Queer tým z Netflixu má svou stavebnici! | Matyho kostky

Queer tým z Netflixu má svou stavebnici!

LEGO Group dnes odhalila další stavebnici navrženou na základě kulis z televizní show. Po Teorii velkého třesku, Přátelích a Seinfeldovi tak přichází set 10291 Queer tým – byt „Úžo Pětky“.

Stavebnici navrhl Matthew Ashton, viceprezident pro design v LEGO Group a autor další letošní stavebnice 40516 Každý je úžasný. Při návrhu setu úzce spolupracoval přímo s Úžo pětkou.

„Queer tým má velice pozitivní dopad na životy mnoha lidí, což je také důvod, proč jsme ze spolupráce tak nadšeni. Připomíná nám totiž, že nesmíme zapomínat oslavovat slušnost a vzájemně si pomáhat. V tomto setu jsme zachytili témata, která jsou klíčová jak pro LEGO Group, tak pro tuto show – laskavost, kreativitu, vzdělávání a zábavu. Zatímco tak „Úžo pětka“ přestavuje lidské životy, naší misí je inspirovat společnost ke kreativitě a touze postavit pozitivnější svět.“

🗞 Týden v kostce

Pokud vás článek zaujal, budu rád, když se přihlásíte k odběru Týdne v kostce, newsletteru, ve kterém každý týden najdete nově představené stavebnice, nové články z mého blogu, zajímavosti i aktuální slevy. 🙂

Samotná stavebnice vyobrazuje původní byt z první a druhé série, kde se Bobby Berk, Tan France, Toni Porowski, Karamo Brown a Johnathan Van Ness poprvé dali dohromady, aby sestavili Úžo pětku s cílem zlepšovat lidské životy. Set je vytvořen pro dospělé fanoušky, kteří milují stylový, moderní design a elegantní architekturu – mimochodem, všimli jste si kolik obsahuje kostek s reliéfem cihel? 😮

Při stavbě již tradičně objevíte  spoustu detailů jako například ikonickou ceduli „STYLE, TASTE, CLASS“ a příslušenství typické pro každého představitele. Pro Tanovy vlasy musel být dokonce vyroben úplně nový díl ve stříbrné barvě a mezi figurkami nechybí ani pes Bruley.

Set 10291 Queer tým – byt „Úžo Pětky“ obsahuje celkem 974 dílků a dostupný bude od 1. října za 2 699 Kč.

Co říkáte na nový set vy? Pořídíte si ho? Dejte vědět v komentářích 🙂

0 0 hlasů
Hodnocení článku
guest

0 Komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře

Ahoj, já jsem Pavel a Matyho kostky jsem v roce 2021 založil jako spojení mé touhy sdílet s ostatními českými AFOLy zajímavosti i novinky z fascinujícího světa kostek LEGO a lásky k mému synovci Matymu, který bohužel od narození bojuje se zákeřnou mozkovou obrnou a po kterém jsem taky tento projekt pojmenoval.

Od poloviny roku 2022 mi s naplňováním této mise pomáhá parťák Vlastimil, se kterým krom tohoto blogu také pravidelně tvoříme náš Podcast v kostce.

Reklama