Připravte se na pořádnou jízdu! LEGO odhalilo novou horskou dráhu | Matyho kostky

Připravte se na pořádnou jízdu! LEGO odhalilo novou horskou dráhu

Od představení poslední horské dráhy uplynuly více než 4 roky. Čekání na jejího pokračovatele je nyní u konce, protože LEGO představilo úplně nový set 10303 Horská dráha. Novinka se řadí po bok nejen své předchůdkyně 10261 Horská dráha z roku 2018, ale i dalších lunaparkových atrakcí 10247 Ruské kolo a 10257 Kolotoč. Pokud se vám podaří ukořistit novinku i všechny starší stavebnice, můžete pro své minifigurky otevřít slušně zařízený zábavní park.

Nová horská dráha je určena dospělým stavitelům a se svými 92 centimetry výšky patří k jedněm z nejvyšších LEGO setů. Na rozdíl od předchozího modelu, který je koncipován spíše do šířky a není tak vysoký, designéři pojali novinku především vertikálně. Na společné výstavce tak nebudete mít pocit, že se prvky opakují. Celkové rozměry sestaveného modelu jsou 85 centimetrů na šířku, 92 centimetrů na výšku a 34 centimetrů na hloubku. Ačkoli obsahuje o 368 dílků méně než starší dráha, nejedná se o žádného prcka. Nová stavebnice se diametrálně odlišuje také svým barevným provedením. Z bílo-červené kombinace jsme se přesunuli k modro-žluté.

Týden v kostce je můj pravidelný e-mailový newsletter, který každé pondělí přináší přehled nových článků na mém blogu, aktuality ze světa LEGO, nově odhalené sety a nejzajímavější aktuální slevy. Starší vydání si můžete přečíst zde.

Osobně nejsem fanouškem zábavních parků (LEGOLAND je samozřejmě výjimkou) a hlava se mi točí jen při pohledu na děti houpající se na hřišti, i přesto si umím představit, že by mě pozorování vozíků řítících se směrem dolů na nějakou dobu zabavilo. Hladinu adrenalinu v krvi mi zvedla doporučená prodejní cena, která rozhodně není nízká. Za své peníze dostanete kromě samotné horské dráhy i 11 pestrých minifigurek a dvě maličké samostatné stavby – stánek s preclíky a stánek s hot-dogy. I když je stavebnice již z výroby připravena na osazení elektrickým pohonem, který vyveze vozíky od startovní stanice až na vrch věže, za uvedenou cenu bych tak trochu očekával, že motor bude již v základním balení. Stejnou výtku jsem ale měl i k původní horské dráze.

Set 10303 Horská dráha obsahuje 3 756 dílků a v prodeji bude od 5. července 2022 za 10 199 Kč.

Celá horská dráha v akci.

Vlastimil Novák

Sociální pracovník, kterého baví LEGO, a to nejen jeho stavění, ale i psaní o něm. Kromě této stavebnice mezi jeho koníčky patří moderní technologie (vesmírné lety, mobily, PC, 3D tisk), cestování, četba a samozřejmě trávení času s rodinou. 

0 0 hlasů
Hodnocení článku
guest

0 Komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře

Ahoj, já jsem Pavel a Matyho kostky jsem v roce 2021 založil jako spojení mé touhy sdílet s ostatními českými AFOLy zajímavosti i novinky z fascinujícího světa kostek LEGO a lásky k mému synovci Matymu, který bohužel od narození bojuje se zákeřnou mozkovou obrnou a po kterém jsem taky tento projekt pojmenoval.

Od poloviny roku 2022 mi s naplňováním této mise pomáhá parťák Vlastimil, se kterým krom tohoto blogu také pravidelně tvoříme náš Podcast v kostce.

Reklama