Týden v kostce #23 + #24 | Matyho kostky

Týden v kostce #23 + #24

Milí  AFOLové, možná jste si všimli, že jsem minulý týden Týden v kostce nepublikoval. V pondělí, kdy TvK standardně vychází, jsem totiž absolvoval očkování, které mě pravděpodobně společně se současnými vedry položilo tak, že se pro mě z tohoto týdenního souhrnu stal nadlidský úkon. Z tohoto důvodu je tento Týden v kostce dvojnásobný a obsahuje také novinky z 23. týdne. Díky za pochopení 😉

🆕 Novinky

LEGO Ideas 21327: Psací stroj

Ve středu 9. června LEGO Group odhalila celkově 35. a letos už třetí set LEGO Ideas – Psací stroj. Řada LEGO Ideas je unikátní v tom, že jednotlivé stavebnice nenavrhují profesionální designéři, ale sami fanoušci, kteří také zároveň svými hlasy rozhodují, které z návrhů by si přáli jako skutečné stavebnice.

Psací stroj je dílem Steva Guinesse z Velké Británie, který se živí stavěním LEGO modelů na zakázku a dokonce se stal vítězem v britské verzi reality show LEGO Masters. Tento model byl inspirován skutečným strojem Erika 10, který byl velmi podobný psacímu stroji, který používal Ole Kirk Kristiansen, zakladatel LEGO Group. Guinessův model byl původně šedý, avšak po konzultacích s LEGO designéry se nakonec všichni shodli na příjemné a klasické barvě „Sand Green“, která byla navíc pro psací stroje 50. let minulého století typická.

„Chtěl jsem vytvořit něco naprosto odlišného od toho, co kdy LEGO udělalo a ukázat na tom, že z LEGO kostek můžete postavit skutečně cokoliv. Kvůli stavbě jsem si koupil skutečný psací stroj a potom si hrál s kostkami a mechanismem fungování tak dlouho, dokud jsem nebyl spokojen s jeho podobou. Doufám, že set vzbudí nostalgii u dospělých fanoušků, jako jsem já, a zvídavost u těch mladších, kteří možná ani skutečný psací stroj v životě neviděli!“

Steve Guiness
Autor původního návrhu psacího stroje

Na samotném psacím stroji bohužel skutečné dopisy psát nemůžete, nicméně i tak má mnoho zajímavých funkcí. Při psaní na klávesnici se zdvihá jedna páčka a horizontálně se posunuje také vozík s dokumentem. K setu je navíc přiložen také dopis pravnuka zakladatele LEGO Group Thomase Kirka Kristiansena ve 43 jazycích, dá se tedy čekat, že mezi nimi bude také čeština.

Spolupráce mezi LEGO x Adidas přinesla další nové produkty

Výrobky LEGO x Adidas se zřejmě těší velké popularitě, protože i přes desítky již vydaných bot a kusů oblečení přicházejí stále další! Tentokrát si však nejenže můžete koupit boty Adidas inspirované kostkami LEGO, ale i stavebnici LEGO inspirovanou botami Adidas! 😮

Z nového setu 10282 LEGO® adidas Originals Superstar si totiž nepostavíte nic jiného, než ikonickou botu se třemi pruhy, kterou si ale můžete upravit podle vaší libosti. Z každé stavebnice si můžete postavit botu na levou nebo pravou nohu, dostanete k ní také originální tkaničky a to celé je zabalené v typické krabici od bot Adidas.

Výsledný LEGO model je 12 cm vysoký, 27 cm dlouhý a 9 cm široký a samozřejmě u něj nechybí stojánek s plaketou obsahující informace o modelu. Aby LEGO Group ukázala, že i na první pohled nudná stavebnice s botou se může stát kreativní zábavou, oslovila šest umělců, kteří si pomocí kostek LEGO upravili boty k obrazu svému.

Stavebnice 10282 adidas Orignals Superstar obsahuje 731 dílků a koupit si ji budete moci od 1. července za 2 399 Kč. Od stejného data si také budete moci koupit její nositelný protějšek adidas Superstar 360 x LEGO za 3 599 Kč.

💰 Slevy

Mall.cz nabízí vysoké slevy zejména na LEGO Friends, DUPLO, Harry Potter a Technic. Všechny slevy si můžete prohlédnout zde.

Na LEGO.cz získáte od 1. do 30. června dvojnásobné VIP body za nákup setů 31118 Surfařský dům na pláži a 11016 Tvořivá sada kostek.

K nákupu setů LEGO DOTS, VIDIYO nebo Friends pak dostanete LEGO DOTS Stojánek na fotku. A pokud jste členy LEGO VIP programu, získáte k nákupu nad 2 215 Kč od 21. do 30. června malý setík s houpací lodí zdarma.

Ve Sparkysu mají v až 50% výprodeji sety LEGO Toy Story, LEGO Hidden Side a LEGO Movie 2. K tomu zde za pěkné ceny mají například:

60257 LEGO City: Benzínová stanice za 685 Kč (sleva 47 %)
70676 LEGO NINJAGO: Lloydův titanový robot za 1 329 Kč (sleva 30 %)
41380 LEGO Friends: Záchranné centrum u majáku za 1 119 Kč (sleva 30 %)
31095 LEGO Creator: Pouťový kolotoč za 909 Kč (sleva 30 %)
10258 LEGO Creator Expert: Londýnský autobus za 2 589 Kč (sleva 22 %)
10269 LEGO Creator Expert: Harley-Davidson Fat Boy za 1 789 Kč (sleva 22 %)
75936 LEGO Jurassic World: Jurský park – Řádění T. Rexe za 5 139 Kč (sleva 21 %)

Při návštěvě webu Sparkys si můžete vytočit dodatečnou slevu na kole štěstí až 20 %

Ke každému nákupu LEGO Friends v hodnotě alespoň 499 Kč navíc získáte zdarma setík 30412 Piknik v parku.

Pokud sháníte set 10272 Old Trafford, tak jej aktuálně mají nejlevněji v Bambuli za 5 789 Kč 🙂

💡 LEGO Ideas

Svůj hlas jsem tento týden přihodil těmto skvělým projektům:

The Glass House

Medieval Alchemist

Union Pacific "Big Boy"

🥇 MOC týdne

Jako nejlepší MOC uplynulých 14 dnů jste zvolili studless stavbu Life on the Rocks od Granta Davise:

Pokud se taky chcete zapojit do hlasování o nejlepší MOC týdne, pak mě jednoduše sledujte na Facebooku, každý den zde sdílím jeden, který mne nejvíce zaujal a ten s nejvíce reakcemi vyhrává. 🙂

Zapojit se samozřejmě můžete i autorsky, stačí když svůj výtvor nasdílíte do mé skupiny na Facebooku a pokud obstojí v konkurenci ostatních, určitě jej jako jeden z MOCů dne vyberu! 😉

🥐 Drobky

➡️ Byl spuštěn nový web The Brick Archive zaměřující se na nezvyklé variace a historii kostek LEGO.

➡️ YouTuber BurlsArt postavil funkční basovou kytaru z kostek LEGO 😯

➡️ Na oficiálním LEGO webu najdete nápady jak postavit vlajky zemí účastnících se fotbalového Eura z dílků LEGO DOTs. Nechybí ani Česko a Slovensko a kromě vlajky zde najdete také moc pěkné mozaiky Karlova mostu a Bratislavského hradu!

➡️ Továrna LEGO v maďarské Nyíregyháze bude podstatně rozšířena – LEGO Group do ní plánuje investovat téměř 4 miliardy korun a zvýšit tak kapacitu produkce o 50 %. Stavba by měla být dokončena v roce 2023.

➡️ Nezapomeňte, že už v sobotu proběhne první LEGO CON!

➡️ Dva bývalí britští vojáci pašovali kokain uvnitř krabic setů LEGO DUPLO. Vše prasklo, když se jedna z nich omylem objevila na narozeninové oslavě malého chlapce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ahoj, já jsem Pavel a Matyho kostky jsem v roce 2021 založil jako spojení mé touhy sdílet s ostatními českými AFOLy zajímavosti i novinky z fascinujícího světa kostek LEGO a lásky k mému synovci Matymu, který bohužel od narození bojuje se zákeřnou mozkovou obrnou a po kterém jsem taky tento projekt pojmenoval.

Od poloviny roku 2022 mi s naplňováním této mise pomáhá parťák Vlastimil, se kterým krom tohoto blogu také pravidelně tvoříme náš Podcast v kostce.

Reklama