Úsměv, prosím! LEGO odhalilo ikonický fotoaparát | Matyho kostky

Úsměv, prosím! LEGO odhalilo ikonický fotoaparát

Retro je v módě a stejně tak i stavebnice řady Ideas. Právě do ní dnes LEGO přidalo novinku v podobě setu 21345 Fotoaparát Polaroid OneStep SX-70. Již podle názvu je jasné, že si postavíme legendu mezi instantními fotoaparáty vydanou v roce 1977. Milovníci fotografie budou nadšeni a mladší stavitelé se alespoň dozvědí, co vlastně inspirovalo původní ikonu aplikace Instagram.

Stejně jako za všemi předchozími stavebnicemi série Ideas, i za dnešní novinkou stojí jeden z fanoušků dánské stavebnice z řad amatérských stavitelů. Konkrétně jde o uživatele, který na platformě LEGO Ideas vystupuje pod přezdívkou Minibrick Productions. Svým nápadem rozšířil produktovou řadu již o 53. přírůstek. Navrhnout model fotoaparátu mu prý trvalo přibližně měsíc.

LEGO Polaroid OneStep SX-70 (a příslušenství) se skládá z 516 kostek. Fotoaparát měří přes 9 cm na výšku, 9 cm na šířku a 15 cm do hloubky. Model dokonale zachycuje všechny tvary předlohy a nechybí ani typická barevná kombinace. Kromě samotného fotoaparátu je v balení i dostatek kostek také na stavbu balíčku filmu Time-Zero Supercolor SX-70 Land Film. Do něj lze ukrýt 3 dodávané snímky – vynálezce Polaroidu Edwina H. Landa, LEGO House v Billundu a sestry autora návrhu. Co by to bylo za instantní foťák, kdyby z něj nelezly fotky. Stejným způsobem, jako je tomu u originálu, se dá přístroj nakrmit filmem, který je po stisknutí spouště chytrým vnitřním mechanismem vysunut.

Protože nám LEGO tuhle novinku poslalo s drobným předstihem, již brzy se můžete těšit na plnohodnotnou recenzi.

Stavebnice 21345 Fotoaparát Polaroid OneStep SX-70 obsahuje 516 kostek a bude v prodeji od 1. ledna 2024 za doporučenou cenu 1 949 Kč. Již nyní lze set předobjednat.

Ponoř se do LEGO světa hlouběji 🤿

Pro milovníky podcastů nově připravujeme Podcast v kostce. V něm každý měsíc probíráme nové stavebnice, články i události trochu více do hloubky a trochu méně objektivně. 🙂

Týden v kostce je můj pravidelný e-mailový newsletter, který každé úterý přináší přehled nových článků na mém blogu, aktuality ze světa LEGO, nově odhalené sety a nejzajímavější aktuální slevy. Starší vydání si můžete přečíst zde.

Vlastimil Novák

Chlapík, kterého baví LEGO, a to nejen jeho stavění, ale i psaní o něm. Kromě této stavebnice mezi jeho koníčky patří moderní technologie (vesmírné lety, mobily, PC, 3D tisk), cestování, četba a samozřejmě trávení času s rodinou. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ahoj, já jsem Pavel a Matyho kostky jsem v roce 2021 založil jako spojení mé touhy sdílet s ostatními českými AFOLy zajímavosti i novinky z fascinujícího světa kostek LEGO a lásky k mému synovci Matymu, který bohužel od narození bojuje se zákeřnou mozkovou obrnou a po kterém jsem taky tento projekt pojmenoval.

Od poloviny roku 2022 mi s naplňováním této mise pomáhá parťák Vlastimil, se kterým krom tohoto blogu také pravidelně tvoříme náš Podcast v kostce.

Reklama