Týden v kostce #15 | Matyho kostky

Týden v kostce #15

🆕 Novinky

Kompletní line-up LEGO Harry Potter pro rok 2021

Poté, co jsme se minulý týden dozvěděli podobu nových zlatých výročních minifigurek, byly tento pátek odhaleny také všechny letošní nové sety. Bude jich celkem osm, z nichž je 5 ztvárněním různých částí bradavického hradu, jeden nás zavede do Prasinek, jeden navazuje na loňskou Hedviku a poslední z novinek je úplně nový, dle mého názoru podivný, koncept. Prohlédněte si je sami:

76386: Bradavice: omyl s Mnoholičným lektvarem – 217 kostek, 4 minifigurky, doporučená cena: 499 Kč.

76387: Bradavice: setkání s Chloupkem – 397 kostek, 4 minifigurky, doporučená cena: 1 049 Kč.

76388: Výlet do Prasinek – 851 kostek, 7 minifigurek, doporučená cena: 2 149 Kč.

76389: Bradavice: Tajemná komnata – 1 176 kostek, 11 minifigurek, doporučená cena: 3 899 Kč.

76392: Bradavice: kouzelnické šachy – 876 kostek, 4 minifigurky, doporučená cena: 1 799 Kč.

76395: Bradavice: první hodina létání – 264 kostek, 4 minifigurky, doporučená cena: 749 Kč.

76394: Fawkes – Brumbálův fénix – 597 kostek, 1 minifigurka, doporučená cena: 999 Kč.

76393: Harry Potter™ a Hermiona Grangerová – 1673 kostek, doporučená cena: 3 399 Kč.

Kromě šesti zlatých sběratelských minifigurek se v nových setech objeví také 16 potištěných tiles 2×2 s portréty různých kouzelníků – bude se tedy jednat o LEGO podobu sběratelských kartiček, které mohou mladí kouzelníci najít v balení čokoládových žabek. A mimochodem, všimli jste si souhvězdí ve tvaru masky z LEGO BIONICLE na samolepce v setu s Tajemnou komnatou? 🙂

🗞 Zprávy

Aféra okolo Ulysses Space Probe a LEGO VIP programu

Už nějakou dobu jste mohli na internetu postřehnout nespokojenost AFOLů s věrnostním programem LEGO Group. Vše začalo vydáním exkluzivních sběratelských mincí, které bylo možné získat pouze směnou za VIP body, které zase můžete získat pouze za nákup v oficiálním LEGO obchodě (online i kamenném). Jako první byla v lednu k dispozici mince s logem LEGO Castle a plastový rámeček sloužící k vystavení všech mincí. Další mince byly vydávány postupně, přičemž je bylo stále těžší a těžší získat, protože byly vyprodány během několika málo minut. Pokud jste tedy chtěli naplnit výše zmíněný rámeček, znamenalo to být pokaždé včas připraven na klikací soutěž. Mnoha sběratelům již tak pochopitelně některá (nebo více) z mincí unikla, zatímco je překupníci na eBay i BrickLinku prodávají s poměrně slušným ziskem.

Rámeček naplněný VIP mincemi.
Na eBay i BrickLinku se mince nejčastěji prodávají za dva až tři tisíce korun.

Ve středu 14. dubna (i když původně bylo oznámeno datum 1. dubna) se na podobném principu začal ve VIP Centru odměn prodávat exkluzivní miniset Ulysses Space Probe za 1 800 bodů. Situace se opět opakovala – set byl vyprodán během pár minut a do toho navíc celý web zkolaboval. Většině sběratelů se tak kvůli technickým problémům nepodařilo nakoupit a jakmile web začal opět fungovat, set již byl vyprodán. Stejně jako v případě mincí se téměř okamžitě sety začaly objevovat na eBay s tučnou přirážkou.

Vesmírná sonda Ulysses.

Je tedy pochopitelné, že AFOLům s VIP programem LEGO Group už došla trpělivost. I Brickset, jeden z největších LEGO fanouškovských webů, vyzval AFOLy, aby svou nespokojenost vyjádřili na zákaznickou podporu a nemalé vášně set vzbudil také v české komunitě. Dle ankety v článku na Bricksetu se set nepodařilo objednat 77 % zájemců.

LEGO Group reagovala překvapivě poměrně rychle, ještě tentýž den se na LAN objevilo následující vyjádření:

„Velmi se omlouváme za vaši dnešní zkušenost s naší aktuální VIP nabídkou. Snažíme se ze všech sil, aby byly položky, jako je tato, dostupné co nejvíce LEGO fanouškům to jde a chápeme, jakým zklamáním musí být situace, kdy se vám nepovede získat LEGO set, po kterém toužíte. Naslouchání našim fanouškům nám pomáhá se zlepšovat a proto vám děkujeme, že jste nás upozornili, že se nám to tentokrát příliš nepovedlo. Podrobně se na daný problém podíváme, abychom zjistili, co se stalo špatně, a vaše komentáře jsme již sdíleli s příslušným týmem, abychom se příště mohli napravit.“

Alespoň jako malou satisfakci vydal server StoneWars.de seznam potřebných dílů a návod k vlastní a dle mého názoru propracovanější stavbě předmětné sondy od známého a talentovaného AFOLa Jonase Kramma

V LEGO House opět proběhnou virtuální prohlídky

Minulý rok v létě mě moc potěšily virtuální prohlídky výstavy věnující se historii LEGO Group, která se nachází v suterénu LEGO House. Během pěti streamů nás firemní LEGO historik provedl expozicí a odvyprávěl celý příběh této dánské společnosti. Tento týden LEGO House oznámil, že i přesto, že se 23. dubna otevře veřejnosti, můžeme se na virtuální prohlídky těšit i letos. Budou probíhat opět v angličtině a bohužel oproti loňsku již nebudou zdarma, nýbrž za drobný poplatek 50 dánských korun (cca 175 Kč). První stream, věnující se letům 1942 – 1946, proběhne už 6. května a další pak budou následovat jednou měsíčně až do října. Své místo si můžete zarezervovat na webu LEGO House.

Pokud je pro vás angličtina problém, nebo se vám nechce utrácet za jednotlivé streamy, nezoufejte! Jestliže bude obsah totožný jako loni, pak se mnohem více detailů o historii LEGO Group dozvíte přímo zde na mém webu v sekci Historie 🙂 .

Historická expozice v suterénu LEGO House.

LEGO Group hledá nového designéra LEGO Technic!

Pracovat a navrhovat nové stavebnice v dánské továrně na hračky LEGO je snem nejednoho AFOLa. Pokud patříte k nim, rozhodně byste neměli propásnout tuto jedinečnou šanci a odpovědět na inzerát, ve kterém společnost LEGO hledá nového návrháře stavebnic LEGO Technic! A co by měl splňovat ideální kandidát? Určitě by vám měl být blízký design, hračky i samotný systém stavebnic LEGO Technic. Měli byste také umět skicovat, kombinovat barvy a ovládat základní kreativní software (např. od Adobe).

Dle inzerátu má ideální kandidát za sebou studium průmyslového, produktového nebo hračkářského designu, případně strojního inženýrství apod. Není to ale podmínkou, pokud dokážete, že disponujete požadovanými schopnostmi, nehraje vaše studium roli. Příkladem může být zatím jediný český LEGO designér Milan Reindl, který před nástupem do LEGO Group pracoval jako učitel angličtiny.

Rozhovor Milanem Reindlem na ČRo Radiožurnál.

Váš životopis, motivační dopis a protfolio s vašimi stavbami můžete nahrát na stránce inzerátu na webu LEGO Group.

💰 Slevy

Supemarkety a hypermarkety Albert přichází na Velikonoce znovu se stavebnicemi LEGO za body! K dispozici jsou opět velikonoční BrickHeadz, tentokrát beránek a kuřátko za 99 Kč. K tomu samozřejmě nebudou chybět tradiční polybagy za 29,90 Kč. Akce potrvá od 17. 3. do 27. 4. Více informací včetně nového způsobu vyzvednutí stavebnic přes SMS najdete na stránkách obchodu.

MALL.cz nabízí vybrané stavebnice s 20% slevou v rámci akce Mall.cz Dny.

Pompo.cz zase nabízí LEGO VIDIYO Bandmate minifigurku zdarma k nákupu dvou Beatboxů

Na LEGO.cz získáte až do 20. dubna ke každému nákupu dvojnásobné VIP body

💡 LEGO Ideas

Svůj hlas jsem tento týden přihodil těmto skvělým projektům:

Zen Garden

Classic US Truck RC

Link na LEGO Ideas.

Wolfpack Castle

🥇 MOC týdne

Jako nejlepší MOC tohoto týdne jste svými lajky zvolili hotel inspirovaný finskou architekturou z počátku 20. století od AFOLa Eero Okkonena.

Pokud se taky chcete zapojit do hlasování o nejlepší MOC týdne, pak mě jednoduše sledujte na Facebooku, každý den zde sdílím jeden, který mne nejvíce zaujal a ten s nejvíce reakcemi vyhrává. 🙂

Zapojit se samozřejmě můžete i autorsky, stačí když svůj výtvor nasdílíte do mé skupiny na Facebooku a pokud obstojí v konkurenci ostatních, určitě jej jako jeden z MOCů dne vyberu! 😉

🥐 Drobky

➡️ Hra A Builder’s Journey, která byla doposud dostupná exkluzivně pouze na Apple Arcade, přichází také na Steam.

➡️ V celosvětovém žebříčku firem s nejlepší korporátní reputací Global RepTrak 100 se LEGO Group už podruhé umístila na prvním místě! Na druhém místě se umístila společnost Rolex a na třetím Ferrari, plastové kostky z Dánska jsou tedy v exkluzivní společnosti. 🙂

➡️ Nové Looney Tunes minifigurky jsou již nahozeny na LEGO.cz – prodávat se budou za 99 Kč od 26. dubna.

➡️ Podle BrickFanatics by měl být v únoru 2022 ukončen prodej všech aktuálních baseplates. Znamená to snad jejich konec, podobně jako letos skončily baseplate silnice? Raději se asi předzásobím. 🙂 

➡️ Projekt Crazy Legs, vyrábějící nohy k minifigurkám v nových polohách, získal na Kickstarteru už přes 14 000 USD. 

➡️ Na den Star Wars (4. 5.) bychom se měli dočkat nového UCS modelu R2-D2, jeho podoba už možná byla nenápadně odhalena na jedné z oficiálních fotek k setu 75306 Imperial Probe Droid.

Je to pod stolem nový UCS R2-D2?

➡️ Prvního června odstartuje v USA už druhá série reality show LEGO Masters. Co myslíte, dočkáme se někdy i u nás?

➡️ Nový LEGOLAND New York už je skoro hotov!

➡️ Blog New Elementary přinesl rozhovor s designéry setu 10283 NASA Raketoplán Discovery Milanem Madgem a Manim Zamanim. 

0 0 hlasů
Hodnocení článku
guest

0 Komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře

Ahoj, já jsem Pavel a Matyho kostky jsem v roce 2021 založil jako spojení mé touhy sdílet s ostatními českými AFOLy zajímavosti i novinky z fascinujícího světa kostek LEGO a lásky k mému synovci Matymu, který bohužel od narození bojuje se zákeřnou mozkovou obrnou a po kterém jsem taky tento projekt pojmenoval.

Od poloviny roku 2022 mi s naplňováním této mise pomáhá parťák Vlastimil, se kterým krom tohoto blogu také pravidelně tvoříme náš Podcast v kostce.

Reklama