Z Maranella až do vaší sbírky. LEGO představuje Ferrari Daytona SP3 | Matyho kostky

Z Maranella až do vaší sbírky. LEGO představuje Ferrari Daytona SP3

Společná historie firem LEGO a Ferrari se táhne již dlouhých 24 let. Psal se rok 1998, když světlo světa spatřil první licencovaný set se vzpínajícím se hřebcem na balení. Od té doby se s vozy v typické červené barvě ztvárněnými z LEGO kostek setkáváme poměrně pravidelně. V posledních letech hlavně v řadě Speed Champions. Na bohatou minulost dánská společnost navazuje nově představeným modelem pro dospělé stavitele 42143 Ferrari Daytona SP3, který se zařazuje do série Technic.

Stavebnice je pokračovatelem řady starších setů 42115 Lamborghini Sián FKP 37, 42083 Bugatti Chiron a 42056 Porsche 911 GT3 RS. Se všemi uvedenými modely má společné měřítko 1:8. Ve vaší sbírce tak nebude vedle ostatních aut působit nepatřičně. Sestavené Ferrari má úctyhodné rozměry 59 cm na délku, 25 cm na šířku a 14 cm na výšku. Své předchůdce napodobuje i co se týká množství funkcí, nabízí funkční řízení, převodovku, dvanáctiválcový motor i tlumiče, ikonické otevíratelné křídlové dveře a kapotu a také odnímatelnou střechu.

Týden v kostce je můj pravidelný e-mailový newsletter, který každé pondělí přináší přehled nových článků na mém blogu, aktuality ze světa LEGO, nově odhalené sety a nejzajímavější aktuální slevy. Starší vydání si můžete přečíst zde.

I přes perfektní zpracování, množství funkčních i designových detailů, licenci Ferrari a balení, které je samo o sobě uměleckým dílem, se osobně nemohu smířit s nastavenou startovací cenou 10 499 Kč, která předčí i výše zmíněné sety. Věřím ale, že pravověrní fanoušci italské automobilky, nebo automobilismu obecně, si rádi na nový set našetří. Rozhodně vyjde levněji než reálný vůz, jehož cena se pohybuje okolo 50 milionů korun. Navíc nemusíte spoléhat na to, že se vám podaří zakoupit jeden z 599 vyrobených kusů.

Ku příležitosti představení nového setu připravilo LEGO ve spolupráci s Ferrari ještě publikaci s názvem The Sense of Perfection (Smysl pro dokonalost), která vyjde pouze v 5 000 kusech. Na jejích stránkách najdete originální náčrty a rozhovory s designéry z obou společností. Kniha bude dostupná pouze na oficiálním webu LEGO od 1. června 2022.

LEGO 42143 Ferrari Daytona SP3 obsahuje 3 778 kostek a bude dostupné od 1. června 2022 za cenu 10 499 Kč.

Videorecenze setu od Balasze z blogu RacingBrick.

Vlastimil Novák

Sociální pracovník, kterého baví LEGO, a to nejen jeho stavění, ale i psaní o něm. Kromě této stavebnice mezi jeho koníčky patří moderní technologie (vesmírné lety, mobily, PC, 3D tisk), cestování, četba a samozřejmě trávení času s rodinou. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Matyho kostky je web nadšence do LEGO kostek, který právě ukončil svá studia a nyní by také rád ukončil své temné období (tzv. dark ages) a po deseti letech opět začal rozšiřovat svou sbírku.

O tom, jak se mu to daří, ale i o mnoha dalších tématech, která mu přijdou zajímavá, píše tento blog.

Reklama