Týden v kostce #25 | Matyho kostky

Týden v kostce #25

Tento víkend jsem si trochu prodloužil a udělal si malou dovolenou, ihned po návratu jsem však dohnal vše co jsem ve světě LEGO promeškal a nebylo toho málo! Předně se v sobotu uskutečnil vůbec první LEGO CON, který jsem bohužel nemohl sledovat živě. Nicméně jsem právě dokoukal záznam a tak jsem ještě plný zážitků z této nové události, o které už nyní víme, že se bude příští rok opakovat.

Ani při mé minidovolené se mi LEGO nevyhlo – objevil jsem jej jako ukázkový výrobek z ABS v Národním technickém muzeu 🙂

Co ale vlastně LEGO CON je? Celá tato akce byla zaměřena na nové (v několika případech se dokonce jednalo o premiéru) produkty LEGO, které svůj prostor dostávaly v jednotlivých sekcích. Pochopitelně pouhá prezentace nových výrobků by příliš zábavná nebyla, proto byly sekce doplněny například o rozhovory s designéry, videa s různými aktivitami anebo tipy pro začínající AFOLy.

Svou část v pořadu dostaly série LEGO City, DOTS, Harry Potter, Technic, Ideas, Minecraft, Friends, NINJAGO, Super Mario a Star Wars. Prezentace každé ze sérií proběhla trošku jinak, u LEGO City se tak do streamu připojil skutečný astronaut, část věnovaná LEGO Harry Potter obsahovala závod ve stavění, při ukázce nového LEGO Minecraft jsme se dozvěděli pár zajímavostí ze zákulisí spolupráce LEGO a Mojang Studios a také jsme se dočkali představení třech nových setů LEGO Star Wars či jedné novinky ze série LEGO Ideas.

Nové stavebnice LEGO Star Wars, všimněte si, že loď Slave I Bobby Fetta nově nese název „Bobba Fett a jeho kosmická loď”, k této změně došlo prý proto, že společnost Disney chce od tohoto pojmenování postupně upustit.

Novým setem z řady LEGO Ideas se stane tento stolní fotbálek od teprve 16letého Donáta Fehérváriho z Maďarska.

Celý stream byl navíc prokládán podle mě moc dobře zvládnutou výzvou, v rámci níž můžete do Billundu zaslat své návrhy vytvořené z dílů LEGO DOTS na plate 6×6, pomocí kterých pak bude vytvořena dekorace celé jedné stěny v LEGO House. Nejlepší na tom však je, že výzva pokračuje i nadále a své výtvory můžete posílát až do 15. srpna! Díky tomu jsem se taky zúčastnil a zaslal své dílo, které je tvořeno z písmen „M”! 😀

Moje plate 6x6.

Došlo ale i na prezentaci dalších projektů LEGO Group: svůj prostor tak dostala reality show LEGO Masters, LEGO House (odkud se celý stream vysílal), LEGO videohry anebo nové kostky vyrobené z PET lahví.

Ačkoliv drtivá většina novinek představená na LEGO CONu mi byla již známa, musím říct, že jsem snad ani minutu nenudil. Celá dvouhodinovka byla tak pěkně poskládaná, že bylo neustále na co se koukat a bavila mě dokonce i sekce věnovaná Minecraftu, který jsem v životě nehrál 🤷‍♂️. Jediná věc, která mi přišla trošku otravná, bylo přílišné nadužívání slov „incredible“, „fantastic“ nebo „amazing“ ze strany moderátorů (zejména Michelle). Na druhou stranu si díky tomu ze sledování LEGO CONu můžete udělat celkem náročnou alkoholovou hru 😀.

Události také podle mě chyběl pořádný „wow“ moment, tento typ eventů je často nabitý novinkami a překvapeními, což jsou prvky, které se zde s výjimkou čtyř výše zmíněných a spíše obyčejných setů, vůbec neobjevily. Přitom jen v posledních dvou měsících vyšla spousta stavebnic, které by, pokud by byly představeny na LEGO CONu, zajistily celé události mnohem větší pozornost – hovořím např. o setu Daily Bugle, bytech ze seriálu Přátelé, duhovém Everyone Is Awesome nebo třeba i o stavbě Lamborghini Sián v životní velikosti.

I přesto byl podle mého názoru LEGO CON povedený, moc se mi líbil mix různých druhů doplňujících videí a aktivit a samozřejmě nejvíce mě potěšily rozhovory s designéry. Celou akci nicméně vnímám spíše jako takovou ochutnávku na příští rok a věřím, že další LEGO CON bude větší, epičtější a především již ve fyzické podobě!

Celý záznam LEGO CONu.

Recyklovaná LEGO kostka

Jak už bylo zmíněno, na LEGO CONu se objevil také nejnovější výtvor LEGO výzkumníků – kostka vyrobená z PET lahví. Tento počin, který je zatím ve fázi prototypu, je součástí závazku LEGO Group vyrábět do roku 2030 všechny klíčové produkty z udržitelných materiálů.

Kostka vyrobená z recyklovaného plastu je tedy na výše zmíněné cestě zásadním milníkem. Na pulty obchodů se však ještě nějakou dobu nedostane, je třeba ji podrobit ještě mnoha a mnoha testům, aby splnila přísné standardy LEGO Group. Více informací najdete v samostatném článku.

Kostky LEGO vyrobené z PET lahví.

Nový LEGO Store v New Yorku

V pátek byl v New Yorku otevřen nový vlajkový dvoupatrový LEGO Store, na kterém společnost LEGO ukázala budoucí inovovanou podobu svých obchodů, kterým říká „retailtainment“, mělo by se tedy jednat o fúzi zábavy a nakupování. V obchodě se nachází několik interaktivních atrakcí, pomocí kterých si můžete navrhnout svou vlastní minifigurku, převést fotografii do podoby LEGO mozaiky anebo zjistit jak probíhal vývoj jednotlivých setů.

Na základě newyorského konceptu by mělo být postupně upraveno dalších 100 ze současných více než 700 obchodů po celém světě.

Všechny atrakce v novém LEGO Store v New Yorku.

Obchod dostal také svůj muzikál! 

Funkční maják se stane dalším setem řady LEGO Ideas

Ve čtvrtek bylo zveřejněno finální hodnocení třetí várky úspěšných LEGO Ideas projektů za rok 2020. Z celkem 25 projektů uspěl pouze jediný – funkční motorizovaný maják od Sandra Quattriniho.

Maják LEGO Ideas.

Prezentace výsledků hodnocení.

💰 Slevy

Na LEGO.cz získáte od 1. do 30. června dvojnásobné VIP body za nákup setů 31118 Surfařský dům na pláži a 11016 Tvořivá sada kostek.

K nákupu setů LEGO DOTS, VIDIYO nebo Friends pak dostanete LEGO DOTS Stojánek na fotku. A pokud jste členy LEGO VIP programu, získáte k nákupu nad 2 215 Kč od 21. do 30. června malý setík s houpací lodí zdarma.

Mall.cz nabízí vysoké slevy zejména na LEGO Friends, DUPLO, Harry Potter, Super Mario a Technic, najdete zde například:

LEGO Friends: 41447 Park v městečku Heartlake za 679 Kč (sleva 32 %)
LEGO Friends: 41393 Soutěž v pečení za 699 Kč (sleva 30 %)
LEGO Friends: 41430 Aquapark za 1 889 Kč (sleva 29 %)

LEGO Creator Expert: 10262 Bondův Aston Martin DB5 za 2 799 Kč (sleva 30 %)
LEGO Creator Expert: 10265 Ford Mustang za 2 549 Kč (sleva 27 %)
LEGO Art: 31202 Disney’s Mickey Mouse za 2 339 Kč (sleva 30 %)
LEGO Architecture: 21028 New York City za 909 Kč (sleva 30 %)
LEGO Architecture: 21042 Socha Svobody za 1 749 Kč (sleva 30 %)

LEGO City: 60215 Hasičská stanice za 1 119 Kč (sleva 30 %)
LEGO City: 60264 Oceánská průzkumná ponorka za 539 Kč  (sleva 31 %)
LEGO City 60304 Křižovatka za 349 Kč (sleva 30 %)

Všechny slevy si můžete prohlédnout zde.

K setům označeným značkou „Dárek navíc” navíc dostanete zdarma LEGO Školní sadu s penálem, tužkou, pravítkem, blokem, gumou a samolepkami.

Ve Sparkysu mají v až 50% výprodeji sety LEGO Toy Story, LEGO Hidden Side a LEGO Movie 2. K tomu zde za pěkné ceny mají například:

60257 LEGO City: Benzínová stanice za 685 Kč (sleva 47 %)
70676 LEGO NINJAGO: Lloydův titanový robot za 1 329 Kč (sleva 30 %)
41380 LEGO Friends: Záchranné centrum u majáku za 1 119 Kč (sleva 30 %)
31095 LEGO Creator: Pouťový kolotoč za 909 Kč (sleva 30 %)
10258 LEGO Creator Expert: Londýnský autobus za 2 589 Kč (sleva 22 %)
10269 LEGO Creator Expert: Harley-Davidson Fat Boy za 1 789 Kč (sleva 22 %)
75936 LEGO Jurassic World: Jurský park – Řádění T. Rexe za 5 139 Kč (sleva 21 %)

Při návštěvě webu Sparkys si můžete vytočit dodatečnou slevu na kole štěstí až 20 %

Ke každému nákupu LEGO Friends v hodnotě alespoň 499 Kč navíc získáte zdarma setík 30412 Piknik v parku.

Pokud sháníte set 10272 Old Trafford, tak jej aktuálně mají nejlevněji v Bambuli za 5 789 Kč 🙂

💡 LEGO Ideas

Svůj hlas jsem tento týden přihodil těmto skvělým projektům:

Mr. Bean
Knight Rider: Kitt and the Flag Mobile Command Unit
Tuscan Villa

🥇 MOC týdne

Jako nejlepší MOC uplynulých 14 dnů jste zvolili stavbu s krásným přechodem The Open Road od Johnathana Snydera:

Pokud se taky chcete zapojit do hlasování o nejlepší MOC týdne, pak mě jednoduše sledujte na Facebooku, každý den zde sdílím jeden, který mne nejvíce zaujal a ten s nejvíce reakcemi vyhrává. 🙂

Zapojit se samozřejmě můžete i autorsky, stačí když svůj výtvor nasdílíte do mé skupiny na Facebooku a pokud obstojí v konkurenci ostatních, určitě jej jako jeden z MOCů dne vyberu! 😉

🥐 Drobky

➡️ Banka v americkém Clevelandu natočila několik klipů, ve kterých používá kostky a minifigurky k tomu, aby vysvětlila, jak funguje inflace.

➡️ Podcast Bits N’ Bricks se tentokrát věnoval hře LEGO BIONICLE.

➡️ Hra LEGO Builder’s Journey vyšla na platformách Steam a Nintendo Switch.

0 0 hlasů
Hodnocení článku
guest

0 Komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře

Ahoj, já jsem Pavel a Matyho kostky jsem v roce 2021 založil jako spojení mé touhy sdílet s ostatními českými AFOLy zajímavosti i novinky z fascinujícího světa kostek LEGO a lásky k mému synovci Matymu, který bohužel od narození bojuje se zákeřnou mozkovou obrnou a po kterém jsem taky tento projekt pojmenoval.

Od poloviny roku 2022 mi s naplňováním této mise pomáhá parťák Vlastimil, se kterým krom tohoto blogu také pravidelně tvoříme náš Podcast v kostce.

Reklama