Týden v kostce #21 | Matyho kostky

Týden v kostce #21

🆕 Novinky

Série LEGO Art má nový přírůstek, a ne zrovna malý 🗺

Řada LEGO Art loni debutovala se čtyřmi stavebnicemi, jejichž primárním účelem byla stavba mozaiky, kterou si po složení můžete pověsit na zeď. Ihned od počátku byly k dispozici čtyři varianty – Marilyn Monroe od Andyho Warhola, Iron Man, Star Wars a Beatles. Později se k těmto přidaly ještě dvě další – jedna s motivy Harryho Pottera a druhá s Mickeym Mousem.

Minulý týden se k těmto šesti přidala nová mozaika, která má nejen poměrně větší rozměry (104×65 cm), ale také obsahuje podstatně větší počet kostek  – v setu jich najdete celkem 11 695, což z něj dělá vůbec největší LEGO set v historii. A není se čemu divit – postavit si z něj totiž můžete doslova celý svět.

Jelikož i nová mozaika ve formě mapy zapadá do LEGO Systému, můžete si ji po sestavení samozřejmě přizpůsobit k obrazu svému. To znamená, že si na ní nemusíte jen označovat již navštívená nebo doposud neprozkoumaná místa, jak doporučuje návod, ale můžete ji jakkoliv zastavět podle vaší fantazie za pomoci kostek, které už doma máte.

„Jsme si vědomi, že naši dospělí fanoušci milují cestování, to jim je ale už více než rok znemožněno. Proto nás napadlo, že nejlepší cestou, jak jim pomoci objevovat svět z pohodlí domova bude, když jim umožníme stavět, přestavovat, plánovat a vzpomínat prostřednictvím stavebnice. Věříme, že LEGO Art Mapa světa některé inspiruje k novým dobrodružstvím, zatímco dalším pomůže si vybavit a oslavit skvělé vzpomínky z již uskutečněných cest.“

Osobně nejsem úplně příznivcem map pověšených na zdi (snad kromě těch historických), a tak mě ani tahle LEGO varianta příliš nenadchla. Navíc představa, že stavím několik hodin 11 tisíc dílků aniž bych získal pěkný LEGO model, mne taky příliš neláká. Nápad i načasování tohoto setu však nehodnotím zle a věřím, že si najde své kupce spíše v řadách, těch kteří si například užívají stavbu puzzle, které si v tomto případě navíc mohou upravit podle svého.

Mapu budete moci zakoupit už 1. června v oficiálním LEGO obchodu za 6 599 Kč.

Nové LEGO Puzzle od Chronicle Books

Pokud však máte radši skutečné papírové puzzle, i těch se pár s tématem LEGO kostek najde. Ty nejpopulárnější prodává americké nakladatelství Chronicle Books, které zároveň v minulém týdnu představilo dvě novinky – puzzle s obrázkem Classic Space astronautů ve všech doposud vyrobených barvách a tajemné minifigurkové minipuzzle, u kterého dopředu nevíte, kterou z 6 vybraných figurek v krabici objevíte.

🗞 Zprávy

Dočkáme se konečně oficiálního LEGO osvětlení?

LEGO Group v pátek na svých sociálních sítích zveřejnila teaser nového produktu, který bude odhalen 26. června. V krátké animaci vidíme bílý obrys kostky se čtyřmi study, z nichž každý svítí jinou barvou. Okamžitě mne napadlo, že by to mohlo znamenat příchod dlouho očekávaného LEGO Night Mode, tedy systému, pomocí kterého si budete moci osvětlit své LEGO modely. Po dalším googlení jsem zjistil, že podobný nápad měla většina fanoušků, což jen dokazuje, jak velmi komunita AFOLů po podobném produktu touží.

Samotná společnost LEGO už loni na kodaňském LEGO Worldu nenápadně ukázala, jak by takový systém mohl vypadat, přičemž prozradila, že na jeho vývoji spolupracovala s australskou společností Light My Bricks, která osvětlovací kity pro LEGO stavebnice vyrábí už několik let.

💰 Slevy

Albert nabízí od středy 26. května do úterý 1. 6. 30% slevu na vybrané stavebnice.

Tesco nabízí do 1. 6. 30% slevu na všechny hračky, pokud při nákupu použijete Clubcard. Od 2. června pak slevu 20 % na vybrané LEGO DUPLO.

Na LEGO.cz získáte od 1. do 31. května dvojnásobné VIP body za nákup setů 21321 Mezinárodní vesmírná stanice a 10266 Lunární modul NASA Apollo 11.

Ke všem stavebnicím z řad LEGO DOTS, Friends nebo VIDIYO navíc získáte zdarma LEGO DOTS Stojánek na fotku.

MALL.cz nabízí vybrané stavebnice s až 30% slevou! Ve slevě najdete mimo jiné také spoustu stavebnic pro dospělé z řad Creator Expert, Ideas nebo Architecture.

Ke všem setům navíc dostanete voucher na slevu na LEGO VIDIYO ve výši 200 Kč!

Knihy Dobrovský nabízí několik LEGO knih za 29 Kč! Jedná se o LEGO® NEXO KNIGHTS™ Hejna příšer, LEGO® Disney Princezna™ Záhadná Poselkyně: Kniha tajemství, LEGO® Disney Princezna™ Oficiální ročenka 2020, LEGO® Disney Princezna™ Bav se s princeznami a LEGO® Disney Princezna™. Nejlepší domeček na stromě.

Ve stejném obchodě mají také LEGO Knihu nápadů za bezkonkurenčních 178 Kč!

Pokud navíc do 5. června nakoupíte za více než 555 Kč, získáte při zadání kódu AFKD55 další slevu ve výši 55 Kč.

Ve Sparkysu mají v až 50% výprodeji LEGO Toy Story a LEGO Hidden Side. K tomu zde výhodně vyjdou tyto například sety:
60236 Rovná cesta s křižovatkou za 209 Kč
41256 Duhový housenkobus za 769 Kč
10929 Domeček na hraní za 1 199 Kč
76147 Vulture a přepadení kamionu za 454 Kč
31095 Pouťový kolotoč za 909 Kč
76149 Mysteriova hrozba za 629 Kč
75253 Velitel droidů (LEGO BOOST) za 4 199 Kč
75975 Watchpoint: Gibraltar za 1 749 Kč

Při návštěvě webu Sparkys si můžete vytočit poměrně pěknou slevu na kole štěstí (podle mě vždy padne ta nejvyšší – 20 %, podařilo se někomu vytočit méně?). Ke každému zakoupenému setu LEGO VIDIYO navíc získáte zdarma Ozdoby na tkaničky a ke každému setu nad 499 Kč obsahujícím vozidlo zase Sportovní vak.

4kids.cz nabízí výhodné ceny na LEGO stavebnice standardně, s nejvyšší slevou však nabízí například tyto sety:
60258 Tuningová dílna za 1 989 Kč
75954 Bradavická velká síň za 1 999 Kč
31105 Hračkářství v centru města za 789 Kč
75940 Útěk Gallimima a Pteranodona za 1 279 Kč
75305 Helma průzkumného vojáka za 1 059 Kč
31116 Safari domek na stromě za 589 Kč
41911 Náramek Do toho za 109 Kč
60234 Sada postav Zábavná pouť za 699 Kč
21028 New York City za 1 039 Kč

Na Humble Bundle si můžete zakoupit v rámci nového LEGO Built To Bundle balíčku videohry LEGO NINJAGO Movie, LEGO Worlds, LEGO Marvel Super Heroes 2, LEGO Avengers, LEGO Batman 2, LEGO DC Super-Villains a LEGO Batman 3: Beyond Gotham už od 1 EUR! 

💡 LEGO Ideas

Svůj hlas jsem tento týden přihodil těmto skvělým projektům:

Vintage Classic Medieval Castle

Spartan Helmet of Leonidas

Land Ahoy

🥇 MOC týdne

Jako nejlepší MOC tohoto týdne jste svými lajky zvolili Land Rover Defender od Nikolaye Gamurara:

Pokud se taky chcete zapojit do hlasování o nejlepší MOC týdne, pak mě jednoduše sledujte na Facebooku, každý den zde sdílím jeden, který mne nejvíce zaujal a ten s nejvíce reakcemi vyhrává. 🙂

Zapojit se samozřejmě můžete i autorsky, stačí když svůj výtvor nasdílíte do mé skupiny na Facebooku a pokud obstojí v konkurenci ostatních, určitě jej jako jeden z MOCů dne vyberu! 😉

🥐 Drobky

➡️ Všech 1 150 videoher, které vznikly v prostředí Unity v rámci soutěže “Build Your Own Game” na LEGO Ideas, byly archivovány Dánskou královskou knihovnou.

➡️ Hydraulic Press Channel vytvořil pomocí hydraulického lisu z kostek LEGO tento plastikový donut 😀:

➡️ Blog New Elementary se detailně zabýval BoomBoxy a dalšími novými díly, které přinesla série LEGO VIDIYO

0 0 hlasů
Hodnocení článku
guest

0 Komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře

Ahoj, já jsem Pavel a Matyho kostky jsem v roce 2021 založil jako spojení mé touhy sdílet s ostatními českými AFOLy zajímavosti i novinky z fascinujícího světa kostek LEGO a lásky k mému synovci Matymu, který bohužel od narození bojuje se zákeřnou mozkovou obrnou a po kterém jsem taky tento projekt pojmenoval.

Od poloviny roku 2022 mi s naplňováním této mise pomáhá parťák Vlastimil, se kterým krom tohoto blogu také pravidelně tvoříme náš Podcast v kostce.

Reklama