Týden v kostce #12 | Matyho kostky

Týden v kostce #12

🆕 Novinky

10283: NASA Raketoplán Discovery

Největší LEGO událostí uplynulého týdne se stalo bezesporu odhalení nového setu ze série 18+ NASA Raketoplán Discovery. Jedná se o první větší model raketoplánu od roku 2011, kdy vyšel set 10231, oproti němu je ale sestaven ze skoro dvojnásobného množství dílků (celkem 2354). Raketoplán navíc ve svém nákladovém prostoru ukrývá Hubbleův vesmírný dalekohled. Přímo u sebe doma si tak můžete přehrát celou misi STS-31, při které v roce 1990 raketoplán Discovery dalekohled skutečně vynesl na oběžnou dráhu Země 🙂.

Zkušené stavitele navíc jistě potěší, že na stavbu Hubbleova dalekohledu bylo použito rekordních 108 stříbrných dílků, které určitě půjdou použít na spoustu nových staveb, ať už se jedná o roboty, auta nebo letadla.

To ale není vše, LEGO Group rovněž spustila nový web lego.com/gobeyond, kde si mimo jiné mohou registrovaní VIP uživatelé přehrát 18minutový rozhovor účastnicí mise STS-31 a zároveň první ženou, která vystoupila do vesmíru Kathy Sullivan. Ve VIP centru navíc bude k dispozici za 1 800 VIP bodů také Ulysses Space Probe, sonda, kterou rovněž v roce 1990 vynesl raketoplán Discovery na cestu ke Slunci. VIP registrace je zdarma a provést ji můžete přímo na webu LEGO.cz

Set bude možné objednat už 1. dubna, jen pár dní před 40. výročím startu vůbec prvního raketoplánu, za cenu 4699 Kč exkluzivně na LEGO.cz.

Reklama

Reklama

Tři nové sety LEGO Star Wars

Série Star Wars 18+ byla tento týden doplněna o rovnou tři nové sety. Dva z nich jsou pokračováním loni představené řady helem, kdy se k Bobu Fettovi, pilotovi TIE a Stormtrooperovi nově přidává Scout Trooper a Darth Vader! Nové helmy již můžete předobjednávat na LEGO.cz za cenu 1329 Kč (Scout Trooper) respektive 1899 Kč (Darth Vader).

Posledním novým Star Wars setem je pak Imperial Probe Droid, kterého můžete znát například z ledové planety Hoth v epizodě 5 Impérium vrací úder. Droid je již v prodeji za cenu 1899 Kč.

75306: Imperial Probe Droid

Batman nezůstává pozadu

Odhalení své LEGO busty se tento týden dočkal i Temný rytíř, oproti výše zmíněným setům však zatím nevíme, kdy přesně bude v prodeji v Evropě, protože se tento set zatím objevil pouze na stránkách amerického řetězce Barns & Noble.

76182: The LEGO® DC Batman™: Batman Cowl

📺 Zprávy

Set 60278: Crook’s Hideout Raid definitivně zrušen

Spekulace o zrušení tajemného setu 60278, který se objevil v návodu k setu 41444 Bio kavárna v městečku Heartlake ve středu potvrdila sama LEGO Group. Vyjádření společnosti znělo následovně:

„V případě řady LEGO City se vždy snažíme reflektovat realitu způsobem, který je pro děti zábavný, pozitivní a vhodný. Z toho také plyne naše rozhodnutí nevydat tento produkt, protože si už nemyslíme, že je v souladu s hodnotami značky LEGO City.“

Co konkrétně těmto zásadám odporuje tak zůstává i nadále opřeno tajemstvím. Budu rád za vaše názory v komentářích 🙂

60278: Crook’s Hideout Raid

Bits N’ Bricks tentokrát o projektu Darwin

Podcast LEGO Group o historii LEGO počítačových her nás tentokrát provede obdobím, kdy v Billundu začaly vznikat vůbec první virtuální kostky. Dělo se tak uvnitř jednotky nazvané SPU Darwin, kde vznikly základy prvních LEGO videoher, softwaru LEGO MINDSTORMS nebo vůbec první digitální instrukce ke stavění. Více o tomto období i o tom, jak vlastně projekt Darwin vznikl si můžete rovněž přečíst přímo zde na mém webu v sekci Historie.

Kampaň Rebuild the World Creators tentokrát zamířila do Ghany

Třetím umělcem, který spojil své síly s dětmi, aby vytvořil unikátní LEGO umělecké dílo, se stal ghanský architekt David Adjaye. Sám z kostek LEGO postavil symbol ghanského hlavního města Akkra – čtyři černé hvězdy a poté přizval děti, aby se na jeho stavbě “vyřádily”.

💰 Slevy

Supemarkety a hypermarkety Albert přichází na Velikonoce znovu se stavebnicemi LEGO za body! K dispozici budou opět velikonoční BrickHeadz, tentokrát beránek a kuřátko za 99 Kč. K tomu samozřejmě nebudou chybět tradiční polybagy za 29,90 Kč. Akce potrvá od 17. 3. do 27. 4. Více informací včetně nového způsobu  vyzvednutí stavebnic přes SMS najdete na stránkách obchodu.

Na Mall.cz zároveň probíhá Velký jarní výprodej a pár setů zejména z řad City, Friends, DUPLO a LEGO Movie je zde dostupných za celkem pěknou cenu. Ve slevě je rovněž několik setů pro dospělé, například 21323 Velké Piano za 7 439 Kč, 10272 Old Trafford – Manchester United za 5 759 Kč, 10273 Strašidelný dům na pouti za 4 799 Kč, 71374 Nintendo Entertainment System za 4 799 Kč nebo 75810 Upside down za 4 399 Kč. Všechny je najdete zde.

Od 15. 3. do 5. 4. přibaluje oficiální obchod LEGO ke každé objednávce nad 1 560 Kč velikonoční setík zdarma 🥕! Už jen do konce března pak platí dvojnásobné VIP body k nákupu setů LEGO Friends Andrea a její rodinný dům a LEGO DOTS Kreativní sada party dortíků.

Velikonoční zajíček a mrkvičkový domeček je aktuálním dárkem k nákupu na LEGO.cz.

Reklama

Reklama

💡 LEGO Ideas

Vybrat tento týden pouze tři nové projekty nebylo vůbec jednoduché, nakonec jsem dal svůj hlas těmto:

The LEGO Brick Patent

The Forestmen Secret Inn

Medieval Tavern

Klub 10 000

Další projekt se probojoval do finálního výběru soutěžících o realizaci jako oficiální LEGO set. Tentokrát je to stavba založená na populární hře Portal 2 – Modular Portal Testing Chamber.

Soutěž

LEGO Ideas ale není jen o navrhování budoucích LEGO setů, pravidelně se zde také objevují také různé menší soutěže ve stavění o hodnotné LEGO výhry. Ta aktuální je však výjimečná, za výhru totiž nezískáte jen LEGO sety, ale váš vítězný model bude také celý rok vystaven v LEGO House v dánském Billundu! Soutěží se ve třech kategoriích – přírodní stavba, diorama s minifigurkami a architektura. Více informací najdete přímo na webu LEGO Ideas.

🥇 MOC týdne

Jako nejlepší MOC tohoto týdne jste svými lajky zvolili tohle velmi povedené Lamborghini Murciélago v policejní verzi od AFOLa jménem “The G Brix”!

Pokud se taky chcete zapojit do hlasování o nejlepší MOC týdne, pak mě jednoduše sledujte na Facebooku, každý den zde sdílím jeden, který mne nejvíce zaujal a ten s nejvíce reakcemi vyhrává. 🙂

🥐 Drobky

➡️ Blog BrickNerd přinesl pěkný rozhovor se skutečným mistrem stavitelem Paulem Hetheringtonem.

➡️ Tvůrce, který si říká 74bit, vytvořil moc povedenou minihru Last In Space zasazenou do devadesátkového LEGO vesmíru! Stáhnout a nainstalovat si ji můžete zde (bohužel pouze pro Windows).

Hra Last In Space.

➡️ LEGO Group zveřejnila na Twitteru tajemnou upoutávku, tweet byl ale po chvilce zase smazán. Fanoušci spekulují, že se společnost chystá vydat vlastní NFT. (Co je NFT?)

➡️ Na speciálním LEGO webu je ke stažení už více než 40 návodů ke stavění LEGO setů v braillově písmě a audio podobě.

➡️ Na Twitteru právě probíhá druhé kolo hlasovačky Minifig Madness o nejoblíbenější Star Wars minifigurku.

➡️ Anne-Birgitte Albrectsen nahradí od 1. září 2021 Johna Goodwina v pozici generálního ředitele Nadace LEGO (The LEGO Foundation).

0 0 hlasů
Hodnocení článku
guest

0 Komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře

Ahoj, já jsem Pavel a Matyho kostky jsem v roce 2021 založil jako spojení mé touhy sdílet s ostatními českými AFOLy zajímavosti i novinky z fascinujícího světa kostek LEGO a lásky k mému synovci Matymu, který bohužel od narození bojuje se zákeřnou mozkovou obrnou a po kterém jsem taky tento projekt pojmenoval.

Od poloviny roku 2022 mi s naplňováním této mise pomáhá parťák Vlastimil, se kterým krom tohoto blogu také pravidelně tvoříme náš Podcast v kostce.

Reklama