Týden v kostce #39 | Matyho kostky

Týden v kostce #39

S příchodem října se dostala do prodeje spousta novinek, které byly odhaleny v uplynulých třech měsících. Ze stavebnic pro dospělé se jedná o Santovu návštěvu, Queer tým – byt „Úžo Pětky“, Fender Stratocaster, Super Mario 64: akční kostka s otazníkem, Cat D11 a už v červenci představené sety Pick-up a Ford F-150 Raptor. Z tradičních sérií pro děti si pak nově můžete zakoupit (mnou velmi očekáváné) kaskadérské LEGO City Stuntz, marvelovské sety Eternals a Spider-Man anebo nedávno odhalený Batmanův Tumbler v minifigurkovém měřítku. Co si koupíte jako první? 🙂

V noci z neděle na pondělí se navíc na Amazonu objevila úplně nová stavebnice ze série LEGO Art. Po různých tématických mozaikách, ze kterých jste si mohli postavit třeba členy Beatles nebo Warholovu Marilyn Monroe, je ta nejnovější zaměřena na vás a vaši kreativitu. Uvnitř proto najdete více než 4 tisíce kulatých tiles 1×1 v 16 barvách, což už je podle mě slušná zásoba pro stavbu jakékoliv mozaiky, která vás napadne. K setu samozřejmě dostanete i 36 nápadů pro inspiraci a pamětníky určitě potěší možnost postavit si velký obraz Classic Space astronauta.

Nové LEGO Art Project.

Předminule jsem zde také psal o tom, jak jsem z boxů FaBiOX postavil obchod s oblečením. Tento víkend jsem se těmto šikovným boxíkům ještě jednou vrátil a napsal na ně krátkou recenzi, celou si ji můžete přečíst na blogu:

🗞 Newsletter

Pokud vás článek zaujal, budu rád, když se přihlásíte k odběru mého newsletteru, ve kterém každý týden najdete nově představené stavebnice, články z mého blogu, zajímavosti i aktuální slevy. Oproti webové verzi jej navíc dostanete o den dříve! 🙂

💬 Drby

Modulární budovou pro rok 2022 by se měl stát hotel.

Po internetu již kolují obrázky připravovaného Titanicu, obsahovat by měl necelých 10 000 dílků za cenu zhruba 14 000 Kč.

🥐 Drobky

➡️ Když LEGO Group v červenci odhalila nový set 75309 Republic Gunship, dopustila se malého faux pas, když na krabici stavebnice natiskla znak Impéria namísto Galaktické republiky. Z oficiálního vyjádření společnosti tehdy vyplynulo, že první várka krabic již je vyrobena s chybou a že krabice se správným znakem se na pultech objeví až v období prosince až února. Nyní se ve facebookové skupině LEGO Star Wars Fans se objevil snímek z blíže neupřesněného amerického obchodu, na kterém je vidno nový set s již správným znakem. Pokud tedy plánujete stavebnici s chybným potiskem krabice zakoupit jako investici, máte zřejmě nejvyšší čas. 🙂

➡️ Na LEGO Ideas se objevila nová soutěž ve spolupráci s Unity. Podobně jako u té předchozí je cílem pomocí Unity LEGO Microgame vytvořit videohru ze světa kostek LEGO. Tentokrát však vedle několika setů soutěžíte také o šanci, aby se vaše hra stala součástí nových herních kiosků, které budou umístěny v obchodech LEGO po celém světě.

➡️ Další soutěž probíhá na Flickru – tentokrát pro fotografy, kteří kreativně fotí své stavebnice, figurky nebo MOCy. Pro účast stačí, když vaše fotografie (mohou být až tři) nahrajete do speciální skupiny.

➡️ V Masterpiece Gallery pod střechou LEGO House v Billundu najdete za normálních okolností pravidelně obměňovanou výstavu staveb od těch nejlepších světových stavitelů. Jelikož však pandemie koronaviru znemožnila autorům vycestovat do Dánska, aby zde své modely vystavili, prezentují zde své stavby tento podzim namísto AFOLů zaměstnanci LEGO Group. To však neznamená, že by kvalita vystavených staveb poklesla – celou galerii modelů si můžete prohlédnout na blogu Rambling Brick.

💰 Slevy

Pokud v oficiálním LEGO obchodě nakoupíte za alespoň 1 040 Kč, získáte zdarma setíky Skejťák nebo Emina kouzelná krabička.

Ke každému nákupu nového setu 10284 Stadion Camp Nou – FC Barcelona získají členové LEGO VIP programu malý set Oslava vítězství týmu FC Barcelona, který obsahuje 4 fanoušky v dresech a s vlajkami Barçy.

Za nákup stavebnic LEGO City 60302 Záchranná operace v divočině a LEGO Friends 41685 Kouzelná horská dráha pak dostanou členové VIP programu dvojnásobné VIP body.

Na Mallu mají stále za nejlepší ceny tyto sety:

60306 Ulice s obchůdky za 1 359 Kč (+ 60304 Křižovatka jako dárek),
60307 Záchranářský kemp v divočině za 2 079 Kč (+ 60304 Křižovatka jako dárek),
11717 Kostky kostky destičky za 1 439 Kč,
41693 Surfařský dům na pláži za 1 439 Kč,
43172 Elsa a její ledový palác za 1 439 Kč,
21326 Medvídek Pú za 2 079 Kč.

K vybraným větším setům LEGO City označeným jako “Dárek navíc” (namátkou hasičská a policejní stanice, osobní i nákladní vlak, tuningová dílna nebo letiště) dostanete zdarma stavebnici 60304 Křižovatka. Ke stejně označeným menším setům LEGO City pak dostanete zase penál s vrtulníkem.

Stále také platí doprava zdarma na všechny nákupy v minimální hodnotě 499 Kč.

V tomto obchodě najdete aktuálně ve výprodeji řadu LEGO Trolls a nejlevněji pak například:

60295 Kaskadérská aréna za 1 919 Kč,
60294 Kaskadérský kamión za 1 289 Kč,
75249 Stíhačka Y-Wing Odboje za 1 399 Kč,
76156 Vzestup Doma za 2 159 Kč,
76155 Ve stínu Arishema za 1 519 Kč,
41916 DOTS Doplňky 2. série za 69 Kč.
41938 Kreativní designérský box za 789 Kč,
LEGO Faces Black toaletní taška za 229 Kč.

V obchodě navíc aktuálně platí akce 2+1 zdarma na vybrané stavebnice. Podrobnosti najdete na webu. Informace o tom, které stavebnice je třeba zakoupit a kterou dostanete zdarma pak najdete přímo v detailu vybraných setů.

Boty Adidas ZX 8000 LEGO má Footshop stále ve slevě, která se liší podle dané barevné varianty:

Core Black – sleva 45 % na 1 980 Kč,
EQT Yellow – sleva 30 % na 2 520 Kč,
Active Red – sleva 35 % na 2 340 Kč,
Ash – sleva 40 % na 2 160 Kč.

Ve slevě zde najdete taky boty adidas UltraBOOST DNA x LEGO®:

Červené – sleva 29 % na 3 337 Kč,
Modré – sleva 29 % na 3 337 Kč.

Až do neděle 10. 9. si můžete exkluzivní stavebnici BYGGLEK v obchodních domech IKEA koupit za 349 Kč, tedy o 100 Kč levněji.

💡 LEGO Ideas

Svůj hlas jsem tento týden přihodil těmto skvělým projektům:

Grandpa's Tractor
The Walking Bridge
3D Brick-Ture: Tiger
0 0 hlasů
Hodnocení článku
guest

0 Komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře

Ahoj, já jsem Pavel a Matyho kostky jsem v roce 2021 založil jako spojení mé touhy sdílet s ostatními českými AFOLy zajímavosti i novinky z fascinujícího světa kostek LEGO a lásky k mému synovci Matymu, který bohužel od narození bojuje se zákeřnou mozkovou obrnou a po kterém jsem taky tento projekt pojmenoval.

Od poloviny roku 2022 mi s naplňováním této mise pomáhá parťák Vlastimil, se kterým krom tohoto blogu také pravidelně tvoříme náš Podcast v kostce.

Reklama