Týden v kostce #13 | Matyho kostky

Týden v kostce #13

🆕 Novinky

Nananananana Batman!

Po pěti letech od vydání setu 76052 jsme se dočkali teprve druhé LEGO verze Batmobilu z původního hraného televizního seriálu Batman z roku 1966 s Adamem Westem v hlavní roli. Tentokrát navíc bude součástí setu pouze tento legendární automobil a figurky Jokera a Batmana, což znamená mnohem dostupnější cenu – 899 Kč. Set bude na LEGO.cz k objednání od 26. dubna. Ve stejný den bude možné také objednat již minule zmíněnou bustu Batmana za 1599 Kč.

76188: Batmanův Batmobil z klasického TV seriálu

Carnage a Venom

Své busty se dočkali také dva superpadouši z příběhů o Spider-Manovi – Carnage a Venom. Na LEGO.cz stojí oba 1599 Kč a zatímco Venom bude dostupný od 26. 4., Carnage až od 1. května.

LEGO x Adidas

V britském oficiálním obchodu Adidas se objevily nové LEGO tenisky pro dospělé, které mohou mít ikonické tři pruhy na boku boty v jakékoliv barvě – dotvořit si je totiž můžete sami pomocí svých LEGO destiček. Na české verzi obchodu jsem bohužel tyto boty nenašel, dostupná je pouze dosavadní dětská kolekce.

Adidas Ultraboost DNA X LEGO.

Raketoplán LEGO DUPLO

DUPLO figurky vyráží vůbec poprvé do vesmíru! Týden po vydání raketoplánu Discovery se totiž na LEGO webu objevil nový DUPLO raketoplán a je skutečně roztomilý. 🙂 Set bude stát 499 Kč a objednat si jej budete moci od 1. května.

10944: Mise raketoplánu.

A to je vše, přátelé?

Ačkoliv drby o nich kolovaly už nějakou dobu po sociálních sítích, teprve nyní se objevily k zakoupení v jednom americkém obchodě a tak si můžeme prohlédnout první ostřejší fotku nových Looney Tunes minifigurek! Zatím bohužel neznám jejich cenu ani datum, kdy se objeví v našich obchodech.

LEGO Minifigures: Looney Tunes

📺 Zprávy

Nadace LEGO nově podporuje instituci pomáhájící dětem s poruchami autistického spektra

Nadace LEGO se spojila s britskou institucí Play Included™ C.I.C., která v rámci svého programu Brick-by-Brick školí učitele a psychology k využití hry s kostkami LEGO k terapeutickým účelům. Cílem této spolupráce je pomoci dětem s poruchami autistického spektra mimo jiné s komunikačními schopnostmi. Jádrem programu Brick-by-Brick je skupinové hraní s názvem „Brick Club“, v rámci nějž děti staví ve skupinách po třech některý z LEGO setů nebo vytváří úplně nové dílo. Každý ve skupině má svou přidělenou roli – Inženýr předává instrukce ke stavění, Dodavatel vyhledává potřebné kostky a Stavitel je skládá dohromady. Tímto způsobem hry spolu děti spolupracují, komunikují, vyjednávají a řeší nastalé problémy, díky čemuž se rozvíjí jejich kamarádství a sociální vazby.

Nadace LEGO by na základě poznatků z Play Included zpracovala výzkum, který by měl zjistit, jak by bylo možné tento koncept využít k pomoci dětem s jinými poruchami jako například ADHD nebo úzkostmi. Klíčovou motivací nadace je však rozšíření programu jak v rámci Spojeného království, tak v ostatních zemích.

Apríl a LEGO

Šprýmařský svátek 1. dubna využívá mnoho společností k pobavení svých zákazníků a nejinak je tomu i v LEGO Group. Letos se na sociálních sítích této společnosti objevilo povedené video oznamující nový produkt „Smart Bricks“, tedy kostky, které automaticky uhnou z vaší cesty a zabrání tak tomu, abyste na ně šlápli. 😃

Smart Bricks ale nezůstaly jediným čtvrtečním žertovným LEGO oznámením, apríla totiž po svém oslavily i nejrůznější zahraniční LEGO blogy a komunity:

➡️ Brickfinder oznámil, že se LEGO House bude stěhovat do Singapuru,

➡️ The Brothers Brick představil oficiální lepidlo na LEGO kostky,

➡️ Brickset odhalil novou sérii LEGO DUPLO pro dospělé,

➡️ The Brick Fan oznámil návrat série LEGO Jack Stone,

➡️ The Rambling Brick představil novou limitovanou edici sběratelských kostek 2×4 s novým číslem a nápisem „LEGO“ vyraženým na studech vzhůru nohama,

➡️ německý server PromoBricks ukázal novou LEGO sérii inspirovanou Bavorskem,

➡️ dle Tips&Bricks se zase LEGO Group rozhodla vyjít vstříc kritice vysokých cen a vyrobila nové kostky o poloviční velikosti,  

💰 Slevy

Supemarkety a hypermarkety Albert přichází na Velikonoce znovu se stavebnicemi LEGO za body! K dispozici budou opět velikonoční BrickHeadz, tentokrát beránek a kuřátko za 99 Kč. K tomu samozřejmě nebudou chybět tradiční polybagy za 29,90 Kč. Akce potrvá od 17. 3. do 27. 4. Více informací včetně nového způsobu vyzvednutí stavebnic přes SMS najdete na stránkách obchodu.

Na Mall.cz je v pěkné slevě několik setů pro dospělé, například 21323 Velké Piano za 7 439 Kč, 10272 Old Trafford – Manchester United za 5 759 Kč, 10273 Strašidelný dům na pouti za 4 799 Kč, 71374 Nintendo Entertainment System za 4 799 Kč nebo 75810 Upside down za 4 399 Kč. Všechny je najdete zde. Ke všem stavebnicím navíc obchod přikládá voucher v hodnotě 200 Kč na nákup LEGO VIDIYO.

Na LEGO.cz v dubnu získáte dvojnásobné VIP body za nákup LEGO DUPLO. Konkrétně se jedná o sety 10952 Stodola, traktor a zvířátka z farmy a 10951 Stáj s poníky

Reklama

Reklama

💡 LEGO Ideas

Svůj hlas jsem tento týden přihodil těmto projektům:

Traditional German Cottage

Blacktron: Vulcan Fury

A-Frame Cabin

🥇 MOC týdne

Jako nejlepší MOC tohoto týdne jste svými lajky zvolili tuto sympatickou pirátskou stavbu Sabre Island od AFOLa „Lego Sleepless Night”!

Pokud se taky chcete zapojit do hlasování o nejlepší MOC týdne, pak mě jednoduše sledujte na Facebooku, každý den zde sdílím jeden, který mne nejvíce zaujal a ten s nejvíce reakcemi vyhrává. 🙂

Zapojit se samozřejmě můžete i autorsky, stačí když mi svůj výtvor pošlete třeba na Messengeru a pokud obstojí v konkurenci ostatních, určitě jej jako jeden z MOCů dne vyberu! 😉

🏆 MOC měsíce

Na Facebooku jsem ve čtvrtek zahájil hlasování o nejlepší MOC měsíce – vybírali jste z těchto čtyř březnových MOCů týdne:

A poměrně drtivým vítězem se stal Adventurers MOC Oasis Campsite od stavitele “norlego”!

🥐 Drobky

➡️ Blog BrickNerd publikoval zajímavý report z online události, které se účastnili 3 LEGO designéři – Marcos Bessa (autor 71006 The Simpsons House, 75978 Diagon Alley nebo 71040 Disney Castle), Justin Ramsden (21306: The Beatles Yellow Submarine, 75810: The Upside Down, 71043: Hogwarts Castle ) a Čech Milan Reindl (42078: Mack Anthem, 42110: Land Rover Defender, 42125: Ferrari 488 GTE ‚AF Corse #51‘ ). Tématem tohoto setkání byla jejich cesta od AFOLa po LEGO designéra.

➡️ V minulém Týdnu v kostce jsem avizoval, že současně s raketoplánem Discovery bude od 1. dubna ve VIP odměnách dostupná také vesmírná sonda Ulysses. Ačkoliv se sonda objevila i v oficiálním LEGO newsletteru, dle pozdějšího oznámení LEGO Group se kvůli blíže nespecifikovaným okolnostem zahájení prodeje odsouvá.

Sonda se objevila i v LEGO Newsletteru.

➡️ Autor setu 21310 Old Fishing Store stáhnul své tři navazující modely z již dříve avizovaného BrickLink Designer Programu.

➡️ Mezinárodní veletrh hraček v Norimberku, největší veletrh svého druhu na světě, byl letos po původním odložení termínu kompletně zrušen.

➡️ Jay’s Brick Blog a The Rambling Brick oznámili společný podcastový projekt Extra Pieces.

➡️ Vydání vysoce očekáváné hra LEGO Star Wars: The Skywalker Saga bylo již po několikáté odloženo.

0 0 hlasů
Hodnocení článku
guest

0 Komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře

Ahoj, já jsem Pavel a Matyho kostky jsem v roce 2021 založil jako spojení mé touhy sdílet s ostatními českými AFOLy zajímavosti i novinky z fascinujícího světa kostek LEGO a lásky k mému synovci Matymu, který bohužel od narození bojuje se zákeřnou mozkovou obrnou a po kterém jsem taky tento projekt pojmenoval.

Od poloviny roku 2022 mi s naplňováním této mise pomáhá parťák Vlastimil, se kterým krom tohoto blogu také pravidelně tvoříme náš Podcast v kostce.

Reklama