Třetí fotbalový stadion do sbírky – tentokrát patří Realu Madrid | Matyho kostky

Třetí fotbalový stadion do sbírky – tentokrát patří Realu Madrid

Oproti loňsku se letos AFOLové fandící fotbalu dočkali nadílky o poznání dříve – další z řady LEGO miniatur fotbalových stadionů totiž přichází pouze půl roku po vydání Camp Nou – stadionu FC Barcelona. Oproti němu Stadion Real Madrid – Santiago Bernabéu obsahuje o necelých 400 dílků více, i to ale stačilo na to, aby se zařadil do žebříčku deseti největších LEGO setů v historii, kde mu aktuálně patří devátá příčka (mezi Tádž Mahálem a Zahradami v NINJAGO City). Datum vydání stadionu navíc není náhodné, letos totiž slaví důležité výročí nejen jeho domácí klub Real Madrid C.F. (120 let), ale také stadion samotný, byl totiž postaven už před 75 lety.

Podobně jako již zmíněný Camp Nou FC Barcelona nebo Old Trafford Manchesteru United i při stavbě tohoto stadionu můžete obdivovat sofistikovaně postavené detaily jako jsou branky, tunel, lavičky, ukazatele skóre, praporky, sedačky na tribunách nebo miniaturní autobus týmu. Novinkou pak je možnost zvednout střechu a rozdělit model na dvě části, díky čemuž si budete moci interiér stadionu prohlédnout i po dostavění stavebnice. 

🗞 Týden v kostce

Pokud vás článek zaujal, budu rád, když se přihlásíte k odběru Týdne v kostce, newsletteru, ve kterém každý týden najdete nově představené stavebnice, nové články z mého blogu, zajímavosti i aktuální slevy. 🙂

Stavebnice 10299 Stadion Real Madrid – Santiago Bernabéu obsahuje celkem 5 876 kostek a bude dostupná od 1. března 2022 za 9 199 Kč.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Matyho kostky je web nadšence do LEGO kostek, který právě ukončil svá studia a nyní by také rád ukončil své temné období (tzv. dark ages) a po deseti letech opět začal rozšiřovat svou sbírku.

O tom, jak se mu to daří, ale i o mnoha dalších tématech, která mu přijdou zajímavá, píše tento blog.

Reklama