Nový Fender Stratocaster pochází ze Slovenska | Matyho kostky

Nový Fender Stratocaster pochází ze Slovenska

Vůbec první zmenšeninu hudebního nástroje postavenou z kostek vydala LEGO Group loni, tehdy se jednalo o Velké piano. Nyní jsme se dočkali dalšího úžasného hudebního kousku – legendárního modelu sedmdesátkové kytary Fender Stratocaster.

Stavebnice řady LEGO Ideas jsou specifické tím, že její modely vzešly z hlasování na speciální crowdsourcingové online platformě, kde má každý nápad, který získá 10 tisíc hlasů, šanci na realizaci. Vedle tradičního hlasování však najdete na webu LEGO Ideas také různé tématické soutěže, do kterých můžete za splnění daných podmínek přihlásit svůj model. Vítězové typicky získají odměnu v podobě několika stavebnic, modely samotné se však do produkce až na výjimky nedostanou. Pokud se tak stane, je to vždy specifikováno v zadání soutěže.

A právě do jedné takové soutěže s názvem „Music To Our Ears“ přihlásil loni slovenský architekt a AFOL Tomáš Letenay svůj model s názvem „Legendary Stratocaster“. Tomášovou motivací prý byla vzpomínka na dospívání, kdy hrál na elektrickou kytaru a snil o tom, že si koupí právě Stratocaster. Soutěž na LEGO Ideas mu tak umožnila si tento sen splnit – prostřednictvím kostek LEGO. 

🗞 Týden v kostce

Pokud vás článek zaujal, budu rád, když se přihlásíte k odběru Týdne v kostce, newsletteru, ve kterém každý týden najdete nově představené stavebnice, nové články z mého blogu, zajímavosti i aktuální slevy. 🙂

Samotná soutěž však nejenže neslíbila vítězi, že se jeho model stane oficiálním setem, ale Stratocaster se navíc umístil až na 7. místě. Podle LEGO Group se však členům týmu LEGO Ideas Tomášův model líbil tak moc, že se rozhodli, že jej vyrobí i přesto, že nesplnil potřebná kritéria.

Osobně musím říct, že tento model mistrovský kousek, Tomášovi se podařilo dokonale vystihnout ikonické křivky kytary a v krabici navíc dostanete dílky na stavbu jak černé, tak i červené varianty kytary. Vedle toho si ke Stratocasteru postavíte také skládací stojan, detailně zpracované kombo, pedál i potřebnou kabeláž.

Stavebnice 21329 LEGO Ideas Fender Stratocaster obsahuje 1 074 kostek bude dostupná od 1. října za 2 699 Kč.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Matyho kostky je web nadšence do LEGO kostek, který právě ukončil svá studia a nyní by také rád ukončil své temné období (tzv. dark ages) a po deseti letech opět začal rozšiřovat svou sbírku.

O tom, jak se mu to daří, ale i o mnoha dalších tématech, která mu přijdou zajímavá, píše tento blog.

Reklama