Týden v kostce #1 | Matyho kostky

Týden v kostce #1

Ačkoliv se teprve od 1. ledna můžeme těšit z hromady nových setů, v LEGO Group se očividně nezahálí a tak v uplynulém týdnu byla odhalena další várka nových stavebnic. Tentokrát se konkrétně jedná o BrickHeadz, ale nově byly zveřejněny také detailní obrázky setů LEGO Harry Potter, které mají jít do prodeje v březnu. Všechny sety si samozřejmě můžete prohlédnout v sekci Novinky 2022:

V úplně prvním článku roku 2022 jsem tak trochu navázal na ten poslední roku předchozího, který pokládal otázku, zda se vyplatí LEGO jako investice. Po tomto teoretickém úvodu jsem se totiž rozhodl ukázat pár příkladů z praxe a sepsal žebříček 10 stavebnic, které se v uplynulém roce prodaly na Bricklinku za ty nejvyšší ceny. Konkrétně se jedná o běžně dostupné stavebnice v novém, nerozbaleném stavu. Na různým způsobem limitované edice stavebnic se chystám příští měsíc. 🙂

🥐 Drobky

➡️ Blog BrickNerd se podrobněji podíval na poměrně nedávnou novinku v portfoliu LEGO – Braille Bricks. Tyto kostky mají výstupky v uspořádání písmen Braillovy abecedy a pomáhají tak s jeho osvojením nejen zrakově postiženým dětem.

➡️ Brickset zveřejnil výsledky hlasování svých uživatelů o nejlepší set roku 2021 a nejlepší minifigurku roku 2021.

➡️ LEGO DUPLO má nové logo, které se svým stylem tak trochu vrací k původnímu logu ze 70. let. Více o historii kostek DUPLO zjistíte v sekci Historie.

➡️ Věděli jste, že existuje mód do Minecraftu, který všechny prvky hry promění na LEGO kostky? Jmenuje se Brickcraft a stáhnout si jej můžete zde.

➡️ Od úterních 11 hodin dopoledne jsou ve VIP centru opět dostupné VIP mince, jejichž nedostatek (a následná vysoká cena na sekundárním trhu) se loni stal terčem nemalé kritiky ze strany AFOLů. Zásoby jsou zřejmě tentokrát dostatečné, protože ani 12 hodin po spuštění prodeje není ani jedna mince vyprodaná.

🗞 Newsletter

Pokud vás článek zaujal, budu rád, když se přihlásíte k odběru mého newsletteru, ve kterém každý týden najdete nově představené stavebnice, články z mého blogu, zajímavosti i aktuální slevy. Oproti webové verzi jej navíc dostanete o den dříve! 🙂

💰 Aktuální slevy na stavebnice LEGO

Pravidelně procházím sortiment vybraných obchodů a hledám v nich ty nejvýhodnější ceny stavebnic LEGO. Máte tak jistotu, že níže uvedené sety jsou v daných obchodech dostupné za tu nejnižší cenu na trhu. Pokud navíc své LEGO (nebo jakýkoli jiný produkt) nakoupíte skrze odkazy níže, dostanu z vašeho nákupu malou provizi, čímž podpoříte provoz a rozvoj mého blogu do budoucna. 🙂

41379 Restaurace v městečku Heartlake za 722 Kč (sleva 55 %) (Alza)
60299 Kaskadérská soutěž za 280 Kč (sleva 42 %) (Alza)
10934 Zvířátka – kreativní sada za 968 Kč (sleva 38 %) (Alza)
60298 Kaskadérská motorka s raketovým pohonem za 121 Kč (sleva 38 %) (Alza)
60246 Policejní stanice za 1 699 Kč (sleva 35 %) (Bambule)
76939 Útěk dinosaura Stygimolocha za 689 Kč (sleva 31 %) (4kids)
76240 Batmobil Tumbler za 4499 Kč (sleva 26 %) (Alza)
10291 Queer tým – byt „Úžo Pětky“ za 1 947 Kč (sleva 25 %) (Alza)
75296 Darth Vader™ a jeho meditační komora za 1 402 Kč (sleva 24 %) (Alza)

💡 LEGO Ideas

Svůj hlas jsem tento týden přihodil těmto skvělým projektům:

Modular Arcade
Castle of Brickwood Forest
Polaroid OneStep SX–80
0 0 hlasů
Hodnocení článku
guest

0 Komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře

Ahoj, já jsem Pavel a Matyho kostky jsem v roce 2021 založil jako spojení mé touhy sdílet s ostatními českými AFOLy zajímavosti i novinky z fascinujícího světa kostek LEGO a lásky k mému synovci Matymu, který bohužel od narození bojuje se zákeřnou mozkovou obrnou a po kterém jsem taky tento projekt pojmenoval.

Od poloviny roku 2022 mi s naplňováním této mise pomáhá parťák Vlastimil, se kterým krom tohoto blogu také pravidelně tvoříme náš Podcast v kostce.

Reklama