Vzhůru ke hvězdám a ještě dál | Matyho kostky

Vzhůru ke hvězdám a ještě dál

Se sety řady Ideas LEGO v posledních měsících a letech vůbec nešetří. To jen dokazuje jejich obrovskou popularitu, kterou svými nákupy přiživuji i já. Tentokrát se série rozšiřuje o novinku od fanouška a stavitele Jana Woźnici. Amatérský návrhář z Polska uspěl se svým projektem na platformě LEGO Ideas a jeho dílo se nyní dočkává uvedení do obchodů. Nová stavebnice dostala jméno 21340 Příběhy vesmírného věku.

Rozhodně nechci tvrdit, že Jan přišel s nápadem, který nikdo jiný před ním nedostal. Na druhou stranu se jeho model docela výrazně liší od všeho, co zatím z Ideas vyšlo. A to je moc dobře. Estetika filmových plakátů 80. let ze 4 oddělitelných prostorových pohlednic úplně tryská a já už se nemohu dočkat, až tenhle kousek rozšíří moji sbírku. Každý dílec má totožné rozměry 14 cm na výšku, 9 cm na šířku a 3 cm do hloubky a představuje scénu spojenou s vesmírem. Konkrétně se jedná o tyto motivy: observatoř na sledování komet a padajících hvězd, měsíční základnu a zatmění Měsíce, raketoplán putující vesmírem a černou díru. Jednotlivé části lze vystavit samostatně, nebo je pospojovat. Lze je také zavěsit odděleně i společně na zeď.

K samotné stavebnici toho moc napsat nelze, její kvality lépe oceníte z obrázků a nejlépe na vlastní oči. V podstatě jde o velmi jednoduchý koncept, který byl ale autorem a následně profesionálními LEGO návrháři tak perfektně ztvárněn, že mu snad nelze nic vytknout. Nádherným detailem je možnost sestavit si na růžovofialové pohlednici se startem rakety na obloze souhvězdí dle své libosti. Dílky k tomu určené jsou součástí balení. Celkově se set skládá z 688 kostek.

Set 21340 Příběhy vesmírného věku obsahuje 688 kostek a bude dostupný 8. května 2023 za doporučenou cenu 1 249 Kč.

Vlastimil Novák

Sociální pracovník, kterého baví LEGO, a to nejen jeho stavění, ale i psaní o něm. Kromě této stavebnice mezi jeho koníčky patří moderní technologie (vesmírné lety, mobily, PC, 3D tisk), cestování, četba a samozřejmě trávení času s rodinou. 

Ponoř se do LEGO světa hlouběji 🤿

Pro milovníky podcastů nově připravujeme Podcast v kostce. V něm každý měsíc probíráme nové stavebnice, články i události trochu více do hloubky a trochu méně objektivně. 🙂

Týden v kostce je můj pravidelný e-mailový newsletter, který každé úterý přináší přehled nových článků na mém blogu, aktuality ze světa LEGO, nově odhalené sety a nejzajímavější aktuální slevy. Starší vydání si můžete přečíst zde.

0 0 hlasů
Hodnocení článku
guest

0 Komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře

Ahoj, já jsem Pavel a Matyho kostky jsem v roce 2021 založil jako spojení mé touhy sdílet s ostatními českými AFOLy zajímavosti i novinky z fascinujícího světa kostek LEGO a lásky k mému synovci Matymu, který bohužel od narození bojuje se zákeřnou mozkovou obrnou a po kterém jsem taky tento projekt pojmenoval.

Od poloviny roku 2022 mi s naplňováním této mise pomáhá parťák Vlastimil, se kterým krom tohoto blogu také pravidelně tvoříme náš Podcast v kostce.

Reklama