Group, která jej obratem potvrdila. Zeptal jsem se proto, jak je možné poznat, které stavebnice kód mít budou a které ne, na to mi však bylo pouze stroze odpovězeno, že se to pokusí zjistit a další zprávu jsem od té doby nedostal. Ke spuštění LEGO Insiders však byla mezitím vydána aktualizovaná tisková zpráva, která nově obsahovala velmi vágní větičku „Každý set může být registrován pouze jednou; to se nevztahuje na stavebnice LEGO City Mission a jakékoliv sety nebo produkty, které buď nemají návod vůbec, nebo jej nemají potištěn QR kódem.“ Naším vlastním pátráním jsme však zatím alespoň zjistili, že QR kód nenajdete v drtivé většině stavebnic LEGO BrickHeadz a pravděpodobně také v těch, které LEGO Group prodává exkluzivně ve svých obchodech a oficiálně nenabízí do distribuce maloobchodním prodejcům. Pokud jste narazili na další sety bez kódu, budeme rádi když nám dáte vědět v komentáři. 🙂

Další novinky

Mezi zajímavou funkci, kterou jsem však v prostředí LEGO Insiders zatím nenašel, je nová LEGO Insiders Community. Má se jednat o komunitní portál, na kterém můžou dospělí fanoušci sdílet své stavby a sbírky a zároveň se dočíst zajímavosti ze zákulisí výroby setů pro dospělé. Takže vlastně takové LEGO Life pro AFOLy. 😀 Tento portál však zatím stále běží pouze v testovací beta verzi na foradults.lego.com/

Spuštění LEGO Insiders doprovází také soutěž LEGO Insiders Treasure Hunt. V té se pro změnu skenují LEGO kostky a vyhrát je možné docela slušné výhry. Soutěž je však regionálně omezená a Česko se do úzkého výběrů zemí nedostalo (z Evropy je možné soutěžit pouze v Dánsku, Německu, Velké Británii a Francii). Více informací o ní najdete třeba na Bricksetu.

Co na nový rebrand LEGO VIP programu říkáte? A kolik jste už nasbírali bodů? 😀

Ponoř se do LEGO světa hlouběji 🤿

Pro milovníky podcastů nově připravujeme Podcast v kostce. V něm každý měsíc probíráme nové stavebnice, články i události trochu více do hloubky a trochu méně objektivně. 🙂

Týden v kostce je můj pravidelný e-mailový newsletter, který každé úterý přináší přehled nových článků na mém blogu, aktuality ze světa LEGO, nově odhalené sety a nejzajímavější aktuální slevy. Starší vydání si můžete přečíst zde.

pavel tazbirek

Zakladatel tohoto blogu a strýc Matyho, po kterém web pojmenoval. Krom samotného stavění jej nejvíce baví objevovat historii společnosti LEGO a nové, netradiční a kreativní způsoby využití LEGO kostek. 

0 0 hlasů
Hodnocení článku
guest

6 Komentářů
Nejstarší
Nejnovější Nejoblíbenější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Miroslav
Miroslav
před 7 měsíci

Niektore navody fotak v mobile nevedel nacitat, pomohlo az stiahnutie aplikacie QR reader z obchodu Play 🙂 po tomto kroku nacitalo vsetky navody, ktore QR kod mali

Lucka
Lucka
před 1 měsícem
Odpověď pro  Miroslav

Kódy které nelze nahrát stačí jim poslat email obratem vám body přičtou na účet 🥳

Markéta
Markéta
před 2 měsíci

Teď mi přišla sada 40725 třešňové květy a qr kód chybí, přestože se jedná a novou sadu… 😔

Ahoj, já jsem Pavel a Matyho kostky jsem v roce 2021 založil jako spojení mé touhy sdílet s ostatními českými AFOLy zajímavosti i novinky z fascinujícího světa kostek LEGO a lásky k mému synovci Matymu, který bohužel od narození bojuje se zákeřnou mozkovou obrnou a po kterém jsem taky tento projekt pojmenoval.

Od poloviny roku 2022 mi s naplňováním této mise pomáhá parťák Vlastimil, se kterým krom tohoto blogu také pravidelně tvoříme náš Podcast v kostce.

Reklama