Projezte se k vítězství s LEGO PAC-MANem | Matyho kostky

Projezte se k vítězství s LEGO PAC-MANem

Po úspěšném propojení s gigantem Nintendo, ze kterého vzešla celá produktová řada Super Mario, LEGO navázalo partnerství s dalším slavným jménem videoherního průmyslu. Opět se jedná o japonskou firmu, konkrétně Bandai Namco Entertainment Inc. (dříve jen Namco). Ta je vlastníkem legendárního PAC-MANa. Společnými silami tak vznikl nový set 10323 Arkádový automat PAC-MAN. Legenda praví, že klasická žlutá barva LEGO kostky byla inspirací pro finální odstín samotného PAC-MANa.

V LEGO Group se nic neděje úplnou náhodou a ani představení nové stavebnice samozřejmě není výjimkou. Právě dnes totiž Bandai Namco slaví 43 let od prvního představení ikonické hry veřejnosti. Od roku 1980 sice uplynulo již mnoho času, ale z ikonického postavení PAC-MANa neubyl ani kousek. Žlutá postavička, jejíž tvar je založen na pizze s chybějícím kouskem, se objevila ve vlastní televizní show, filmech i hudebních klipech a najde se jen málo lidí, kteří o ní nikdy neslyšeli. PAC-MAN dokonce drží Guinessův rekord za nejúspěšnější arkádovou hru na mince.

O hře toho už víte dost, teď se podíváme na samotný set. Ten se skládá z 2 650 kostek a jeho rozměry jsou 32 cm na výšku, 25 cm do šířky a 17 cm do hloubky. Ke vzhledu samotné stavebnice toho moc sdělit nemohu, věrně se drží reálné předlohy, tedy žlutého hracího automatu. Upozornit ale musím na zajímavé funkce a drobnosti. Hlavním funkčním prvkem je klička na boku, která pohání systém řetězů. Pomocí nich se potom postavičky hýbou po herní ploše. Smysl pro detail dokazuje umístění světelné kostky do prostoru pro vhazování mincí. Výsledný model se přeci jen od skutečného automatu mírně odlišuje. Rozdíl tvoří postavičky PAC-MAN, BLINKY a CLYDE na jeho vrchní straně, které předloha nemá. LEGO v tomto případě dává stavitelům na výběr, zda je takto nechají, nebo si je vystaví separátně.

Stejně jako se téměř ve všech videohrách skrývají různé „easter eggy“, i LEGO si jeden připravilo. Uvnitř kabinetu se totiž skrývá malý model znázorňující ženskou postavu v herně, ve které nechybí ani zmenšenina automatu PAC-MAN. Výrobce se v případě novinky rozhodl pro kombinaci potisknutých kostek a samolepek. Oceňuji fakt, že tiles, které tvoří zdi herního plánu, mají potisk. Asi jen málokdo by si užil aplikaci samolepek na desítky drobných dílků.

Osobně nejsem velkým hráčem videoher a PAC-MANa jsem vzdal po několika málo levelech. Atmosféra heren s automaty a estetika 80. let je mi ale naopak velmi sympatická, a tak si umím tento set představit i ve své sbírce.

Stavebnice 10323 Arkádový automat PAC-MAN obsahuje 2 650 dílků a bude v prodeji od 4. června 2023 za doporučenou cenu 6 899 Kč.

Vlastimil Novák

Chlapík, kterého baví LEGO, a to nejen jeho stavění, ale i psaní o něm. Kromě této stavebnice mezi jeho koníčky patří moderní technologie (vesmírné lety, mobily, PC, 3D tisk), cestování, četba a trávení času s rodinou. 

Ponoř se do LEGO světa hlouběji 🤿

Pro milovníky podcastů nově připravujeme Podcast v kostce. V něm každý měsíc probíráme nové stavebnice, články i události trochu více do hloubky a trochu méně objektivně. 🙂

Týden v kostce je můj pravidelný e-mailový newsletter, který každé úterý přináší přehled nových článků na mém blogu, aktuality ze světa LEGO, nově odhalené sety a nejzajímavější aktuální slevy. Starší vydání si můžete přečíst zde.

0 0 hlasů
Hodnocení článku
guest

0 Komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře

Ahoj, já jsem Pavel a Matyho kostky jsem v roce 2021 založil jako spojení mé touhy sdílet s ostatními českými AFOLy zajímavosti i novinky z fascinujícího světa kostek LEGO a lásky k mému synovci Matymu, který bohužel od narození bojuje se zákeřnou mozkovou obrnou a po kterém jsem taky tento projekt pojmenoval.

Od poloviny roku 2022 mi s naplňováním této mise pomáhá parťák Vlastimil, se kterým krom tohoto blogu také pravidelně tvoříme náš Podcast v kostce.

Reklama