Týden v kostce #38 | Matyho kostky

Týden v kostce #38

Největší zprávou uplynulých 7 dnů se stala bez pochyby tisková zpráva společnosti LEGO Group oznamující výsledky jejího hospodaření za první polovinu letošního roku. Čísla opět ukazují, že během lockdownů se spousta lidí uchyluje ke stavění barevných dánských kostek – tržby totiž oproti loňsku vzrostly o 36 % a čistý zisk dokonce o 140 %!

Čísla LEGO Group za první polovinu roku 2021.

Tradičně jsme se také dozvěděli 5 nejprodávanějších témat. Vedle stálic LEGO City, LEGO Star Wars a LEGO Technic se nově v TOP 5 objevila série LEGO Harry Potter, která se letos dočkala silného marketingu oslavujícího 20. výročí řady a pak také série pro dospělé LEGO Creator Expert, která se v první pětce objevila vůbec poprvé! Oproti loňsku ze skupiny pěti nejprodávanějších sérií naopak vypadly řady LEGO Friends a LEGO Classic.

LEGO Group také upřesnila spekulace o zdražování, o kterých jsem psal minulý týden. Podle zveřejněného vyjádření by se mělo týkat jen zemí Eurozóny a to zejména Německa, kde doposud byly některé sety levnější než například ve Francii nebo zemích Beneluxu. Tímto krokem tak dojde ke srovnání cen.

🗞 Newsletter

Pokud vás článek zaujal, budu rád, když se přihlásíte k odběru mého newsletteru, ve kterém každý týden najdete nově představené stavebnice, články z mého blogu, zajímavosti i aktuální slevy. Oproti webové verzi jej navíc dostanete o den dříve! 🙂

💬 Drby

Blog Brick Fanatics přinesl čísla, názvy a ceny hromady dalších setů plánovaných na rok 2022. Konkrétně z řad LEGO Disney, LEGO Friends, LEGO Minecraft, LEGO City, LEGO Super Mario, LEGO Technic a LEGO Marvel.

🥐 Drobky

➡️ LEGO Group zveřejnila video, ve kterém designér Chris McVeigh detailně představuje letošní vánoční stavebnici 10293 Santova návštěva. Prohlédnout si jej můžete v článku.

➡️ Dokument Netflixu o tom, jak se stavěl LEGO House si můžete nově zdarma přehrát také na YouTube:

➡️ Pokud patříte mezi fanoušky komiksových stavebnic, určitě vás bude zajímat tento rozhovor s jejich designéry na blogu New Elementary.

➡️ Na Apple Arcade najdete novou hru LEGO Star Wars Battles.

💰 Slevy

Pokud v oficiálním LEGO obchodě nakoupíte za alespoň 5 205 Kč, získáte „tajemný dárek”. LEGO se tak pravděpodobně před koncem roku snaží zbavit neprodaných dárků, které zůstaly na skladech z již ukončených letošních akcí.

Ke každému nákupu nového setu 10284 Stadion Camp Nou – FC Barcelona získají členové LEGO VIP programu malý setík Oslava vítězství týmu FC Barcelona, který obsahuje 4 fanoušky v dresech a s vlajkami Barçy.

Za nákup stavebnic LEGO Minecraft 21173 Věž v oblacích a 21174 Moderní dům na stromě pak dostanou členové VIP programu dvojnásobné VIP body.

Na Mallu mají stále za nejlepší ceny tyto sety:

60306 Ulice s obchůdky za 1 359 Kč (+ 60304 Křižovatka jako dárek),
60307 Záchranářský kemp v divočině za 2 079 Kč (+ 60304 Křižovatka jako dárek),
11717 Kostky kostky destičky za 1 439 Kč,
41693 Surfařský dům na pláži za 1 439 Kč,
43172 Elsa a její ledový palác za 1 439 Kč,
21326 Medvídek Pú za 2 079 Kč.

K vybraným větším setům LEGO City označeným jako “Dárek navíc” (namátkou hasičská a policejní stanice, osobní i nákladní vlak, tuningová dílna nebo letiště) dostanete zdarma stavebnici 60304 Křižovatka. Ke stejně označeným menším setům LEGO City pak dostanete zase penál s vrtulníkem.

Stále také platí doprava zdarma na všechny nákupy v minimální hodnotě 499 Kč.

Boty Adidas ZX 8000 LEGO má Footshop stále ve slevě, která se liší podle dané barevné varianty:

Core Black – sleva 45 % na 1 980 Kč,
EQT Yellow – sleva 30 % na 2 520 Kč,
Active Red – sleva 40 % na 2 160 Kč,
Ash – sleva 40 % na 2 160 Kč.

Ve slevě zde najdete taky boty adidas UltraBOOST DNA x LEGO®:

Červené – sleva 30 % na 3 290 Kč,
Modré – sleva 15 % na 3 995 Kč.

💡 LEGO Ideas

Svůj hlas jsem tento týden přihodil těmto skvělým projektům:

The Old Boatshed
Rolls-Royce Phantom 1 "Phantom of Love"
V-X Vera

🥇 MOC týdne

Nejoblíbenějším MOCem uplynulého týdne se na mém Facebooku stal jednoduchý zásobník na vodu od AFOLa Kosbrick.

0 0 hlasů
Hodnocení článku
guest

0 Komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře

Ahoj, já jsem Pavel a Matyho kostky jsem v roce 2021 založil jako spojení mé touhy sdílet s ostatními českými AFOLy zajímavosti i novinky z fascinujícího světa kostek LEGO a lásky k mému synovci Matymu, který bohužel od narození bojuje se zákeřnou mozkovou obrnou a po kterém jsem taky tento projekt pojmenoval.

Od poloviny roku 2022 mi s naplňováním této mise pomáhá parťák Vlastimil, se kterým krom tohoto blogu také pravidelně tvoříme náš Podcast v kostce.

Reklama