Aktualizováno: Čekání je u konce. LEGO v listopadu otevře v ČR svůj první obchod. | Matyho kostky

Aktualizováno: Čekání je u konce. LEGO v listopadu otevře v ČR svůj první obchod.

AKTUALIZACE: První český LEGO Store bude otevírat ve čtvrtek 3. listopadu 2022 v 9:00 v obchodním centru Westfield Chodov v Praze. Podle vyjádření LEGO Group bude v obchodě vystaven model inspirovaný českou historií (pravděpodobně LEGO podoba sochy sv. Václava na koni – viz fotky níže) a k nákupu bude možné získat exkluzivní stavebnici – již víme, že se bude jednat o 40574 Prodejna LEGO (abyste ji získali, bude třeba nakoupit alespoň za 3 000 Kč). Je také pravděpodobné, že zde (podobně jako při nedávném otevření v polském Lodži) bude možné získat potištěnou tile s názvem obchodu.

Sen všech fanoušků LEGO kostek v České republice se konečně stane realitou. Během listopadu letošního roku se totiž otevře první značkový LEGO obchod na našem území. Za tím pravým zážitkem tedy nebudeme muset již vyrážet za hranice ČR, jak tomu bylo doposud. Nejbližší obchody jsme totiž mohli nalézt ve Vídni, Drážďanech či Varšavě.

„Nový obchod LEGO v Praze nabídne návštěvníkům každého věku možnost inspirovat se nekonečnými možnostmi hry a vydat se na vzrušující objevitelskou cestu do světa stavebnic LEGO. Opravdu se těšíme, že fanouškům LEGO všech věkových kategorií přineseme inovativní zážitky.“

Prodejna bude založena na konceptu tzv. retailtainmentu, tedy spojení nakupování a zábavy. Na prodejní ploše se zákazníci dočkají nejen standardního sortimentu, ale i možnosti pohrát si s LEGO kostkami u interaktivního stolu, pokochat se modelem inspirovaným Prahou, vytvořit si vlastní minifigurku, nebo sdílet svou lásku ke kostkám se zaměstnanci. Každý měsíc by se navíc měla v obchodě konat nějaká akce či soutěž. 

Největší LEGO Store na světě se nachází na londýnském Leicester Square.

Týden v kostce je můj pravidelný e-mailový newsletter, který každé pondělí přináší přehled nových článků na mém blogu, aktuality ze světa LEGO, nově odhalené sety a nejzajímavější aktuální slevy. Starší vydání si můžete přečíst zde.

Jaká je vlastně historie LEGO obchodů? Roku 1984 se objevil první pokus o obchod zaměřený na LEGO v Sydney, nebyl však otevřen dlouho. O čtyři roky později bylo v americkém Bloomingtonu v Minnesotě otevřeno tzv. LEGO Imagination Center, které již v podstatě odpovídalo současným představám o značkové prodejně LEGO.

Původní podoba LEGO Imagination Center v Mall of America v Minnesotě.

První opravdový „LEGO Brand Store“, jak ho známe dnes, nebyl, tak trochu překvapivě, otevřen v domovině LEGO Group, ale v německém Kolíně nad Rýnem na podzim roku 2002. V původním plánu bylo otevřít v následujících letech po celém světě až 300 nových obchodů. Jak se ale ukázalo, jejich provoz byl silně ztrátový a maloobchodní partneři se obávali poklesu prodejů. Situace se postupně měnila k lepšímu a nyní je po světě téměř 900 oficiálních LEGO prodejen, z toho skoro 300 se nachází jen v Číně. Počet obchodů v celé Evropě ještě nepřekročil ani 50.

Kjeld Kirk Kristiansen otevírá LEGO Store v Kolíně nad Rýnem (zdroj: The LEGO Group).

Vlastimil Novák

Sociální pracovník, kterého baví LEGO, a to nejen jeho stavění, ale i psaní o něm. Kromě této stavebnice mezi jeho koníčky patří moderní technologie (vesmírné lety, mobily, PC, 3D tisk), cestování, četba a samozřejmě trávení času s rodinou. 

0 0 hlasů
Hodnocení článku
guest

0 Komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře

Ahoj, já jsem Pavel a Matyho kostky jsem v roce 2021 založil jako spojení mé touhy sdílet s ostatními českými AFOLy zajímavosti i novinky z fascinujícího světa kostek LEGO a lásky k mému synovci Matymu, který bohužel od narození bojuje se zákeřnou mozkovou obrnou a po kterém jsem taky tento projekt pojmenoval.

Od poloviny roku 2022 mi s naplňováním této mise pomáhá parťák Vlastimil, se kterým krom tohoto blogu také pravidelně tvoříme náš Podcast v kostce.

Reklama