Cat D11 – největší LEGO buldozer v historii | Matyho kostky

Cat D11 – největší LEGO buldozer v historii

Stavební stroje a LEGO Technic patří k sobě už téměř od samotného počátku této série – vždyť první buldozer se v ní objevil už v roce 1979! Od té doby však tyto modely posunuly na úplně jinou úroveň o čemž svědčí i nově představený set 42131 Buldozer Cat D11 ovládaný aplikací.

Zatímco již zmíněný set 856 Bulldozer z roku 1979 obsahoval pouhých 372 dílků a pomocí dvou koleček jste mohli ručně ovládat zdvih a náklon radlice, letošní novinka obsahuje dílků 3 854 a k tomu navíc také 4 motory. Díky nim můžete skrze mobilní aplikaci CONTROL+ ovládat zdvih a náklon radlice, zdvih zadního rypadla, žebřík do kabiny a také samotný pojezd buldozeru krásně na dálku.

Stejně jako opravdový buldozer Cat se i tento model vyznačuje modulární konstrukcí a zajímavou novinkou jsou žluté pásy, které jsou oproti svým předchůdcům také větší a pružnější.

🗞 Týden v kostce

Pokud vás článek zaujal, budu rád, když se přihlásíte k odběru Týdne v kostce, newsletteru, ve kterém každý týden najdete nově představené stavebnice, nové články z mého blogu, zajímavosti i aktuální slevy. 🙂

Stavebnice 42131 Buldozer Cat D11 ovládaný aplikací bude ke koupi dostupná od 1. října za 11 999 Kč.

 Pokud vás fascinují obří stavební stroje z kostek LEGO Technic, doporučuji vám omrknout také třeba Pojízdný jeřáb, Náklaďák s míchačkou na betonKloubový dampr Volvo nebo masivní Bagr Liebherr R 9800.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Matyho kostky je web nadšence do LEGO kostek, který právě ukončil svá studia a nyní by také rád ukončil své temné období (tzv. dark ages) a po deseti letech opět začal rozšiřovat svou sbírku.

O tom, jak se mu to daří, ale i o mnoha dalších tématech, která mu přijdou zajímavá, píše tento blog.

Reklama