Týden v kostce #22 | Matyho kostky

Týden v kostce #22

🆕 Novinky

Další várka nových setů!

Tento týden bylo oficiálně odhaleno několik setů z řad LEGO Jurassic World, Monkie Kid, Disney a Star Wars. Všechny si je můžete prohlédnout v mém Kompletním přehledu letních novinek. Vedle těchto oficiálních odhalení však na internet unikl také japonský katalog na druhou půlku roku 2021, díky čemuž došlo k odhalení dalších nových setů – zejména ze série LEGO City, Technic a Star Wars. Obrázky z tohoto katalogu přikládám níže, co vy na ně?

Mě samozřejmě jako stavitele města nejvíce zajímaly nové sety LEGO City, které tentokrát mají tematiku kaskadérských závodů, což není úplně můj šálek kávy. Zaujaly mě však nové motorky, které vedle toho, že by měly fungovat na principu setrvačníku, vypadají moc pěkně stejně jako minifigurky jejich jezdců!

🗞 Zprávy

26. června proběhne první LEGO CON

V minulém Týdnu v kostce jsem se zamýšlel nad tím, co by mohl znamenat tajemný tweet společnosti LEGO s osvětlenou kostkou. Můj skromný tip, že by se mohlo jednat o novou řadu sloužící k osvětlení modelů, však nebyl správný – namísto toho LEGO Group představila vůbec první LEGO CON.

Bude se jednat o živě streamovanou událost z LEGO House, která bude zahájena v sobotu 26. června v 18 hodin a měla by trvat přesně 90 minut. Dle blogu New Elementary je tato událost zaměřena především na děti ve věku 9–12 let, které pomalu pod tlakem svého okolí začínají o LEGO a hračky obecně ztrácet zájem, a ukázat jim, že LEGO je „cool” v jakémkoliv věku.

Celá akce je prý inspirována Mineconem společnosti Mojang a herní komunitou obecně. Na programu mimo jiné bude

Beseda s designéry LEGO Minecraft a Lydiou Winters z Mojang Studios
Stavěcí výzva ze světa LEGO Harry Potter
Odhalení nového setu LEGO Star Wars
Bližší představení nových setů LEGO Super Mario
Rozhovor se skutečným astronautem
A ohledně LEGO Technic část nazvaná “An impossible race to victory”, o co se bude jednat v tomto případě už nechám na vaší fantazii 🙂

Minifigurky LEGO Star Wars budou dostupnější

Již dlouhá léta je LEGO Group ze strany fanoušků kritizována za svůj přístup, kdy se ty „nejlepší” minifigurky objevují v těch nejdražších setech, zatímco v těch levnějších většinou najdete figurky, které nejsou tolik známé a v příběhu hrají jen vedlejší role. To by se ale mělo nyní podle kreativního ředitele LEGO Star Wars Jense Frederiksena změnit a nově by se měly i ty nejzajímavější figurky objevovat také v levnějších setech.

„Během uplynulých let se naše strategie trošku pozměnila. V minulosti se často stávalo, že jsme si zejména ty nejdůležitější figurky schovávali do dražších setů. (...) Pokud jste ale ve světě Star Wars nováčkem, chcete si koupit ty nejznámější a nejvíce ikonické postavy – ne ty vedlejší, které poznáte, až tento vesmír prozkoumáte více do hloubky. Proto jsme se rozhodli, že tyto postavy uděláme dostupnější.“

Změnu strategie můžeme zpozorovat na již odhalených setech jako 75310 Duel na planetě Mandalore nebo 75299 Potíže na planetě Tatooine.

💰 Slevy

Tesco nabízí do 8. června 20% slevu na vybrané stavebnice LEGO DUPLO.

Na LEGO.cz získáte od 1. do 30. června dvojnásobné VIP body za nákup setů 31118 Surfařský dům na pláži a 11016 Tvořivá sada kostek.

K nákupu setu 21319 Central Perk pak dostanete zdarma hrnek na kávu a k nákupu setů LEGO DOTS, VIDIYO nebo Friends zase LEGO DOTS Stojánek na fotku.

Ve Sparkysu mají v až 50% výprodeji sety LEGO Toy Story, LEGO Hidden Side a LEGO Movie 2. K tomu zde za pěkné ceny mají například:

41353 LEGO Friends: Adventní kalendář za 374 Kč (sleva 50 %)
60257 LEGO City: Benzínová stanice za 685 Kč (sleva 47 %)
70676 LEGO NINJAGO: Lloydův titanový robot za 1 329 Kč (sleva 30 %)
41380 LEGO Friends: Záchranné centrum u majáku za 1 119 Kč (sleva 30 %)
31095 LEGO Creator: Pouťový kolotoč za 909 Kč (sleva 30 %)
75934 LEGO Jurassic World: Dilophosaurus na útěku za 489 Kč (sleva 30 %)

Při návštěvě webu Sparkys si můžete vytočit dodatečnou slevu na kole štěstí až 20 %

Ke každému nákupu LEGO Friends v hodnotě alespoň 499 Kč navíc získáte zdarma setík 30412 Piknik v parku.

Pokud sháníte set 10272 Old Trafford, tak jej aktuálně mají nejlevněji v Bambuli za 5 789 Kč 🙂

Set 75954 Bradavická velká síň najdete za nejlepší cenu (1 999 Kč) zase na 4kids.cz.

💡 LEGO Ideas

Svůj hlas jsem tento týden přihodil těmto skvělým projektům:

Food Truck Festival

Working Rock Concert - With Moving Band & Fans!

Titanic

🥇 MOC týdne

Jako nejlepší MOC tohoto týdne jste svými lajky zvolili tento model mořského hada od Marka Ericksona, který jej postavil se svým bratrem v první epizodě druhé série reality show LEGO Masters USA:

Pokud se taky chcete zapojit do hlasování o nejlepší MOC týdne, pak mě jednoduše sledujte na Facebooku, každý den zde sdílím jeden, který mne nejvíce zaujal a ten s nejvíce reakcemi vyhrává. 🙂

Zapojit se samozřejmě můžete i autorsky, stačí když svůj výtvor nasdílíte do mé skupiny na Facebooku a pokud obstojí v konkurenci ostatních, určitě jej jako jeden z MOCů dne vyberu! 😉

🏆 MOC měsíce

Na Facebooku jsem v neděli zahájil hlasování o nejlepší MOC měsíce – vybírali jste z těchto pěti květnových MOCů týdne:

Nejlepší květnové MOCy

A vítězem se staly tito tři Brejlovci od českého stavitele Jana Vočky!

🥐 Drobky

➡️ Hra A Builder’s Journey bude kromě Steamu od 22. června dostupná také na Nintendo Switch.

➡️ Blog RacingBrick porovnal výhody a nevýhody automobilových modelů LEGO Technic a LEGO 18+:

➡️ Speciální minifigurka, kterou získali všichni účastníci soutěže na LEGO Ideas o nejlepší LEGO hru vytvořenou v Unity, se objevila na eBay na prodej za necelé 3 000 liber 😮

➡️ Boty adidas UltraBOOST DNA x LEGO by se měly brzy vrátit do prodeje a k dispozici budou čtyři nové barvy:

➡️ LEGO VIDIYO vyhrálo cenu Smart Toy Awards 2021 v kategorii inovačních hraček.

0 0 hlasů
Hodnocení článku
guest

0 Komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře

Ahoj, já jsem Pavel a Matyho kostky jsem v roce 2021 založil jako spojení mé touhy sdílet s ostatními českými AFOLy zajímavosti i novinky z fascinujícího světa kostek LEGO a lásky k mému synovci Matymu, který bohužel od narození bojuje se zákeřnou mozkovou obrnou a po kterém jsem taky tento projekt pojmenoval.

Od poloviny roku 2022 mi s naplňováním této mise pomáhá parťák Vlastimil, se kterým krom tohoto blogu také pravidelně tvoříme náš Podcast v kostce.

Reklama