U všech Skotů! Z nového LEGO setu si postavíte 3 verze DeLorean! | Matyho kostky

U všech Skotů! Z nového LEGO setu si postavíte 3 verze DeLorean!

Ve čtvrtek společnost LEGO Group odhalila už čtvrtý letošní velký model slavného vozidla. Do společnosti motocyklu BMW, ikonické Vespy a formule McLaren tak nově přichází filmová hvězda – stroj času z filmů Návrat do budoucnosti a.k.a. slavná DeLorean.

Předtím, než se pustíme do detailů o novém setu, je nutno podotknout, že se nejedná o první stavebnici DeLorean, kterou společnost LEGO vydala. Tou se stal set č. 21103 The DeLorean Time Machine, který byl zároveň v roce 2013 teprve čtvrtou stavebnicí, kterou navrhl LEGO fanoušek prostřednictvím platformy LEGO Ideas (tehdy ještě pod starším názvem CUUSOO). Detaily ani velikostí však letošnímu setu nesahal ani po kotníky. 🙂 

Když ale pohlédneme ještě více do historie, zjistíme, že DeLorean měla možnost se stát LEGO setem už v roce 2008. Tehdy na výstavě v Kolíně nad Rýnem prezentovala LEGO Group čtyři prototypy modelů ikonických vozidel – Aston Martin, Ford Mustang, DeLorean a VW Beetle. Návštěvníci této výstavy pak mohli hlasovat, který z modelů by si nejvíce přáli jako skutečný LEGO set. Vzhledem k poloze je pochopitelné, že vyhrál Volkswagen Brouk. Na ostatní vozidla si museli fanoušci pěknou řádku let počkat – Aston Martin vyšel v roce 2018, Mustang v roce 2019 a velký model DeLorean pak konečně letos. 

Prototyp DeLorean a dalších vozů z roku 2008.

Když jsem poprvé nový set uviděl, upřímně jsem měl problém poznat, že se jedná model postavený z kostek LEGO. Zejména při porovnání s výše uvedenými modely z roku 2008 je krásně vidět, jak daleko pokročilo nejen umění LEGO designérů, ale také systém LEGO dílků jako takový. Někteří AFOLové toto realistické směřování stavebnic LEGO odsuzují, já jej ale vítám. 🙂 Jak už bylo zmíněno v titulku, ze stavebnice si můžete postavit všechny tři varianty DeLorean tak, jak se objevily ve všech třech filmech. Dílky v krabici vám pochopitelně budou vždy stačit jen na jednu z nich, musíte si tedy vybrat tu, kterou máte nejradši.

🗞 Týden v kostce

Pokud vás článek zaujal, budu rád, když se přihlásíte k odběru Týdne v kostce, newsletteru, ve kterém každý týden najdete nově představené stavebnice, nové články z mého blogu, zajímavosti i aktuální slevy. 🙂

Model samotný má tradičně několik funkčních prvků. Předně se jedná dveře, které se, jak bylo pro stylové auta té doby typické, otevírají směrem nahoru. Otevírací je také přední kapota s kufrem. Oproti svým předchůdcům z řady vozidel pro dospělé DeLorean nemá funkční volant ani otáčecí kola. To z jednoho prostého důvodu, namísto vertikálního otáčení můžete kola otočit horizontálně, čímž DeLorean přetransformujete do létací pozice z druhého dílu série. 

Stavba je samozřejmě rovněž doplněna o spoustu detailů. Do kufru auta tak můžete uložit doktorův kufřík s plutoniem a Martyho hoverboard (pravděpodobně se jedná o vůbec první originální výrobek Mattelu postavený z konkurenčních LEGO kostek, i když jen fiktivní 😀). Uvnitř auta najdete nezbytný proudový kondenzátor (flux capacitor), který dokonce můžete rozsvítit pomocí speciální kostky.  Měnit samozřejmě můžete i poznávací značky vozu – na výběr máte originální variantu z roku 1985 nebo tu z roku 2015. Přestože model není v minifigurkovém měřítku, bez Martyho a doktora by to nebylo ono, takže je také samozřejmě najdete v balení. 

Stavebnice 10300 Stroj času z Návratu do budoucnosti obsahuje 1 872 kostek a k dostání bude od 1. dubna 2022 za 4 499 Kč,

0 0 hlasů
Hodnocení článku
guest

0 Komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře

Ahoj, já jsem Pavel a Matyho kostky jsem v roce 2021 založil jako spojení mé touhy sdílet s ostatními českými AFOLy zajímavosti i novinky z fascinujícího světa kostek LEGO a lásky k mému synovci Matymu, který bohužel od narození bojuje se zákeřnou mozkovou obrnou a po kterém jsem taky tento projekt pojmenoval.

Od poloviny roku 2022 mi s naplňováním této mise pomáhá parťák Vlastimil, se kterým krom tohoto blogu také pravidelně tvoříme náš Podcast v kostce.

Reklama