Týden v kostce #10 | Matyho kostky

Týden v kostce #10

🆕 Novinky

76199: LEGO Marvel Spider-Man Carnage

Nejnovějším přírůstkem do série filmových helem není helma! Spider-Manský záporák Carnage, kterého tento set ztvárňuje, totiž žádnou nenosí, jedná se tak spíše o bustu. Set bude bude od 11. dubna za 60 USD prodávat exkluzivně americký řetězec Target, od 1. května pak bude dostupný i na LEGO.cz

76199: LEGO Marvel Spider-Man Carnage

Reklama

📺 Zprávy a zajímavosti

Tržby i zisky LEGO Group loni rostly dvojciferným tempem

Středeční odhalení finančních výsledků prozradilo, co dělal celý svět během lockdownu v loňském roce – stavěl LEGO! Tržby společnosti totiž v zrostly o 21 % a zisk o 19 %, celkově tak LEGO Group loni vydělala 9,9 miliard dánských korun.

K nejprodávanějším sériím loňského roku patřily již tradičně série LEGO City, Technic, Star Wars, Friends a Classic. Nová řada LEGO Super Mario se pak stala nejúspěšnější novinkou v historii společnosti.

Rostly i přímé prodejní kanály LEGO Group, a to fyzické i online. Internetový obchod LEGO.com zaznamenal oproti roku 2019 dvojnásobný počet návštěv, zatímco došlo po celém světě k otevření dalších 134 nových značkových LEGO obchodů (91 z toho bylo v Číně). Celkový počet obchodů LEGO tak vzrostl už na neuvěřitelných 678.

VIDIYO centrem zájmu obou aktuálních LEGO podcastů

Novou AR hudební řadou LEGO VIDIYO, která byla uvedena do prodeje začátkem března, se zabývá nejen nejnovější díl videoherního podcastu LEGO Bits N’ Bricks, ale také první díl zcela nového Our LEGO Stories. Druhý zmíněný podcast má LEGO fanouškům přinést detailní náhled do zákulisí společnosti a poodhalit, jak série jako LEGO VIDIYO vznikají.

50 LEGO designérek, stavitelek, umělkyň a dalších tvůrkyň, které byste měli sledovat

U příležitosti Mezinárodního dne žen publikoval australský blogger Jay moc hezký článek, který dokazuje že fenomén LEGO zdaleka není jen “klučičí klub”. Musím říct, že některé z výtvorů mi vyrazily dech!

💰 Slevy

Supemarkety a hypermarkety Albert přichází na Velikonoce opět se stavebnicemi LEGO za body! K dispozici budou opět velikonoční BrickHeadz, tentokrát beránek a kuřátko za 99 Kč. K tomu samozřejmě nebudou chybět tradiční polybagy za 29,90 Kč. Akce potrvá od 17. 3. do 27. 4. Více informací včetně nového způsobu  vyzvednutí stavebnic přes SMS najdete na stránkách obchodu.

Mall.cz už tradičně nabízí zaslání nového katalogu zdarma a k tomu i kód se slevou na další nákup. Sleva se liší podle mně neznámého klíče, někdy nabídne 150 Kč a někdy 200. Okno se slevou by na vás mělo vyskočit jakmile otevřete stránku www.mall.cz/lego.

Na Mall.cz zároveň probíhá Velký jarní výprodej a pár setů zejména z řad City, Friends, DUPLO a LEGO Movie je zde dostupných za celkem pěknou cenu.

Aktuálně můžete v oficiálním obchodě LEGO.cz k nákupu zdarma získat podle mě krásný set Pocta Amelii Earhartové, který obsahuje minifigurku první ženy, která přeletěla Atlantik i model letadla, ve kterém to dokázala. Akce platí od 6. do 14. března na nákupy v hodnotě minimálně 2 605 Kč. Po celý březen navíc platí, že k nákupu setů LEGO Friends Andrea a její rodinný dům a LEGO DOTS Krativní sada party dortíků získáte dvojnásobný počet VIP bodů.

Pocta Amelii Earhartové

💡 LEGO Ideas

3 projekty, které mne tento týden nejvíce zaujaly na LEGO Ideas:

Dockside Cafe and Bakery

Ski Chalet

Legendary Mercedes W196R

Klub 10 000

Další dva skvělé výtvory dosáhly na LEGO Ideas 10 000 hlasů: The Village Post Office a LEGO Viking Longship. Musím říct, že pokud jako set vyjde pošta vyobrazená níže, bude to horký kandidát na můj vůbec nejoblíbenější set! 

🥇 MOC týdne

Jako nejlepší MOC tohoto týdne jste svými lajky zvolili snad nejmenší výtvor, který jsem kdy na Facebooku sdílel – Fiat 126p!

Pokud se taky chcete zapojit do hlasování o nejlepší MOC týdne, pak mě jednoduše sledujte na Facebooku, každý den zde sdílím jeden, který mne nejvíce zaujal a ten s nejvíce reakcemi vyhrává. 🙂

🥐 Drobky

➡️ Znáte muže, který namluvil reklamy na LEGO City? 😃

➡️ V Hong Kongu se se zpožděním otevřelo LEGOLAND Discovery Centre.

➡️ Pokud stále stejně jako já zůstáváte ohromeni novým setem 10295 Porsche 911, nemělo by vám ujít tohle video!

➡️ Zajímavý článek o LEGO vesmírných plakátech byl tento týden publikován na blogu BrickNerd.

➡️ Billy Porter v rámci kampaně Rebuild the World stavěl podle fantazie dvou malých sourozenců.

➡️ V Německu byla otevřena hezky zpracovaná virtuální LEGO výstava.

0 0 hlasů
Hodnocení článku
guest

0 Komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře

Ahoj, já jsem Pavel a Matyho kostky jsem v roce 2021 založil jako spojení mé touhy sdílet s ostatními českými AFOLy zajímavosti i novinky z fascinujícího světa kostek LEGO a lásky k mému synovci Matymu, který bohužel od narození bojuje se zákeřnou mozkovou obrnou a po kterém jsem taky tento projekt pojmenoval.

Od poloviny roku 2022 mi s naplňováním této mise pomáhá parťák Vlastimil, se kterým krom tohoto blogu také pravidelně tvoříme náš Podcast v kostce.

Reklama