Wakanda navždy! Black Panther ve své LEGO podobě vystrkuje drápy | Matyho kostky

Wakanda navždy! Black Panther ve své LEGO podobě vystrkuje drápy

LEGO se po krátké letní přestávce vrací k tomu, co umí nejlépe, tedy představování nových stavebnic. Tentokrát svůj prostor dostal král T’Challa, známý také pod superhrdinským jménem Black Panther (Černý panter), z Marvel univerza, kterého můžete znát ze stejnojmenného oceňovaného filmu z roku 2018, nebo komiksů. Tato postava se poprvé objevila na stránkách s obrázkovými příběhy již v roce 1966. Letos bude do kin uvedeno pokračování Black Panther: Wakanda Forever, konkrétně se tak stane 11. listopadu. Set nese prostý název 76215 Black Panther.

Dánský výrobce novinku nezasadil do žádné existují série podobných modelů, svou vizí však mírně navazuje na řadu Star Wars helem, nebo hlav dalších komiksových hrdinů, například Batmana a Venoma. Na rozdíl od nich však ztvárňuje kromě hlavy i část ramen a také ruce, jedná se tak spíš o bustu. Ruce jsou v základní konfiguraci sestaveny zkřížené na hrudi do pozdravu „Wakanda navždy!“, ale lze je úplně odložit stranou. Prsty jsou vybaveny klouby a lze je tak do určité míry polohovat. Oceňuji, že se návrhářům podařilo velice věrně zachytit tvar hlavy i její detaily a zdobení.

Týden v kostce je můj pravidelný e-mailový newsletter, který každé úterý přináší přehled nových článků na mém blogu, aktuality ze světa LEGO, nově odhalené sety a nejzajímavější aktuální slevy. Starší vydání si můžete přečíst zde.

LEGO se chlubí tím, že model dosahuje „téměř životní velikosti“, v přesných číslech je to pak 46 centimetrů na výšku a 52 centimetrů do šířky. Stavebnice obsahuje celkem 2 961 dílků včetně plakety s logem superhrdiny. Nápad vytvořit místo samostatné hlavy celou bustu se mi osobně líbí, obávám se však, že s tímto setem se začíná tříštit jednota v měřítku s dosavadními modely. To znamená, že na společné výstavce bude Black Panther nad ostatními hlavami a helmami vyčnívat.

Set 76215 Black Panther obsahuje 2 961 dílků a do prodeje vstoupí 1. října 2022 za doporučenou cenu 8 899 Kč.

Vlastimil Novák

Sociální pracovník, kterého baví LEGO, a to nejen jeho stavění, ale i psaní o něm. Kromě této stavebnice mezi jeho koníčky patří moderní technologie (vesmírné lety, mobily, PC, 3D tisk), cestování, četba a samozřejmě trávení času s rodinou. 

0 0 hlasů
Hodnocení článku
guest

0 Komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře

Ahoj, já jsem Pavel a Matyho kostky jsem v roce 2021 založil jako spojení mé touhy sdílet s ostatními českými AFOLy zajímavosti i novinky z fascinujícího světa kostek LEGO a lásky k mému synovci Matymu, který bohužel od narození bojuje se zákeřnou mozkovou obrnou a po kterém jsem taky tento projekt pojmenoval.

Od poloviny roku 2022 mi s naplňováním této mise pomáhá parťák Vlastimil, se kterým krom tohoto blogu také pravidelně tvoříme náš Podcast v kostce.

Reklama