Vyrazte s tímhle naháčem vstříc dobrodružstvím | Matyho kostky

Vyrazte s tímhle naháčem vstříc dobrodružstvím

LEGO rozšiřuje svou sbírku motorek o parádní kousek ze stáje Yamaha. Jako předlohu si vybralo hned nejsilnější stroj z kategorie takzvaných naháčů, tedy odlehčených motocyklů bez zbytečné kapotáže. Nová stavebnice dostala jméno podle svého vzoru – 42159 Yamaha MT-10 SP. Set navazuje například na BMW M 1000 RR z loňského roku.

Návrháři nové stavebnice vsadili na co největší realističnost. Nechybí detaily jako 4válcový motor, 3stupňová převodovka, řetězový pohon a funkční odpružení na obou kolech. Dokonce si postavíte i vnitřní součásti spojky. Samozřejmostí je funkční zatáčení pomocí řídítek a stojánek. Motocykl doplňuje podstavec s plaketou, na které najdete logo a slogan značky Yamaha.

Reálný stroj měří na délku přes 2 metry, jeho LEGO verze má 44 centimetrů. Šířka je 15 cm a výška 25 cm. Balení obsahuje 1 478 dílů. Moc se mi líbí černo-modrá barevná kombinace doplněná zlatými tlumiči vepředu. Motorce to dodává dynamický vzhled. Více o MT-desítce se dozvíte díky chytrému zařízení a aplikaci LEGO AR. V rozšířené realitě si můžete okolo modelu promítnout detailní informace.

Stavebnice 42159 Yamaha MT-10 SP obsahuje 1 478 dílů a bude v prodeji od 1. srpna 2023 za doporučenou cenu 5 799 Kč.

Ponoř se do LEGO světa hlouběji 🤿

Pro milovníky podcastů nově připravujeme Podcast v kostce. V něm každý měsíc probíráme nové stavebnice, články i události trochu více do hloubky a trochu méně objektivně. 🙂

Týden v kostce je můj pravidelný e-mailový newsletter, který každé úterý přináší přehled nových článků na mém blogu, aktuality ze světa LEGO, nově odhalené sety a nejzajímavější aktuální slevy. Starší vydání si můžete přečíst zde.

Vlastimil Novák

Chlapík, kterého baví LEGO, a to nejen jeho stavění, ale i psaní o něm. Kromě této stavebnice mezi jeho koníčky patří moderní technologie (vesmírné lety, mobily, PC, 3D tisk), cestování, četba a samozřejmě trávení času s rodinou. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ahoj, já jsem Pavel a Matyho kostky jsem v roce 2021 založil jako spojení mé touhy sdílet s ostatními českými AFOLy zajímavosti i novinky z fascinujícího světa kostek LEGO a lásky k mému synovci Matymu, který bohužel od narození bojuje se zákeřnou mozkovou obrnou a po kterém jsem taky tento projekt pojmenoval.

Od poloviny roku 2022 mi s naplňováním této mise pomáhá parťák Vlastimil, se kterým krom tohoto blogu také pravidelně tvoříme náš Podcast v kostce.

Reklama