Bradavická výbava je vrcholem oslav 20. výročí LEGO Harry Potter | Matyho kostky

Bradavická výbava je vrcholem oslav 20. výročí LEGO Harry Potter

Když byly před pár měsíci představeny všechny nové výroční stavebnice LEGO Harry Potter, divil jsem se, proč mezi zlatými minifigurkami, které jsou obsaženy v každé z nich, není Brumbál. A teď už vím proč, designéři LEGO Harry Potter si jej totiž schovávali pro ten vůbec největší letošní svět z kouzelnického světa – 76391 Bradavická výbava – sběratelská edice.

Nový set je ódou na celou magickou knižní sérii přináší sbírku těch nejvíce ikonických artefaktů v jedné velké stavbě. Nejdominantnější částí je nádherně provedený model Hedviky, která ve svých spárech svírá každému kouzelníkovi známý zvací dopis do Bradavic, který si můžete sami podepsat. To ale není všechno, postavit a vystavit si můžete k také Harryho hůlku a brýle, čokoládovou žabku, pět lahviček s lektvary, Zlatonku a nechybí ani deník Toma Riddlea. Set obsahuje také typickou šálu a dostatek kostek, abyste si ji mohli postavit v barvách své oblíbené koleje.

AKTUALIZACE: Server BrickFanatics zjistil, že zvací dopis do Bradavic obsahuje malou pravopisnou chybku v erbu Bradavické školy. V latinské frázi „Draco dormiens nunquam titillandos“ („Nikdy nelechtej spícího draka“) totiž má být správně „titillandus“.

🗞 Týden v kostce

Pokud vás článek zaujal, budu rád, když se přihlásíte k odběru Týdne v kostce, newsletteru, ve kterém každý týden najdete nově představené stavebnice, nové články z mého blogu, zajímavosti i aktuální slevy. 🙂

Jak už jsem zmínil v úvodu, podobně jako u ostatních výročních stavebnic ani zde nechybí exkluzivní zlaté minifigurky. Kromě Brumbála v setu najdete také Hagrida a profesorku McGonagallovou.

Výsledný model obsahuje celkem 3 010 kostek, měří více než 44 cm a 50 cm na šířku. Stavebnici 76391 Bradavická výbava – sběratelská edice si budete moci koupit v oficiálním LEGO obchodě za 6 499 Kč od 2. září.

AKTUALIZACE 2: Designér Marcos Bessa na Twitteru odhalil několik Easter Eggů, které do setu společně s grafickými designéry schoval:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

2 komentáře

    1. Jéje, omlouvám se za chybu a díky za upozornění, už je to opraveno ?

      1

Matyho kostky je web nadšence do LEGO kostek, který právě ukončil svá studia a nyní by také rád ukončil své temné období (tzv. dark ages) a po deseti letech opět začal rozšiřovat svou sbírku.

O tom, jak se mu to daří, ale i o mnoha dalších tématech, která mu přijdou zajímavá, píše tento blog.

Reklama