Týden v kostce #17 | Matyho kostky

Týden v kostce #17

🆕 Novinky

První vlna letních novinek je zde!

Uplynulý týden byl na novinky skutečně bohatý – odhaleno bylo více než 50 nových setů z řad LEGO VIDIYO, Friends, DOTS, NINJAGO, Minecraft, City, Speed Champions, Creator i 18+. Do galerie níže jsem vložil ty sety, které se podle mě podařily nejvíce. Kompletní přehled více než 50 nových setů naleznete ve zvláštním článku.

Další nové adidasky

O tom, zda budou ještě znovu naskladněny rychle vyprodané boty s možností seskládat si vlastní tři pruhy Adidas, zatím nepadla žádná zmínka. Nově ale byly oznámeny úplně nové adidasky v šesti základních barvách kostek LEGO! Prodávat se začnou v pátek 7. května za 3 599 Kč!

🗞 Zprávy

LEGO Group zařazena časopisem Time na seznam 100 nejvlivnějších společností

Na LEGO Group si v uplynulém roce časopis Time cenil především jejích inovací a zařadil ji tak do klubu společností jako například Nintendo, Stripe, Netflix, Epic Games, IKEA nebo TikTok. Magazín dále vyzdvihl 21% růst tržeb firmy, schopnost zajistit dodávky populárních kostek v době pandemie i snahu pomáhat prostřednictvím inovací jako jsou LEGO kostky s Braillovým písmem.

Klasické LEGO podložky nekončí!

Když před pár týdny vyplynuly na povrch zprávy, že v únoru 2022 budou vyřazeny z prodeje všechny klasické baseplates, i já jsem věřil, že budou zrušeny bez náhrady. Namísto toho jsem očekával nové podložky ve stylu nových silnic – tedy s výškou dvou plates a možností k nim ze spodu přicvaknout kostky.

Podle vyjádření na LAN designéři LEGO stavebnic nemají v plánu přestat klasické baseplates používat a budou tedy i nadále v nabídce i po výše zmíněném únorovém datu. Namísto kompletního zrušení se tak dočkáme spíše například nových barev či velikostí.

💰 Slevy

Supemarkety a hypermarkety Albert přichází na Velikonoce znovu se stavebnicemi LEGO za body! K dispozici jsou opět velikonoční BrickHeadz, tentokrát beránek a kuřátko za 99 Kč. K tomu samozřejmě nebudou chybět tradiční polybagy za 29,90 Kč. Akce potrvá od 17. 3. do 27. 4. Více informací včetně nového způsobu vyzvednutí stavebnic přes SMS najdete na stránkách obchodu.

MALL.cz nabízí vybrané stavebnice s až 30% slevou. Výhodně vychází například sety 60246 Policejní stanice, 41379 Restaurace v městečku Heartlake nebo 60258 Tuningová dílna

Pompo.cz zase nabízí LEGO VIDIYO Bandmate minifigurku zdarma k nákupu dvou Beatboxů

V rámci Star Wars víkendu na LEGO.cz získáte ke všem nákupům LEGO Star Wars od 1. do 5. května dvojnásobné VIP body. Ve stejném období získáte k nákupu LEGO Star Wars nad 2 215 Kč již zmíněný set Usedlost na planetě Tatooine. 

Od 1. do 31. května rovněž získáte dvojnásobné VIP body za nákup setů 21321 Mezinárodní vesmírná stanice a 10266 Lunární modul NASA Apollo 11.

Na Humble Bundle si můžete zakoupit v rámci nového LEGO Built To Bundle balíčku videohry LEGO NINJAGO Movie, LEGO Worlds, LEGO Marvel Super Heroes 2, LEGO Avengers, LEGO Batman 2, LEGO DC Super-Villains a LEGO Batman 3: Beyond Gotham už od 1 EUR! 

💡 LEGO Ideas

Svůj hlas jsem tento týden přihodil těmto skvělým projektům:

Freightliner FLA 9664

Art Center

Dragon-Riders' Castle

🥇 MOC týdne

Jako nejlepší MOC tohoto týdne jste svými lajky zvolili Ladu Nivu od AFOLa Legostalgie.

Pokud se taky chcete zapojit do hlasování o nejlepší MOC týdne, pak mě jednoduše sledujte na Facebooku, každý den zde sdílím jeden, který mne nejvíce zaujal a ten s nejvíce reakcemi vyhrává. 🙂

Zapojit se samozřejmě můžete i autorsky, stačí když svůj výtvor nasdílíte do mé skupiny na Facebooku a pokud obstojí v konkurenci ostatních, určitě jej jako jeden z MOCů dne vyberu! 😉

🏆 MOC měsíce

Na Facebooku jsem v neděli zahájil hlasování o nejlepší MOC měsíce – vybírali jste z těchto čtyř dubnových MOCů týdne:

A vítězem se stal pirátský MOC Sabre Island Anno Domini 2021 od stavitele “Lego Sleepless Night”!

🥐 Drobky

➡️ Brunelská univerzita v Londýně spustila projekt, v rámcí něhož chce z recyklované stavební suti vyrábět cihly, které do sebe budou zapadat na podobném principu jako kostky LEGO, a stavět z nich skutečné domy.

➡️ Designer Jan Ryaa, který společně s Erikem Bachem vynalezl systém LEGO Technic, odešel po 48 letech v LEGO Group do důchodu.

➡️ V jednom z nových setů LEGO VIDIYO se objevil úplně nový dílek – Plate 1×5!

0 0 hlasů
Hodnocení článku
guest

0 Komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře

Ahoj, já jsem Pavel a Matyho kostky jsem v roce 2021 založil jako spojení mé touhy sdílet s ostatními českými AFOLy zajímavosti i novinky z fascinujícího světa kostek LEGO a lásky k mému synovci Matymu, který bohužel od narození bojuje se zákeřnou mozkovou obrnou a po kterém jsem taky tento projekt pojmenoval.

Od poloviny roku 2022 mi s naplňováním této mise pomáhá parťák Vlastimil, se kterým krom tohoto blogu také pravidelně tvoříme náš Podcast v kostce.

Reklama