Velká vlna na konci roku. LEGO ukázalo další stavebnici řady Art | Matyho kostky
🏆 Pozor pozor, Souboj stavitelů byl zahájen!

Velká vlna na konci roku. LEGO ukázalo další stavebnici řady Art

Ještě před koncem aktuálního roku LEGO stihlo představit další přírůstek umělecké série. Tentokrát se ztvárnění z kostek dočkalo mé oblíbené umělecké dílo japonského umělce Kacušika Hokusaiho zvané Velká vlna u pobřeží Kanagawy, nebo Velká vlna, či jen stručně Vlna. Originál je dřevotisk o rozměrech 26 x 38 centimetrů a vznikl někdy mezi lety 1829 a 1833. LEGO novou stavebnicí 31208 Hokusai – Velká vlna navazuje hlavně na set 21333 Vincent van Gogh – Hvězdná noc z května letošního roku.

LEGO si pro pokračování artové řady pravděpodobně nemohlo zvolit lepší obraz. Tímto dílem se od jeho vzniku inspirovalo nesčetně dalších umělců, nejen z řad malířů, pouličních umělců, ale i hudebních skladatelů. Motiv rozbouřeného moře s horou Fuji v pozadí se objevil i na spoustě módních kousků a já jej například dlouhou dobu nosil na pouzdře svého mobilu.

Replika měří 52 cm na šířku a 39 cm na výšku, je tedy větší než originál, a skládá se z 1 810 kostek. V balení nechybí ani dílky pro zavěšení obrazu na zeď a speciální kostička s podpisem autora. Stejně jako u dalších prémiových stavebnic, i v tomto případě je klasický návod doplněn o historická fakta o Kacušiko Hokusaiovi a jeho práci. Budoucí majitelé budou mít možnost se při stavbě zaposlouchat do skladeb speciálně vybraných k tomuto dílu. Stačí naskenovat přiložený QR kód. LEGO si, podobně jako u již zmíněného obrazu Hvězdná noc Vincenta van Gogha, vyhrálo s hloubkou obrazu. Vlny a loďky jakoby vystupují nad povrch plátna. Na rozdíl od něj ale novince chybí detail v podobě minifigurky malíře a jeho plátna.

LEGO 31208 Hokusai – Velká vlna obsahuje 1 810 dílků a bude v prodeji od 1. ledna 2023 za doporučenou cenu 2 499 Kč.

Ponoř se do LEGO světa hlouběji 🤿

Pro milovníky podcastů nově připravujeme Podcast v kostce. V něm každý měsíc probíráme nové stavebnice, články i události trochu více do hloubky a trochu méně objektivně. 🙂

Týden v kostce je můj pravidelný e-mailový newsletter, který každé úterý přináší přehled nových článků na mém blogu, aktuality ze světa LEGO, nově odhalené sety a nejzajímavější aktuální slevy. Starší vydání si můžete přečíst zde.

Vlastimil Novák

Sociální pracovník, kterého baví LEGO, a to nejen jeho stavění, ale i psaní o něm. Kromě této stavebnice mezi jeho koníčky patří moderní technologie (vesmírné lety, mobily, PC, 3D tisk), cestování, četba a samozřejmě trávení času s rodinou. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ahoj, já jsem Pavel a Matyho kostky jsem v roce 2021 založil jako spojení mé touhy sdílet s ostatními českými AFOLy zajímavosti i novinky z fascinujícího světa kostek LEGO a lásky k mému synovci Matymu, který bohužel od narození bojuje se zákeřnou mozkovou obrnou a po kterém jsem taky tento projekt pojmenoval.

Od poloviny roku 2022 mi s naplňováním této mise pomáhá parťák Vlastimil, se kterým krom tohoto blogu také pravidelně tvoříme náš Podcast v kostce.

Reklama