Už jste dnes hráli na Atari? LEGO představilo další videoherní legendu | Matyho kostky

Už jste dnes hráli na Atari? LEGO představilo další videoherní legendu

Na strunu videoherním fandům narozeným na přelomu 70. a 80. let minulého století a také všem milovníkům retro her dnes zahrálo LEGO představením modelu další legendární herní konzole. Ztvárnění se dočkalo průkopnické zařízení Atari 2600 vyráběné mezi lety 1977 až 1991, kterého se celkově prodalo přes 30 milionů kusů. Tato herní konzole byla jednou z prvních umožňujících výměnu modulů, tzv. cartridgí.  Novinka od hračkářského giganta je založena na revizi konzole z roku 1980, která se odlišuje hlavně tím, že má na přední straně pouze 4 tlačítka. Novinka byla vydána k oslavě 50. letého výročí založení společnosti Atari. Stavebnice patří do série ICONS, ale svým způsobem navazuje na set 71374 Nintendo Entertainment System patřící do řady Super Mario. Umím si představit, že televize obsažená v uvedeném setu, by po malé modifikaci mohla dobře fungovat i s Atari. Oba výrobky se shodují i svou doporučenou cenou.

„Atari 2600 byl jeden z nejpamátnějších dárků, které jsem jako dítě dostal. Vzpomínám si, jak jsem trávil hodiny a hodiny před televizí, naprosto ohromen tím, že mohu hrát arkádové hry ve svém vlastním domě.“

Konzole Atari 2600 má ve své LEGO podobě rozměry 33 centimetrů na šířku, 22 centimetrů do hloubky a přes 8 centimetrů na výšku. To je v každém rozměru o něco méně než reálný výrobek. V balení se dočkáme kromě samotné konzole s joystickem i 3 cartridgí s videohrami Asteroids, Adventure a Centipede, které lze zasunout do zařízení, stejně jako ve skutečném životě. K nim náleží také skřínka na uskladnění. Bonusem jsou malé viněty zachycují zásadní momenty právě z těchto her. Já osobně bych je v balení oželel. Dle mého názoru ubírají pozornost hlavní hvězdě, tedy Atari 2600, a zbytečně navyšují cenu. Pravověrným fanouškům těchto retro titulů ale určitě udělají radost. Příjemným překvapením je naopak dioráma dětského pokoje z 80. let, které se objeví po odsunutí horního krytu konzole.

Týden v kostce je můj pravidelný e-mailový newsletter, který každé úterý přináší přehled nových článků na mém blogu, aktuality ze světa LEGO, nově odhalené sety a nejzajímavější aktuální slevy. Starší vydání si můžete přečíst zde.

I přesto, že jsem se narodil až na samém sklonku výroby Atari 2600, považuji tuto konzoli za historicky velmi důležitou a mít ji doma, navíc v LEGO podobě, by mi vůbec nevadilo. Návrhářům se podařilo její podobu zachytit tak věrně, že z větší vzdálenosti by se dala zaměnit za reálný produkt. Navíc, kdo si alespoň někdy v životě nezahrál třeba Space Invaders, které právě tato konzole celosvětově proslavila?

Set 10306 Atari 2600 obsahuje 2 532 kostek a bude v prodeji od 1. srpna 2022 za doporučenou cenu 6 099 Kč.

Vlastimil Novák

Sociální pracovník, kterého baví LEGO, a to nejen jeho stavění, ale i psaní o něm. Kromě této stavebnice mezi jeho koníčky patří moderní technologie (vesmírné lety, mobily, PC, 3D tisk), cestování, četba a samozřejmě trávení času s rodinou. 

0 0 hlasů
Hodnocení článku
guest

0 Komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře

Ahoj, já jsem Pavel a Matyho kostky jsem v roce 2021 založil jako spojení mé touhy sdílet s ostatními českými AFOLy zajímavosti i novinky z fascinujícího světa kostek LEGO a lásky k mému synovci Matymu, který bohužel od narození bojuje se zákeřnou mozkovou obrnou a po kterém jsem taky tento projekt pojmenoval.

Od poloviny roku 2022 mi s naplňováním této mise pomáhá parťák Vlastimil, se kterým krom tohoto blogu také pravidelně tvoříme náš Podcast v kostce.

Reklama