Týden v kostce #19 | Matyho kostky

Týden v kostce #19

🆕 Novinky

Letní novinky: zveřejněny ceny!

V kompletním přehledu LEGO novinek na léto 2021 nově najdete doporučené ceny skoro u všech setů!

Šest nových setů LEGO Marvel

Letní nášup z univerza Marvelu čítá celkem šest nových setů:

Mezi tradičními sety v minifigurkovém měřítku ale najdeme i jeden sběratelský kousek. Série popkulturních sběratelských helem a bust má totiž nový přírůstek, který ale není ani helmou ani bustou! 😃 Nově si totiž můžete na výstavku zakoupit Thanosovu rukavici Infinity Gauntlet. Upřímně nejsem příliš fanoušek Marvelovských komiksů, ale tolik zlatých dílků v jednom setu? Tohle musím mít!

76191: Infinity Gauntlet

To ale není vše, v příštích dnech bychom se také měli dočkat odhalení nového velkého (3 772
dílků) setu s budovou novin Daily Bugle, malinký náhled, jak asi bude vypadat, přinesl na svém Twitteru designér Mark Stafford:

EDIT: Sotva jsem tento Týden v kostce publikoval, už byl set 76178: Redakce Daily Bugle zveřejněn! Pokochejte se tedy níže: 🙂

Nové klíčenky

Pokud se za své AFOLství nestydíte a naopak jej rádi dáváte najevo, určitě by vám neměly
uniknout nové klíčenky, zejména pak Elmo a (můj oblíbený) Keksík!

Nové klíčenky budou dostupné na LEGO.cz od 1. června

🗞 Zprávy

LEGO Group a Nadace LEGO věnovali milion dolarů na boj s koronavirem a jeho následky v Indii

Zatímco západní svět se díky očkování pomalu navrací do normálu, Indie aktuálně zažívá vůbec nejhorší vlnu nákazy od počátku pandemie – v uplynulém týdnu zde denní přírůstek nakažených neklesl pod 300 tisíc. LEGO Group se proto ve spolupráci s Nadací LEGO rozhodla věnovat 1 milion amerických dolarů neziskové organizaci Save the Children India. Tyto peníze budou použity na zajištění vzdělání dětem, které o přístup k němu díky koronaviru přišly, zajištění jídla pro ohrožené rodiny a nákup a distribuci zdravotních balíčků, které snižují riziko nákazy.

💰 Slevy

Supemarkety a hypermarkety Albert přichází na Velikonoce znovu se stavebnicemi LEGO za body! K dispozici jsou opět velikonoční BrickHeadz, tentokrát beránek a kuřátko za 99 Kč. K tomu samozřejmě nebudou chybět tradiční polybagy za 29,90 Kč. Akce potrvá od 17. 3. do 27. 4. Více informací včetně nového způsobu vyzvednutí stavebnic přes SMS najdete na stránkách obchodu.

MALL.cz nabízí vybrané stavebnice s až 30% slevou. Výhodně vychází například sety 60306 Ulice s obchůdky, 11717 Kostky kostky destičky, 10265 Ford Mustang, 21042 Socha svobody, 75277 Helma Boby Fetta, 42123 McLaren Senna GTR nebo 31109 Pirátská loď. Ke spoustě setů navíc nabízí dopravu zdarma a ke všem dostanete voucher na slevu na LEGO VIDIYO ve výši 200 Kč!

Pompo.cz zase nabízí LEGO VIDIYO Bandmate minifigurku zdarma k nákupu dvou Beatboxů

Na LEGO.cz získáte od 1. do 31. května dvojnásobné VIP body za nákup setů 21321 Mezinárodní vesmírná stanice a 10266 Lunární modul NASA Apollo 11.

Pět knih s tématem LEGO Disney Princezen  – Záhadná poselkyně: Kniha tajemství, Oficiální ročenka 2020, Seznam se s princeznami, Bav se s princeznami a Nejlepší domeček na stromě můžete v Knihách Dobrovský zakoupit v rámci akce 1+5 knih zdarma.

Ve stejném obchodě mají také LEGO Knihu nápadů za bezkonkurenčních 178 Kč.

A k tomu navíc od 19. do 22. května získáte ke každému nákupu nad 300 Kč milou slevu 30 Kč s kódem AFKD3X10!

Při návštěvě webu Sparkys si můžete vytočit poměrně pěknou slevu na kole štěstí (podle mě vždy padne ta nejvyšší – 20 %, podařilo se někomu vytočit méně?). Ke každému zakoupenému setu LEGO VIDIYO navíc získáte zdarma Ozdoby na tkaničky a ke každému setu nad 499 Kč obsahujícím vozidlo zase Sportovní vak.

V Bambuli naleznou sportovní fanoušci ve slevě set 10272 Old Trafford – Manchester United!

Na Humble Bundle si můžete zakoupit v rámci nového LEGO Built To Bundle balíčku videohry LEGO NINJAGO Movie, LEGO Worlds, LEGO Marvel Super Heroes 2, LEGO Avengers, LEGO Batman 2, LEGO DC Super-Villains a LEGO Batman 3: Beyond Gotham už od 1 EUR! 

💡 LEGO Ideas

Svůj hlas jsem tento týden přihodil těmto skvělým projektům:

Log Cabin

Hobbit and Lord of the Rings Book Ends

Koenigsegg One:1

🥇 MOC týdne

Jako nejlepší MOC tohoto týdne jste svými lajky zvolili krásnou sbírku českých Brejlovců od Jana Vočky:

Pokud se taky chcete zapojit do hlasování o nejlepší MOC týdne, pak mě jednoduše sledujte na Facebooku, každý den zde sdílím jeden, který mne nejvíce zaujal a ten s nejvíce reakcemi vyhrává. 🙂

Zapojit se samozřejmě můžete i autorsky, stačí když svůj výtvor nasdílíte do mé skupiny na Facebooku a pokud obstojí v konkurenci ostatních, určitě jej jako jeden z MOCů dne vyberu! 😉

🥐 Drobky

➡️ Blog New Elementary přinesl další zajímavý rozhovor s LEGO designérem – tentokrát se jím stal Christopher Stamp, Design manažer LEGO Speed Champions.

➡️ LEGO pokračuje v naznačování, že by měl být vydán další set (nebo sety?) založený na seriálu Stranger Things.

➡️ Na pláži poblíž britského Cornwallu jsou i po 24 letech od havárie nákladní lodi Tokio Express mořem vyplavovány LEGO dílky:

➡️ Blog BrickNerd se v novém článku ponořil do historie LEGO papoušků.

➡️ Blíží se Eurovize!

➡️ Blog The Toy Zone postavil několik záběrů z televizních seriálů Netflixu z kostek LEGO!

➡️ Drby o novém setu ze série LEGO ART, kterým by se měla stát mapa světa, říkají, že by se měl stát s více než 11 tisíci dílky novým rekordmanem v počtu kostek v jednom setu.

➡️ Matyho kostky v neděli oslavily svůj druhý měsíc existence! Byl bych moc vděčný, kdybyste mi zde do komentáře, do facebookové skupiny nebo třeba na Messengeru či Instagramu napsali, co vás na webu baví, čeho byste rádi viděli více a čeho zase naopak méně, zkrátka jak jej mohu vám, čtenářům, ještě více přizpůsobit. 😉

0 0 hlasů
Hodnocení článku
guest

0 Komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře

Ahoj, já jsem Pavel a Matyho kostky jsem v roce 2021 založil jako spojení mé touhy sdílet s ostatními českými AFOLy zajímavosti i novinky z fascinujícího světa kostek LEGO a lásky k mému synovci Matymu, který bohužel od narození bojuje se zákeřnou mozkovou obrnou a po kterém jsem taky tento projekt pojmenoval.

Od poloviny roku 2022 mi s naplňováním této mise pomáhá parťák Vlastimil, se kterým krom tohoto blogu také pravidelně tvoříme náš Podcast v kostce.

Reklama