Týden v kostce #30 | Matyho kostky

Týden v kostce #30

Novinky

V uplynulých dvou týdnech jsem užil trochu dovolené, díky čemuž nevyšel ani Týden v kostce. Když jsem však koukal, co nového se ve světě LEGO událo, zjistil jsem že asi nejsem sám, kdo si užívá léta – novinek se totiž objevilo poskromnu. Tím nejzajímavějším kouskem je asi nová série sběratelských figurek LEGO Minifigures, která je vůbec poprvé věnována univerzu Marvelu. Stát budou již tradičně 99 Kč a koupit je budete moci od 1. září.

S nezadržitelně se blížícím podzimem se v LEGO obchodě objevily také dvě nové ozdoby zaměřené na říjnový strašidelný svátek – Halloweenská sova za 379 Kč a Sada pavouka a strašidelného domu za 249 Kč.

Od 1. září se budete moci připravit také už i na předvánoční období. Odhaleny totiž byly také všechny letošní adventní kalendáře. Letos můžete vybírat rovnou z pěti tématLEGO City (499 Kč), LEGO Friends (529 Kč), LEGO Harry Potter (829 Kč), LEGO Star Wars (859 Kč) a vůbec poprvé také LEGO Marvel (829 Kč).

No a poslední novinkou je menší Star Wars setík s názvem Kovárna mandaloriánské zbrojmistryně, který bude rovněž dostupný ke koupi od 1. září, a to za 799 Kč.

Konec LEGO VIDIYO

S touto zajímavou zprávou přišla LEGO Group ke konci července – prodeje LEGO VIDIYO, letošní novinky, která kombinuje fyzické kostky s rozšířenou realitou, se zřejmě nevyvíjejí podle očekávání. Dle oficiálního vyjádření společnosti si proto tato série dá více než roční pauzu, aby se v roce 2023 mohla vrátit v upravené podobě podle připomínek dětí a rodičů, kteří si těmito stavebnicemi měli možnost hrát. Více zjistíte v článku:

🗞 Newsletter

Pokud příště nechcete propásnout ty nejžhavější novinky, zajímavosti a slevy, přihlašte se k odběru Týdne v kostce e-mailem!

💬 Drby

➡️ Dalším setem z řady LEGO Star Wars Ultimate Collector Series by se měl stát stroj AT-AT známý především z bitvy o Hoth (Epizoda V: Impérium vrací úder). Obsahovat by měl 6 782 dílků za závratných 800 EUR (cca 20 tisíc Kč) a do prodeje by měl jít koncem listopadu.

➡️ Loňský Fiat 500 by měl ještě letos vyjít znovu, tentokrát ale ve světle modré barvě.

➡️ Stavebnice LEGO Ideas Sám doma: Dům McCallistrů by měla vyjít už v září za zhruba 2 500 Kč.

🥐 Drobky

➡️ V National Geographic vyšel moc hezký článek o tom, jak společnost LEGO na počátku tisíciletí našla po cestu ke svým dospělým fanouškům, kteří jí zároveň pomohli ven z krize.

➡️ Na Fatherly zase vyšel článek o AFOLovi jménem Dante Dentoni, který z kostek LEGO staví interiérové stěny s modely uvnitř.Precision měla zbraň dokazovat, že „zbraně jsou pro každého” a že „zodpovědné vlastnictví zbraní a střelba z nich jsou radostným zážitkem”.

➡️ Na stránkách ruského LEGO obchodu se objevily fotografie dvou verzí Fordu F-150 Raptor. V případě tmavěmodré varianty se nejspíše jedná o prototyp finální oranžové verze.

➡️ Designér George Gilliatt ukázal, jak vypadá nové sídlo LEGO Group těsně před dokončením:

➡️ Blog Brick Fanatics publikoval šest zajímavých faktů o novém setu LEGO Star Wars Republic Gunship

➡️ V seriálu Přátelé se minimálně dvakrát (1, 2) objevili Bioniclové!

➡️ Nové video The Beauty of Brickfilming vzdává hold mnoha talentovaným tvůrcům LEGO stop motion filmů:

💰 Slevy

Ve Sparkysu mají v až 50% výprodeji sety LEGO Toy Story, LEGO Hidden Side a LEGO Movie 2.

Při návštěvě webu Sparkys si můžete vytočit dodatečnou slevu na kole štěstí až 20 %

Ke každému nákupu LEGO NINJAGO v hodnotě alespoň 499 Kč navíc získáte zdarma setík 30536 Combo Charger.

Boty Adidas ZX 8000 LEGO má aktuálně Footshop ve slevě, která se liší podle dané barevné varianty:

Na 4kids.cz najdete aktuálně ve výprodeji řadu LEGO Trolls a nejlevněji pak například:

💡 LEGO Ideas

Svůj hlas jsem tento týden přihodil těmto skvělým projektům:

Peterbilt 379
LEGO Bicycle
Rocket League Mannfield Stadium
0 0 hlasů
Hodnocení článku
guest

0 Komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře

Ahoj, já jsem Pavel a Matyho kostky jsem v roce 2021 založil jako spojení mé touhy sdílet s ostatními českými AFOLy zajímavosti i novinky z fascinujícího světa kostek LEGO a lásky k mému synovci Matymu, který bohužel od narození bojuje se zákeřnou mozkovou obrnou a po kterém jsem taky tento projekt pojmenoval.

Od poloviny roku 2022 mi s naplňováním této mise pomáhá parťák Vlastimil, se kterým krom tohoto blogu také pravidelně tvoříme náš Podcast v kostce.

Reklama