Nevypěstujete ani plevel? Tohle LEGO je přesně pro vás! | Matyho kostky

Nevypěstujete ani plevel? Tohle LEGO je přesně pro vás!

Přísun nových stavebnic nepolevuje. Dnes LEGO pro změnu potěšilo všechny fanoušky botanické kolekce, ke kterým se řadím i já, novinkou v podobě setu 10329 Miniaturní rostliny. Novou stavebnici můžete přidat do své plastové zahrádky po bok Strelície královské, orchideje, sukulentů nebo bonsaje.

Na rozdíl od starších setů zmíněných v prvním odstavci, není čerstvá stavebnice jedním kompaktním modelem, ale skládá se z devíti menších částí – jednotlivých květináčů. U těch se rovnou zastavím. Postavit si můžete 3 různé velikosti, všechny ve stejném terakotovém stylu. Je trochu škoda, že nám výrobce už v základu nenabídl nějakou možnost květináče alespoň trochu vyzdobit. Jsem si však jist, že si komunita stavitelů poradí.

Návrháři stavebnice si pro nás připravili několik druhů rostlin ze suchých i tropických oblastí, mezi nimiž nechybí ani masožravky. Na jejich stavbu budete potřebovat 758 kostek. Už z oficiálních snímků produktu je jasné, že autoři setu použili některé opravdu nezvyklé dílky. Části rostlin tvoří třeba minifigurkové hřebeny nebo mušle. Musím uznat, že květiny vypadají velmi povedeně a rozhodně je přidám na svůj parapet. Pro představu uvedu, že nejvyšší rostlina měří i s květináčem 16 centimetrů na výšku.

Set 10329 Miniaturní rostliny obsahuje 758 kostek a bude v prodeji od 1. prosince 2023 za doporučenou cenu 1 219 Kč. Již nyní lze stavebnici předobjednat.

Ponoř se do LEGO světa hlouběji 🤿

Pro milovníky podcastů nově připravujeme Podcast v kostce. V něm každý měsíc probíráme nové stavebnice, články i události trochu více do hloubky a trochu méně objektivně. 🙂

Týden v kostce je můj pravidelný e-mailový newsletter, který každé úterý přináší přehled nových článků na mém blogu, aktuality ze světa LEGO, nově odhalené sety a nejzajímavější aktuální slevy. Starší vydání si můžete přečíst zde.

Vlastimil Novák

Chlapík, kterého baví LEGO, a to nejen jeho stavění, ale i psaní o něm. Kromě této stavebnice mezi jeho koníčky patří moderní technologie (vesmírné lety, mobily, PC, 3D tisk), cestování, četba a samozřejmě trávení času s rodinou. 

0 0 hlasů
Hodnocení článku
guest

0 Komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře

Ahoj, já jsem Pavel a Matyho kostky jsem v roce 2021 založil jako spojení mé touhy sdílet s ostatními českými AFOLy zajímavosti i novinky z fascinujícího světa kostek LEGO a lásky k mému synovci Matymu, který bohužel od narození bojuje se zákeřnou mozkovou obrnou a po kterém jsem taky tento projekt pojmenoval.

Od poloviny roku 2022 mi s naplňováním této mise pomáhá parťák Vlastimil, se kterým krom tohoto blogu také pravidelně tvoříme náš Podcast v kostce.

Reklama