Týden v kostce #16 | Matyho kostky

Týden v kostce #16

🆕 Novinky

May the 4th!

Je už pravidlem, že každoročně 4. května se LEGO Group přidává k oslavám Dne Star Wars – i letos si tedy pro nás přischystala několik novinek. Tou největší a nejzajímavější je set 785308 R2-D2, který byl již poodhalen před měsícem při představení setu 75306 Imperial Probe Droid. Na první pohled se nový R2 příliš neliší od toho z roku 2012, designérům se však podařilo dokonaleji vystihnout jeho tvar a tělo droida je tak zase o něco zaoblenější a kulatější. V jeho útrobách navíc najdete také vysouvací periskop nebo rukojeť světelného meče a k setu dostanete také speciální kostku oslavující 50. výročí založení společnosti Lucasfilm. Set 75308 R2-D2 se začne prodávat 1. května za cenu 5 199 Kč. Pro pobavení přidávám ještě odkaz na vůbec první větší model R2-D2 z roku 2002, který se podle mě opravdu nepovedl. 🙂

75308 R2-D2

Další novinkou je mikromodel 40451 Usedlost na planetě Tatooine, ve které vyrůstal Luke Skywalker. Set můžete získat zdarma na LEGO.cz ke každému nákupu LEGO Star Wars nad 2 215 Kč od 1. 5. do 5. 5. 2021. Nový je také polybag 30388 Imperial Shuttle, který pro změnu získáte v kamenných LEGO obchodech v zahraničí (např. ve Vídni) za nákup LEGO Star Wars minimálně za 40 EUR (1 044 Kč).

40451 Usedlost na planetě Tatooine a 30388 Imperial Shuttle

Luigi se připojí ke svému bratrovi do světa LEGO

Společnost LEGO Group oznámila, že fanoušky milovaný Luigi se připojí do světa LEGO Super Mario ve zbrusu novém setu 71387 Dobrodružství s Luigim – startovací set. Podobně jako u stavebnice Dobrodružství s Mariem – startovací set je tato nová sada dalším přírůstkem kompatibilním se všemi rozšiřujícími sety a doplňky řady LEGO Super Mario. Figurka LEGO Luigi, postavená na stejné technologii jako jeho bratr, přichází s barevným senzorem, LCD obrazovkou pro zobrazení široké škály různých reakcí na pohyb a reproduktorem, který přehrává ikonické zvuky a hudbu ze série videoher Super Mario.

71387 Dobrodružství s Luigim – startovací set

Osobně nepatřím k fanouškům Super Maria ani jeho LEGO verze, avšak jak jsem již psal v jednom z předchozích Týdnů v kostce, Super Mario se loni stal nejpopulárnější novinkou v historii společnosti LEGO. Zde mě zajímá váš názor – sbíráte LEGO Super Mario? Pokud ano, jaké jsou vaše zkušenosti?

Nový set 71387 Dobrodružství s Luigim – startovací set bude stát 1 499 Kč a prodávat se bude od 1. sprna.

💰 Slevy

Supemarkety a hypermarkety Albert přichází na Velikonoce znovu se stavebnicemi LEGO za body! K dispozici jsou opět velikonoční BrickHeadz, tentokrát beránek a kuřátko za 99 Kč. K tomu samozřejmě nebudou chybět tradiční polybagy za 29,90 Kč. Akce potrvá od 17. 3. do 27. 4. Více informací včetně nového způsobu vyzvednutí stavebnic přes SMS najdete na stránkách obchodu.

MALL.cz nabízí vybrané stavebnice s až 30% slevou. Výhodně vychází například sety 60246 Policejní stanice, 41379 Restaurace v městečku Heartlake nebo 60258 Tuningová dílna

Pompo.cz nabízí LEGO VIDIYO Bandmate minifigurku zdarma k nákupu dvou Beatboxů

V rámci Star Wars víkendu na LEGO.cz získáte ke všem nákupům LEGO Star Wars od 1. do 5. května dvojnásobné VIP body. Ve stejném období získáte k nákupu LEGO Star Wars nad 2 215 Kč již zmíněný set Usedlost na planetě Tatooine. 

Na Humble Bundle si můžete zakoupit v rámci nového LEGO Built To Bundle balíčku videohry LEGO NINJAGO Movie, LEGO Worlds, LEGO Marvel Super Heroes 2, LEGO Avengers, LEGO Batman 2, LEGO DC Super-Villains a LEGO Batman 3: Beyond Gotham už od 1 EUR! 

Několik LEGO videoher se slevou až 75 % najdete také na Xbox.com

💡 LEGO Ideas

Svůj hlas jsem tento týden přihodil těmto skvělým projektům, hlavně Orient Express mi vyrazil dech!

The Orient Express, A Legendary Train

Working Mini Golf Course – Fully Playable!

Siemens Combino Advanced Tram

🥇 MOC týdne

Jako nejlepší MOC tohoto týdne jste svými lajky zvolili tuto krásnou středověkou scénu od AFOLa Bricklease.

Pokud se taky chcete zapojit do hlasování o nejlepší MOC týdne, pak mě jednoduše sledujte na Facebooku, každý den tam sdílím jeden, který mne nejvíce zaujal. MOC s nejvíce reakcemi se pak stává MOCem týdne. 🙂

Zapojit se samozřejmě můžete i autorsky, stačí když svůj výtvor nasdílíte do mé skupiny na Facebooku a pokud obstojí v konkurenci ostatních, určitě jej jako jeden z MOCů dne vyberu! 😉

🥐 Drobky

➡️ Renault navrhl pomocí kostek LEGO svůj hybridní systém E-Tech.

➡️ Zloděj si do vozíku vyskládal lego za patnáct tisíc, pak projel kolem rámu. Policisté z Letňan pátrají po muži, který odcizil v nákupním centru sedm stavebnic Lego v hodnotě téměř patnáct tisíc korun.

➡️ Na adrese mojekostky.cz byl spuštěn nový český LEGO blog.

➡️ Na mém Instagramu proběhlo první kolo Turnaje hradů. Sledujte můj profil, pokud nechcete propásnout další kolo hlasování 🙂

Turnaj hradů

➡️ Spekuluje se o dalším setu na téma amerického seriálu Přátelé – tentokrát by se mělo jednat o byt Monicy.

➡️ Už jste viděli tuto LEGO verzi pohádky o Červené Karkulce?

➡️ Na YouTube nově najdete téměř tříhodinový dokument o LEGO NINJAGO: 

0 0 hlasů
Hodnocení článku
guest

1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Nejoblíbenější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Lukáš
Lukáš
před 2 lety

Super Mario u nás doma frčí ve velkém, dva základní sety (dvě děti), téměř všechna rozšíření, figurky, zabírá to celý pokoj, ale jelikož Mario mánie je u nás už několik let (z her), je toto trefa do černého. Děti vyhlížejí už nyní Luigiho, sledují jednotlivé verze goombů, jichž jsou už snad 4 verze (odlišné výrazy ve tvářích), atd. atd. Navíc s apkou v mobilu mají pocit, že jsou na tabletu, a i těch pár aktualizačních a úkolových (týdenních výzev) minut dosti dává. Do toho všechny ty obleky, nové a nové kostky (přidání času kvitují nejvíce, neboť mohou mít i delší kola, než jen ta minutová), radost za každé potvory, která je ve hrách… Ale jsou děti, které to nechytne, je dobře mít základ na Nintendu, jinak to bude “jen” mluvící panáček, který tu spí, tu se topí, tu říká ikonické Mama mia! ale nic více.

Ahoj, já jsem Pavel a Matyho kostky jsem v roce 2021 založil jako spojení mé touhy sdílet s ostatními českými AFOLy zajímavosti i novinky z fascinujícího světa kostek LEGO a lásky k mému synovci Matymu, který bohužel od narození bojuje se zákeřnou mozkovou obrnou a po kterém jsem taky tento projekt pojmenoval.

Od poloviny roku 2022 mi s naplňováním této mise pomáhá parťák Vlastimil, se kterým krom tohoto blogu také pravidelně tvoříme náš Podcast v kostce.

Reklama