Volám všechny autoboty! LEGO Optimus Prime přijíždí | Matyho kostky

Volám všechny autoboty! LEGO Optimus Prime přijíždí

LEGO Group poprvé v historii navázala spolupráci s americkým hračkářským gigantem Hasbro. Pokud vám tento název nic neříká, věřte, že s produkty z jeho portfolia jste se určitě setkali. Mezi nejznámější značky patří Strážci vesmíru, My Little Pony, Monopoly anebo Nerf. V tomto případě však firmy spojily své síly na tvorbě setu se všeříkajícím názvem 10302 Optimus Prime. Znalci již vědí, že Hasbro propůjčilo LEGO Group licenci na svůj vůbec nejznámější produkt a tím jsou Transformers. Roboti transformující se v různé dopravní prostředky byli vytvořeni v Japonsku v 80. letech minulého století a do současnosti bylo s tímto tématem natočeno 6 celovečerních filmů a vznikl i animovaný seriál.  

Nový set je primárně určen pro dospělé stavitele, to naznačuje, že se můžeme těšit na velmi zajímavé stavební techniky. Již samotný fakt, že robota lze složit do formy tahače bez nutnosti odebrat, nebo přidat kostky, je obdivuhodný. Podle prvních zahraničních recenzí je model dostatečně pevný a při manipulaci se vám nerozpadne v rukou. Model má celkem 19 bodů artikulace, což slibuje spoustu možností, jak jej polohovat. Designerům se podařilo velmi věrně vystihnout podobu vůdce autobotů z roku 1984, která se značně liší od té, kterou můžete vidět v novodobých filmech. Mírně zklamaný jsem z celkových rozměrů sestaveného modelu. Transformer ve své robotí formě měří na výšku přibližně 35 centimetrů. Osobně jsem doufal, že bude alespoň o 5 centimetrů vyšší a vyrovná se mechu Voltron z roku 2018. Tahač pak měří na délku 25 centimetrů.

Týden v kostce je můj pravidelný e-mailový newsletter, který každé pondělí přináší přehled nových článků na mém blogu, aktuality ze světa LEGO, nově odhalené sety a nejzajímavější aktuální slevy. Starší vydání si můžete přečíst zde.

Kromě samotného Optima Prime z obsažených kostek postavíte také iontové dělo, matici vůdce autobotů, energonovou sekyru nebo jetpack. Některé z doplňků lze uložit přímo do těla robota, zbraně pak může držet v rukou. Samozřejmostí je i plaketa s údaji o robotovi. Z uvedených vlastností, jako je například inteligence, rychlost nebo palebná síla, mám pocit, že se v budoucnu můžeme dočkat dalších setů se tématikou Tranformers.

Set 10302 Optimus Prime obsahuje celkem 1 508 kostek a bude k dostání od 1. června za cenu 4 499 Kč.

Na závěr už tradičně recenze od exLEGO designéra Tiaga Catarina. 🙂

0 0 hlasů
Hodnocení článku
guest

0 Komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře

Ahoj, já jsem Pavel a Matyho kostky jsem v roce 2021 založil jako spojení mé touhy sdílet s ostatními českými AFOLy zajímavosti i novinky z fascinujícího světa kostek LEGO a lásky k mému synovci Matymu, který bohužel od narození bojuje se zákeřnou mozkovou obrnou a po kterém jsem taky tento projekt pojmenoval.

Od poloviny roku 2022 mi s naplňováním této mise pomáhá parťák Vlastimil, se kterým krom tohoto blogu také pravidelně tvoříme náš Podcast v kostce.

Reklama