Velká vlna na konci roku. LEGO ukázalo další stavebnici řady Art | Matyho kostky

Velká vlna na konci roku. LEGO ukázalo další stavebnici řady Art

Ještě před koncem aktuálního roku LEGO stihlo představit další přírůstek umělecké série. Tentokrát se ztvárnění z kostek dočkalo mé oblíbené umělecké dílo japonského umělce Kacušika Hokusaiho zvané Velká vlna u pobřeží Kanagawy, nebo Velká vlna, či jen stručně Vlna. Originál je dřevotisk o rozměrech 26 x 38 centimetrů a vznikl někdy mezi lety 1829 a 1833. LEGO novou stavebnicí 31208 Hokusai – Velká vlna navazuje hlavně na set 21333 Vincent van Gogh – Hvězdná noc z května letošního roku.

LEGO si pro pokračování artové řady pravděpodobně nemohlo zvolit lepší obraz. Tímto dílem se od jeho vzniku inspirovalo nesčetně dalších umělců, nejen z řad malířů, pouličních umělců, ale i hudebních skladatelů. Motiv rozbouřeného moře s horou Fuji v pozadí se objevil i na spoustě módních kousků a já jej například dlouhou dobu nosil na pouzdře svého mobilu.

Replika měří 52 cm na šířku a 39 cm na výšku, je tedy větší než originál, a skládá se z 1 810 kostek. V balení nechybí ani dílky pro zavěšení obrazu na zeď a speciální kostička s podpisem autora. Stejně jako u dalších prémiových stavebnic, i v tomto případě je klasický návod doplněn o historická fakta o Kacušiko Hokusaiovi a jeho práci. Budoucí majitelé budou mít možnost se při stavbě zaposlouchat do skladeb speciálně vybraných k tomuto dílu. Stačí naskenovat přiložený QR kód. LEGO si, podobně jako u již zmíněného obrazu Hvězdná noc Vincenta van Gogha, vyhrálo s hloubkou obrazu. Vlny a loďky jakoby vystupují nad povrch plátna. Na rozdíl od něj ale novince chybí detail v podobě minifigurky malíře a jeho plátna.

LEGO 31208 Hokusai – Velká vlna obsahuje 1 810 dílků a bude v prodeji od 1. ledna 2023 za doporučenou cenu 2 499 Kč.

Ponoř se do LEGO světa hlouběji 🤿

Pro milovníky podcastů nově připravujeme Podcast v kostce. V něm každý měsíc probíráme nové stavebnice, články i události trochu více do hloubky a trochu méně objektivně. 🙂

Týden v kostce je můj pravidelný e-mailový newsletter, který každé úterý přináší přehled nových článků na mém blogu, aktuality ze světa LEGO, nově odhalené sety a nejzajímavější aktuální slevy. Starší vydání si můžete přečíst zde.

Vlastimil Novák

Sociální pracovník, kterého baví LEGO, a to nejen jeho stavění, ale i psaní o něm. Kromě této stavebnice mezi jeho koníčky patří moderní technologie (vesmírné lety, mobily, PC, 3D tisk), cestování, četba a samozřejmě trávení času s rodinou. 

0 0 hlasů
Hodnocení článku
guest

0 Komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře

Ahoj, já jsem Pavel a Matyho kostky jsem v roce 2021 založil jako spojení mé touhy sdílet s ostatními českými AFOLy zajímavosti i novinky z fascinujícího světa kostek LEGO a lásky k mému synovci Matymu, který bohužel od narození bojuje se zákeřnou mozkovou obrnou a po kterém jsem taky tento projekt pojmenoval.

Od poloviny roku 2022 mi s naplňováním této mise pomáhá parťák Vlastimil, se kterým krom tohoto blogu také pravidelně tvoříme náš Podcast v kostce.

Reklama