Kouzelné bludiště: Výzva pro šikovné ruce | Matyho kostky

Kouzelné bludiště: Výzva pro šikovné ruce

Dárky k nákupu, tzv. géwépéčka (z anglické zkratky GWP – gift with purchase), jsou oblíbeným způsobem, jak si obhájit nákup v oficiálních obchodech a e-shopu LEGO. Některé opravdu stojí za to, jiné až tolik ne, ale každá drobnost určitě potěší. Když jsem poprvé otevřel krabici, kterou mi poslal přímo výrobce, a našel v ní většinově růžový box s pruhem značícím limitovanou edici, měl jsem pocit, že právě tenhle set bude patřit do kategorie „nic moc“. Moje dojmy se však během stavby, a zejména po ní, velmi změnily.

Stavebnici 40596 Kouzelné bludiště lze aktuálně získat k nákupu v minimální hodnotě 3 999 Kč. Akce platí od 1. do 9. 10. pro všechny členy programu LEGO Insiders.

Stavba

Krabice o rozměrech 26 x 19 x 7 centimetrů nenechává příliš prostoru pro fantazii. Její přední strana poskytuje pěknou fotografii celého modelu. Protější strana nabízí pohled z jiného úhlu a dva detailnější snímky. Uvnitř se nachází 5 pytlíků a návod. I přesto, že se jedná o dárek k nákupu, stavebnice se skládá ze solidních 332 kostek. Výrobce stavbu rozložil do 70 po sobě jdoucích kroků. Ani jeden z nich mě nijak nezarazil a dokončené bludiště bylo za chvíli připravené prověřit koordinaci mých horních končetin. K tomu ale až za chvíli.

Prostor hrací plochy o čtvercovém půdorysu je zaplněn do posledního koutu. Z pravidelného tvaru vystupují pouze dvě madla, šikovný držák na náhradní míček a cílový prostor v podobě velrybí hlavy. Úvodní sekce bludiště má dokonce dvě patra, čímž byla dráha pro kuličku efektivně prodloužena. Každého, kdo se pokusí bludiště pokořit, čeká celkem 14 barevně a stylově odlišných oblastí s překážkami. Na rozdíl od staršího bludišťového setu 21305, zde LEGO využilo zcela jiný princip. Náklon hrací plochy se neovládá pomocí otáčení ozubených kol, nýbrž jejím prostým držením v rukou. Obavy, že by se vám stavebnice mohla při hraní rozpadnout v rukou, jsou zcela liché. Základ modelu tvoří pevné díly známé ze stavebnic řady Technic.

Kouzelné bludiště měří přes 22 cm na výšku, 24 cm na šířku a 4 cm na výšku.

Závěr

Jak už jsem naznačil v úvodu, mé první dojmy z novinky byly minimálně smíšené. Pro mě osobně je hrou hlavně samotná stavba setů a obvykle si s tím bohatě vystačím. V tomto případě přichází hlavní hrací element teprve po dokončení stavebního procesu. A když říkám „hra“, myslím tím spíš útok na moji nervovou soustavu! Původně jsem měl v plánu přidat do článku video s dokonalým průchodem kuličky bludištěm, ale ani po několika hodinách zkoušení se mi to prostě nepodařilo. Možná mám nešikovné ruce, možná je prostě výzva příliš těžká, kdo ví. Jisté však je, že výsledek zdaleka předčil má očekávání a s tímto setem mě čeká ještě mnoho vypjatých chvil.

Pokud od setu očekáváte hlavně zajímavé stavební techniky, tohle není nic pro vás. Jestli však hledáte originální způsob finálního využití kostek, rozhodně neváhejte a tuhle akci si nenechte ujít.

Stavebnici na recenzi nám poskytla LEGO Group, veškeré názory jsou však naše vlastní.

Ponoř se do LEGO světa hlouběji 🤿

Pro milovníky podcastů nově připravujeme Podcast v kostce. V něm každý měsíc probíráme nové stavebnice, články i události trochu více do hloubky a trochu méně objektivně. 🙂

Týden v kostce je můj pravidelný e-mailový newsletter, který každé úterý přináší přehled nových článků na mém blogu, aktuality ze světa LEGO, nově odhalené sety a nejzajímavější aktuální slevy. Starší vydání si můžete přečíst zde.

Vlastimil Novák

Sociální pracovník, kterého baví LEGO, a to nejen jeho stavění, ale i psaní o něm. Kromě této stavebnice mezi jeho koníčky patří moderní technologie (vesmírné lety, mobily, PC, 3D tisk), cestování, četba a samozřejmě trávení času s rodinou. 

0 0 hlasů
Hodnocení článku
guest

0 Komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře

Ahoj, já jsem Pavel a Matyho kostky jsem v roce 2021 založil jako spojení mé touhy sdílet s ostatními českými AFOLy zajímavosti i novinky z fascinujícího světa kostek LEGO a lásky k mému synovci Matymu, který bohužel od narození bojuje se zákeřnou mozkovou obrnou a po kterém jsem taky tento projekt pojmenoval.

Od poloviny roku 2022 mi s naplňováním této mise pomáhá parťák Vlastimil, se kterým krom tohoto blogu také pravidelně tvoříme náš Podcast v kostce.

🗄 Moje sbírka

199

setů

47 872

kostek

299

minifigurek

Reklama