Vydejte se s Mandalorianem na další výpravu lodí Razor Crest | Matyho kostky

Vydejte se s Mandalorianem na další výpravu lodí Razor Crest

Popularita světa Star Wars neutichá, naopak je neustále podporována novými filmovými a seriálovými projekty. Na úspěšné vlně se veze také LEGO, a tak není divu, že jsme se dnes dočkali nového setu z řady Ultimate Collector Series (UCS). Jak již napovídá nadpis tohoto příspěvku, představena byla vesmírná loď Mandaloriana Din Djarina. Celý název novinky zní 75331 The Razor Crest. Stavebnice navazuje na několik starších sběratelských Star Wars setů, například na letošní 75341 Pozemní spídr Luka Skywalkera, nebo loňský 75313 AT-AT.

Na první pohled se vám může zdát, že už jste Razor Crest z LEGO kostek viděli před pár lety. V roce 2020 totiž vyšla stavebnice 75292 znázorňující tu samou loď, tenkrát ovšem bez zařazení do sběratelské edice a s přibližně 7x menším počtem kostek v balení. Ale teď už k novince. Ta se mezi ostatními sety ze stejné série rozhodně neztratí. Rozměry výsledného modelu jsou 72 cm na délku, 50 cm do šířky a 24 cm na výšku. Tyto hodnoty znamenají, že jde o vůbec největší vesmírné plavidlo v historii LEGO stavebnic. Loď se skládá z celkem 6 187 dílků a nechybí ani plaketa s technickými informacemi, bohužel opět ve formě samolepky. Zdroje přímo z LEGO Group ale říkají, že od příštího roku by plakety u sběratelských setů již měly být tištěné přímo na plast.

Týden v kostce je můj pravidelný e-mailový newsletter, který každé úterý přináší přehled nových článků na mém blogu, aktuality ze světa LEGO, nově odhalené sety a nejzajímavější aktuální slevy. Starší vydání si můžete přečíst zde.

Kromě toho, že model bude vypadat úžasně na vaší poličce, obsahuje také několik funkčních prvků. Vyjmout z něj lze únikový modul a mrazící komoru. Odebrat můžete také kokpit a motory. V krabici najdete celkem 4 minifigurky a jednoho tvora postaveného z kostek, což je na takto velký set docela málo. Na druhou stranu v seriálu Mandalorian s lodí Razor Crest mnoho postav neinteraguje, takže je to v rámci příběhu ospravedlnitelné. Mezi figurkami nalezneme samozřejmě samotného Mandaloriana – Din Djarina, roztomilého Grogu, modrého Mythrola, moudrého Kuiila a dvounohého ještěra Bluurga.

Proti zpracování lodi nemám žádných námitek, jsou na ní všechny prvky, které považuji za důležité. Je ale třeba zmínit, že ani samotná seriálová předloha není nijak bohatá na detaily. Protože LEGO kostky nedokáží úplně věrně ztvárnit opotřebení a špínu na trupu lodi, dočkáme se hlavně velkých šedých ploch. Pěkným detailem jsou alespoň místy přiznané study na povrchu plavidla, které si představuji jako nýty přichycující ocelové pláty, z nichž je tvořen trup.

Set 75331 The Razor Crest obsahuje 6187 kostek a bude v prodeji od 7. 10. 2022 za doporučenou cenu 15 299 Kč.

Vlastimil Novák

Sociální pracovník, kterého baví LEGO, a to nejen jeho stavění, ale i psaní o něm. Kromě této stavebnice mezi jeho koníčky patří moderní technologie (vesmírné lety, mobily, PC, 3D tisk), cestování, četba a samozřejmě trávení času s rodinou. 

0 0 hlasů
Hodnocení článku
guest

0 Komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře

Ahoj, já jsem Pavel a Matyho kostky jsem v roce 2021 založil jako spojení mé touhy sdílet s ostatními českými AFOLy zajímavosti i novinky z fascinujícího světa kostek LEGO a lásky k mému synovci Matymu, který bohužel od narození bojuje se zákeřnou mozkovou obrnou a po kterém jsem taky tento projekt pojmenoval.

Od poloviny roku 2022 mi s naplňováním této mise pomáhá parťák Vlastimil, se kterým krom tohoto blogu také pravidelně tvoříme náš Podcast v kostce.

Reklama