Prosíme usaďte se, na scénu přichází jazzové kvarteto | Matyho kostky

Prosíme usaďte se, na scénu přichází jazzové kvarteto

Série LEGO Ideas se neustále rozšiřuje, zatím posledním přírůstkem je nově představený set 21334 Jazzové kvarteto. Jedná se již o 3. stavebnici z uvedené řady, která zpracovává hudební motiv. Tematicky navazuje na 21323 Velké piano a 21329 Fender Stratocaster. Originální návrh vytvořil tchaj-wanský AFOL Hsinwei Chi. Tomu se podařilo získat na platformě Ideas dostatečnou podporu dalších fanoušků a následně i komise v centrále LEGO Group. Díky tomu se jeho nápad v brzké době podívá až na pulty obchodů.

Kvarteto se skládá z pianistky, basisty, trumpetisty a bubeníka, které lze na podiu libovolně rozmístit. Stejně jako hudbu, kterou si obvykle užíváme ve společnosti dalších lidí, i LEGO umožňuje ze stavby tohoto setu učinit menší společenskou událost. Každá z postav s vlastním nástrojem má oddělený návod, společně tedy mohou, třeba při poslechu jazzové hudby, stavět až 4 osoby.

„Stejně jako stavění LEGO kostek, může být svobodomyslný jazz lékem pro vaši mysl.“

Týden v kostce je můj pravidelný e-mailový newsletter, který každé pondělí přináší přehled nových článků na mém blogu, aktuality ze světa LEGO, nově odhalené sety a nejzajímavější aktuální slevy. Starší vydání si můžete přečíst zde.

Rozměry sestaveného modelu jsou slušných 43 cm na délku, 16 cm do hloubky a 20 cm na výšku. Na poličce mezi LP deskami se vám tedy neztratí. Líbí se mi zpracování většiny hudebních nástrojů, které dle mého názoru, vypadají na své rozměry poměrně realisticky. Výjimkou je trubka, ta na mě působí trochu ošizeně. Jako nejslabší článek setu hodnotím postavy, jejichž hranatost mi do celkového konceptu nezapadá. Věřím však, že návrháři dělali co mohli, aby v daném měřítku byli hudebníci co nejpřesvědčivější. Kdybych byl kromě LEGO fanouška i hudebníkem, pravděpodobně bych více ocenil set znázorňující pouze nástroje. I tak bude určitě novinka pěkným prvkem v interiéru každého milovníka jazzu.

Set 21334 Jazzové kvarteto obsahuje 1 606 kostek a v prodeji bude za cenu 2 499 Kč od 1. července 2022.

Vlastimil Novák

Sociální pracovník, kterého baví LEGO, a to nejen jeho stavění, ale i psaní o něm. Kromě této stavebnice mezi jeho koníčky patří moderní technologie (vesmírné lety, mobily, PC, 3D tisk), cestování, četba a samozřejmě trávení času s rodinou. 

0 0 hlasů
Hodnocení článku
guest

0 Komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře

Ahoj, já jsem Pavel a Matyho kostky jsem v roce 2021 založil jako spojení mé touhy sdílet s ostatními českými AFOLy zajímavosti i novinky z fascinujícího světa kostek LEGO a lásky k mému synovci Matymu, který bohužel od narození bojuje se zákeřnou mozkovou obrnou a po kterém jsem taky tento projekt pojmenoval.

Od poloviny roku 2022 mi s naplňováním této mise pomáhá parťák Vlastimil, se kterým krom tohoto blogu také pravidelně tvoříme náš Podcast v kostce.

Reklama