Týden v kostce #2 | Matyho kostky

Týden v kostce #2

Pokud jste četli můj článek Nakupování samostatných kostek LEGO. Kde a za kolik?, zjistili jste, že nakupování dílků přímo od společnosti LEGO není tak jednoduché, jak se na první pohled může zdát. To z toho důvodu, že zde existoval dualismus služeb Pick a Brick a Bricks and Pieces – obě jste našli na stránkách LEGO Group, ale každá z nich obsahovala jiné kostky, jiné ceny a měla také jiné maximální možné množství objednaných kostek.

To se ale nyní má konečně změnit a obě služby by měly být sloučeny do jedné s názvem Pick a Brick. Podle prohlášení společnosti by mělo dojít také k úpravám cen – některé položky mají lehce zdražit a jiné naopak zlevnit. Osobně bych ale na zlevnění příliš nespoléhal a naopak nakoupil kostky co nejdříve, dokud ještě funguje starší systém. Ke sloučení by mělo dojít nejprve ve vybraných zemích (Česko se mezi nimi nenachází) v průběhu února, na zbývající trhy pak dojde řada později.

Zajímavou novinkou bude také služba Build a Mini, která má nově umožnit sestavení (a následné zakoupení) vlastních minifigurek.

Různými kanály v uplynulém týdnu unikly na veřejnost názvy letních setů ze sérií LEGO Ninjago, City a Speed Champions. Zatímco ve městě se po dlouhých 13 letech dočkáme farmářských setů, v rámci Speed Champions se zřejmě poprvé objeví licencovaná vozidla z filmů – konkrétně Aston Martin DB5 agenta 007 a 1970 Dodge Charger ze série Rychle a zběsile. 😍

🥐 Drobky

➡️ iDnes se věnoval ve dvou článcích (první, druhý) chybným novoročním cenám v oficiálním LEGO obchodě, kdy se zde v několika případech objevily stavebnice za eurové hodnoty v korunách (pokud tedy cena setu byla např. 199 €, na české verzi se objevila cena 199 Kč). Než si toho společnost všimla, někteří štastlivci LEGO za tyto ceny skutečně obdrželi.

➡️ Na blogu BrickNerd nově najdete článek věnující se evoluci LEGO koní. 😀

➡️ Když v roce 2019 LEGO Group zakoupila BrickLink, říkal jsem si, že pravděpodobně krátce nato bude následovat nahrazení stařičkého LEGO Digital Designeru, softwaru pro virtuální stavění, skvělou aplikací Stud.io z dílny BrickLinku. Trvalo to trochu déle, ale nyní je to konečně tady – Stud.io se stává oficiální aplikací LEGO pro 3D virtuální stavění z kostek a LEGO Digital Designer z roku 2004 bude oficiálně pohřben 31. ledna.

➡️ Sam Johnson, manažer designu LEGO Ideas, pro BrickFanatics vysvětlil, co vše má vliv na rozhodnutí, které z návrhů LEGO Ideas budou vyrobeny a také proč ze 113 projektů, které loni získaly 10 000 hlasů, budou nakonec vyrobeny pouze čtyři.

➡️ Americký umělec James Concannon žaluje LEGO Group za neoprávněné užití potisku kožené bundy ve stavebnici 10295 Queer Tým – byt „Úžo pětky”. Concannon tuto bundu navrhl v roce 2018 pro Antoniho Porowskiho, jednu z hvězd tohoto pořadu.

➡️ Už více než 700 lidí podepsalo petici proti zdražování kelímků Pick a Brick v kamenných LEGO obchodech.

🗞 Newsletter

Pokud vás článek zaujal, budu rád, když se přihlásíte k odběru mého newsletteru, ve kterém každý týden najdete nově představené stavebnice, články z mého blogu, zajímavosti i aktuální slevy. Oproti webové verzi jej navíc dostanete o den dříve! 🙂

💰 Aktuální slevy na stavebnice LEGO

Pravidelně procházím sortiment vybraných obchodů a hledám v nich ty nejvýhodnější ceny stavebnic LEGO. Máte tak jistotu, že níže uvedené sety jsou v daných obchodech dostupné za tu nejnižší cenu na trhu. Pokud navíc své LEGO (nebo jakýkoli jiný produkt) nakoupíte skrze odkazy níže, dostanu z vašeho nákupu malou provizi, čímž podpoříte provoz a rozvoj mého blogu do budoucna. 🙂

🚀 MOC týdne

Aragog od Stefana Johanssona.

💡 LEGO Ideas

Svůj hlas jsem tento týden přihodil těmto skvělým projektům:

Farm Life
ZOO
Baby Green Sea Turtle – Kinetic
0 0 hlasů
Hodnocení článku
guest

0 Komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře

Ahoj, já jsem Pavel a Matyho kostky jsem v roce 2021 založil jako spojení mé touhy sdílet s ostatními českými AFOLy zajímavosti i novinky z fascinujícího světa kostek LEGO a lásky k mému synovci Matymu, který bohužel od narození bojuje se zákeřnou mozkovou obrnou a po kterém jsem taky tento projekt pojmenoval.

Od poloviny roku 2022 mi s naplňováním této mise pomáhá parťák Vlastimil, se kterým krom tohoto blogu také pravidelně tvoříme náš Podcast v kostce.

Reklama