Týden v kostce #14 | Matyho kostky

Týden v kostce #14

🆕 Novinky

Speed Champions pokračují!

I přes nedávné rozšíření aut Speed Champions na 8 studů (díky čemuž se nevejdou na nové silnice), patří tato série stále k mým nejoblíbenějším. Proto mne docela zklamal první letošní katalog, který nepřinesl ani jedno nové auto. Mé obavy o konci série se však nakonec nenaplnily, jelikož se v americkém Targetu objevil nový set 76904 obsahující dva Dodge, přičemž jedním z nich je Challenger, jeden z mých vůbec nejoblíbenějších vozů. Tento set by měl být součástí nové vlny Speed Champions, která by měla oficálně dorazit na police obchodů v létě a její součástí bude 5 dalších setů.

76904 Mopar Dodge//SRT Top Fuel Dragster and 1970 Dodge Challenger T/A

Minifigurky k 20. výročí LEGO Harry Potter

Oslavy nejrůznějších výročí jsou v LEGO Group bezesporu oblíbenou činností – podobně jako v případě LEGO Star Wars nebo NINJAGO se i LEGO Harry Potter dočká speciální výroční série stavebnic, z nichž každá bude obsahovat exkluzivní zlatou minifigurku. Nerozumím však tomu, proč dostal Quirrell přednost před Brumbálem. 🤔

Nové zlaté minifigurky LEGO Group již zveřejnila, podobu setů, ve kterých budou obsaženy, však zatím neznáme.

Nová kolekce triček LEGO NINJAGO

Japonská značka UNIQLO vydala novou řadu dětských triček s motivem 10. výročí série LEGO NINJAGO. Objednat si je můžete na e-shopu značky.

Nová trika UNIQLO.

📺 Zprávy

Zahrajte si desítky nových LEGO her díky spolupráci LEGO a Unity!

Loni v září představily společnosti LEGO a Unity nový projekt s názvem LEGO Microgame. Unity je multiplatformní engine sloužící pro vývoj her a tzv. Microgames slouží k tomu, aby uživatele co nejjednodušeji provedly tvorbou jeho první hry tak, aby ji byl schopen publikovat už za pouhých 45 minut od prvního spuštění editoru.

Letos v lednu pak LEGO Group vyhlásila prostřednictvím LEGO Ideas soutěž o nejlepší takto postavenou hru a právě tento týden vyhlásila výsledky. Vítězem se staly hry Odyssey a Regrow the World. Ta první obsahuje několik miniher v prostředí vesmírných stavebnic ze 70. a 80. let, zatímco ta druhá je sympatickým LEGO farmářským simulátorem. 🙂 Na druhém místě se umístila logická vesmírná hra Photon Debugger a plošinovka Islegone. Poslední dvě bonusové ceny pak získaly náhodně vybrané hry Save the Pigs a Legoo Win. Všechny zapojené hry včetně těch vítězných si můžete zahrát přímo v prohlížeči, odkazy na ně najdete na webu LEGO Ideas.

Hra Odyssey.

Poslední tváří kampaně Rebuild the World je Tierra Whack

Vždy mne baví, když někdo použije LEGO kostky v hudebním videoklipu, ať už se jedná o The White Stripes, Eda Sheerana, Annu Meredith nebo nově také Tierru Whack, americkou zpěvačku, která se zároveň stala poslední tváří kampaně Rebuild the World Creators. Ve videu níže se můžete podívat jak s pomocí dětské představivosti postavila svůj videoklip: 

💰 Slevy

Supemarkety a hypermarkety Albert přichází na Velikonoce znovu se stavebnicemi LEGO za body! K dispozici jsou opět velikonoční BrickHeadz, tentokrát beránek a kuřátko za 99 Kč. K tomu samozřejmě nebudou chybět tradiční polybagy za 29,90 Kč. Akce potrvá od 17. 3. do 27. 4. Více informací včetně nového způsobu vyzvednutí stavebnic přes SMS najdete na stránkách obchodu.

MALL.cz ke každému nákupu stavebnic LEGO přikládá voucher na 200 Kč slevu na nákup LEGO VIDIYO.

Pompo.cz zase nabízí LEGO VIDIYO Bandmate minifigurku zdarma k nákupu dvou Beatboxů. Pokud vás však LEGO VIDIYO tolik nebere, v pěkné slevě zde najdete například 75239 Útok na štítový generátor na planetě Hoth™, 70430 Metro v městečku Newbury nebo moc povedený set 41379 Restaurace v městečku Heartlake.

Na LEGO.cz v dubnu získáte dvojnásobné VIP body za nákup LEGO DUPLO. Konkrétně se jedná o sety 10952 Stodola, traktor a zvířátka z farmy a 10951 Stáj s poníky.

💡 LEGO Ideas

Svůj hlas jsem tento týden přihodil těmto projektům:

Shrek: Happily Ever After

The Coffee Chain Shop

Forestmen Outpost

🥇 MOC týdne

Jako nejlepší MOC tohoto týdne jste svými lajky zvolili tuto sympatickou microscale stavbu Powerwolf od AFOLa Petera Revana!

Pokud se taky chcete zapojit do hlasování o nejlepší MOC týdne, pak mě jednoduše sledujte na Facebooku, každý den zde sdílím jeden, který mne nejvíce zaujal a ten s nejvíce reakcemi vyhrává. 🙂

Zapojit se samozřejmě můžete i autorsky, stačí když svůj výtvor nasdílíte do mé skupiny na Facebooku a pokud obstojí v konkurenci ostatních, určitě jej jako jeden z MOCů dne vyberu! 😉

🥐 Drobky

➡️ Stefan Müller vytvořil krásný plakát ve stylu devadesátkových pirátů.

Plakát Stefana Müllera

➡️ Jednou z hlavních postav The LEGO Movie měl být podle režisérů také R2-D2. Christopher Miller navíc na Twitteru prozradil, že celá idea toho, že se ve filmu setkají postavy z různých filmových světů, vznikla v momentě, kdy viděl, jak jeho syn postavil LEGO vesmírnou loď, kterou pilotovali Batman a Chewbacca.

➡️ Na americké televizní obrazovky se prvního června vrátí reality show LEGO Masters. Myslíte, že se někdy dočkáme i u nás? 

➡️ Nové boty Adidas UltraBoost DNA x LEGO Plates byly vyprodány během několika minut. Podle blogu The Brick Fan by ale měly být znovu dostupné od 3. května.

➡️ Další řada licencovaných LEGO Minifigures by měla být založena na čtyřech seriálech od Marvel Studios běžících na Disney+: What If…?, Loki, Falcon & The Winter Soldier a Wandavision.

➡️ LEGO designéři pozvedli číše na počest 130. výročí narození Ole Kirka Kristiansena 🙂

➡️ Skærbæk Fan Weekend letos proběhne 25. a 26. září.

➡️ LEGO Group testuje zajímavý internetový koncept s názvem ToySphere, který byl jako první implementován pro LEGO NINJAGO.

➡️ Brickset do hloubky otestoval zajímavou krabičku na identifikaci LEGO dílků s názvem INSTABRICK.

➡️ První návrhy očkovacích center v Jihomoravském kraji byly sestaveny z kostek LEGO!

0 0 hlasů
Hodnocení článku
guest

0 Komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře

Ahoj, já jsem Pavel a Matyho kostky jsem v roce 2021 založil jako spojení mé touhy sdílet s ostatními českými AFOLy zajímavosti i novinky z fascinujícího světa kostek LEGO a lásky k mému synovci Matymu, který bohužel od narození bojuje se zákeřnou mozkovou obrnou a po kterém jsem taky tento projekt pojmenoval.

Od poloviny roku 2022 mi s naplňováním této mise pomáhá parťák Vlastimil, se kterým krom tohoto blogu také pravidelně tvoříme náš Podcast v kostce.

Reklama