Ze Skotské vysočiny přijíždí Land Rover Defender 90 | Matyho kostky

Ze Skotské vysočiny přijíždí Land Rover Defender 90

Nejsem žádným velkým fanouškem automobilismu. Pokud už mě něco na vozidlech s motorem pod kapotou zaujme, je to jejich design, spíše než technika. I tak bych ale dokázal vyjmenovat několik vozů, které si můj mozek zařadil do kategorie „legenda“. Nechybí mezi nimi ani Land Rover Defender. Dnes se světu ukázala LEGO podoba tohoto ikonického vozu, který si oblíbila i zesnulá britská královna Alžběta II. Novinka se celým jménem nazývá 10317 Land Rover Classic Defender 90 a zařazena byla do série setů pro dospělé Icons.

Když jsem poprvé zahlédl obrázky nové stavebnice, na chvíli jsem měl pocit, že se dívám na plastikový model. Jasně, z blízkosti je evidentní, že jde o stavebnici z kostek, ale z větší vzdálenosti už si člověk nemůže být úplně jistý. Návrháři v Billundu odvedli opravdu skvělou práci a tvary vozu z roku 1983 zachytili do nejmenšího detailu. Automobil si můžete sestavit ve dvou různých variantách. Buď v off-roadové, nebo více civilní verzi Estate bez vybavení do divočiny. Kromě verze, si budete moci zvolit i mezi dvěma motory (benzínovým či dieselovým) a třemi různými designy kapoty. Budoucí stavitelé se budou muset rozhodnout, zda posadí svého imaginárního řidiče na pravou, nebo levou stranu.

Mezi terénními doplňky nechybí ochranná klec, střešní nosič, motorový šnorchl, funkční naviják a vyprošťovací pásy. Pro případ nouze je k dispozici hasící přístroj, kanystry na palivo, zvedák a bedny s nářadím. Model se skládá z 2 336 kostek a měří přes 16 cm na výšku, 32 cm na délku a 16 cm na šířku. Automobil má funkční řízení i tlumiče. Samozřejmostí jsou pak otevíratelné dveře i kapota. Ani interiér není oproti zbytku ochuzen, obsahuje některé realistické detaily, jako je například držák na kávu.

Obvykle dokážu na téměř každé stavebnici najít něco, co mi úplně nesedí, nebo mi vyloženě vadí. V tomto případě ale zatím hledám marně. Možná je to ikonickým statusem Defenderu, nebo pískově zelenou barvou, kterou mám velmi rád. Ať tak, či onak, tahle stavebnice je pro mě „must have“ a troufám si odhadovat, že se zařadí po bok dalších veleúspěšných LEGO aut.

Stavebnice 10317 Land Rover Classic Defender 90 obsahuje 2 336 kostek a bude v prodeji od 4. dubna 2023 za doporučenou cenu 6 099 Kč.

Ponoř se do LEGO světa hlouběji 🤿

Pro milovníky podcastů nově připravujeme Podcast v kostce. V něm každý měsíc probíráme nové stavebnice, články i události trochu více do hloubky a trochu méně objektivně. 🙂

Týden v kostce je můj pravidelný e-mailový newsletter, který každé úterý přináší přehled nových článků na mém blogu, aktuality ze světa LEGO, nově odhalené sety a nejzajímavější aktuální slevy. Starší vydání si můžete přečíst zde.

Vlastimil Novák

Sociální pracovník, kterého baví LEGO, a to nejen jeho stavění, ale i psaní o něm. Kromě této stavebnice mezi jeho koníčky patří moderní technologie (vesmírné lety, mobily, PC, 3D tisk), cestování, četba a samozřejmě trávení času s rodinou. 

0 0 hlasů
Hodnocení článku
guest

0 Komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře

Ahoj, já jsem Pavel a Matyho kostky jsem v roce 2021 založil jako spojení mé touhy sdílet s ostatními českými AFOLy zajímavosti i novinky z fascinujícího světa kostek LEGO a lásky k mému synovci Matymu, který bohužel od narození bojuje se zákeřnou mozkovou obrnou a po kterém jsem taky tento projekt pojmenoval.

Od poloviny roku 2022 mi s naplňováním této mise pomáhá parťák Vlastimil, se kterým krom tohoto blogu také pravidelně tvoříme náš Podcast v kostce.

Reklama